Namibia To egzotyczny afrykański kraj, który przyciąga turystów swoją niezwykłą kulturą. Ściśle splata wpływ Europy z lokalną tożsamością. Malownicza przyroda i różnorodna fauna sprawiają, że państwo jest jednym z najbardziej kuszących na świecie.

Cechy kultury w Namibii

Ten stan jest uważany za słabo zaludniony (1,95 miliona). Tutaj na 1 kwadracie. km są tylko 2 osoby. Około 60% mieszkańców żyje w dzikich i trudno dostępnych regionach kraju. Są podzielone na 9 grup etnicznych podzielonych na rodziny:

 • Bantu - obejmuje plemiona Herero, Ovambo, San, Himba, Basters; topnaary;
 • język Khoisan - nama, Buszmeni, Hotentoci.

Tu radośnie przyjmują podróżnych. Poznają życie i kulturę, leczą tradycyjne potrawy i świętuj z nimi święta. W Namibii jest ponad 75 000 ludzi, którzy przybyli tu z Europy: Rosjanie, Portugalczycy, Włosi, Brytyjczycy, Niemcy, Afrykanie i inne narodowości.

Путешественники у аборигенов

Nowoczesna kultura w Namibii to mieszanka tradycji, które powstały pod wpływem wydarzeń historycznych. Łączy w sobie wiele etnicznych zwyczajów. Oficjalnym językiem jest angielski, ale większość mieszkańców mówi po afrykanersku, a dialekty niemieckie i lokalne są również powszechnie używane. Niezbędna jakość aborygenów jest chlubą ich kraju.

Местные жители

Przekonania religijne

W Namibii 90% populacji wyznaje chrześcijaństwo, z czego 75% należy do Kościoła ewangelicko-luterańskiego (ELCIN), a pozostałe 25% dzieli się na katolików, baptystów, mormonów, zielonoświątkowców, adwentystów i anglikanów. Do społeczności żydowskiej w kraju jest tylko około 100 osób. Są też muzułmanie (3%), buddyści i hinduiści.

Muzyka i sport w kulturze Namibii

Kierunek ten został poddany najsilniejszemu oddziaływaniu form Madagaskaru i Komory, Europy i Kreolii. Istnieją takie odmiany, jak jazz, reggae, pop, hip-hop i rock.

Najpopularniejszym sportem w Namibii jest piłka nożna. Mieszkańcy grają także w krykieta i hokej. W kraju praktykowane są najbardziej złożone rasy na naszej planecie, które nazywane są ultra maratonami.

Nauka w kraju

W Namibii istnieje tylko jeden wolny uniwersytet, który został otwarty w 1992 r. Oraz Instytut Politechniczny. Kształcenie na odległość jest szeroko rozpowszechnione w państwie. Nauka ma tu głównie charakter aplikacyjny. W kraju wiedza praktyczna ma większe preferencje niż wiedza teoretyczna. Wszystkie zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia ludzkich potrzeb. Główne obszary to:

 • badanie środowiska naturalnego;
 • rozwój rolnictwa;
 • poprawa sektora opieki zdrowotnej.

Edukacja w szkołach jest w języku angielskim zgodnie z metodologią Cambridge. (Wcześniej był prowadzony w ramach programu Republiki Południowej Afryki w Afryce, kiedy 1 białe dziecko otrzymało 10 razy więcej środków niż Afrykanin). Obecnie wiele instytucji edukacyjnych prowadzi kościół. Jakość wiedzy wśród studentów wzrosła, a ich liczba wzrosła o 20%. Obecnie poziom umiejętności czytania i pisania dla dorosłych sięga 66%.

Ученики

Sztuka Namibii

Literatura państwa jest reprezentowana przez tradycyjne historie i baśnie. Rzemiosło składa się z tkania z koralików (fartuchy, paski, naszyjniki) i przędzy moherowej (karossa), a także rzeźbienia. Na lokalnych festiwalach i festiwalach narodowych istnieją różne grupy taneczne reprezentujące grupy etniczne. Zauważalny rozwój miał miejsce w kierunku fotografii artystycznej.

Танцевальный коллектив

Sztuka rocka jest uważana za jedną z najpopularniejszych form sztuki w kraju. Głównie artyści przedstawiają zwierzęta i życie. Takie prace można zobaczyć w całej Namibii. Tu teatr jest szeroko rozpowszechniony. Aktorzy grają sztuki nie tylko w dużych miastach, ale także w małych wioskach.

Искусство в Намибии

Wakacje w Namibii

W główne święta i święta Bożego Narodzenia (zaczynają się w połowie stycznia i trwają miesiąc), oficjalne instytucje pracują według zredukowanego harmonogramu, a prywatne firmy są zamknięte. Daty te obejmują:

 • karnawał w Windhoek - obchodzony w kwietniu;
 • Dzień Niepodległości - obchodzony 21 marca, uważany jest za najważniejszy w Namibii;
 • dzień Makhero - odbywa się w ostatnią niedzielę sierpnia w mieście Okahandia, w miejscowości Omaruru - w październiku;
 • Karnawał Keste - w sierpniu;
 • Oktoberfest i pokaz Windhoek - świętowany w październiku na wielką skalę.
Праздники Намибии

Zdrowie w Namibii

Ten system jest bardzo źle opracowany. W rezerwatach w Afryce jeden lekarz odpowiada za około 9000 osób, podczas gdy w regionach europejskich jest 480 mieszkańców tego samego specjalisty. Ta sytuacja doprowadziła do rozprzestrzeniania się różnych chorób. Najniebezpieczniejsze z nich to AIDS, jaglica, malaria, gruźlica i infekcje jelitowe.

Nawiasem mówiąc, w Afryce Południowej istnieje przekonanie, że nadal jest w użyciu wśród Aborygenów. Mówi się, że jeśli afrykański mężczyzna uzyska kontakt seksualny z białą kobietą, można go wyleczyć z AIDS. Z tego powodu europejscy podróżni muszą być niezwykle ostrożni.

Kuchnia z Namibii

Najczęstsze dania w kraju składają się z mięsa zebry, antylopy, lwa, krokodyla, jagnięciny, wołowiny i strusia. Przygotuj je głównie na grilla z dodatkiem lokalnych przypraw (llandyager i druevors). Podawane do stołu i owoce morza: kalmary, homary, ostrygi, małże i różne ryby.

Smakosze mogą spróbować:

 • omlet z jaj strusia;
 • robaki omungu lub mopana;
 • jaja termitów;
 • smażona szarańcza;
 • grzyby Omaiova.

Na ulicy kupowanie jedzenia nie jest pożądane, a woda najlepiej jest używać z butelek. Alkohol jest sprzedawany tylko w wyspecjalizowanych sklepach. W dni powszednie można je kupić przed 17:00, aw sobotę - do 13:00. W restauracjach zwykle podaje się napiwek w lokalnej walucie w wysokości 10% kwoty zamówienia.

Кухня Намибии

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o kulturze Namibii?

Kraj ma Departament Ochrony i Spraw Kobiet, który jest bezpośrednio podporządkowany prezydentowi i w pełni przez niego wspierany. Słaby seks zajmuje dużą liczbę stanowisk rządowych. Otrzymują 40% miejsc w wyborach do organów rządowych.

Lokalna elita nosi ubrania w afrykańskim stylu, ale jednocześnie aborygeni są lojalni wobec szortów, spodni i krótkich spódnic. Nie ma specjalnych wymagań dotyczących wyglądu podróżnych tutaj.