W dobrze znanej reklamie witamin chłopiec zręcznie wymienia stolice stanów, stwierdzając, że stolica Konga, Brazzaville, jest pisana dwoma "s". Czy słyszałeś o mieście o interesującej nazwie Windhoek i czy możesz powiedzieć, który kraj jest stolicą tego kraju? Windhoek jest więc niesamowitym miastem i stolicą Namibia . Położony w samym centrum kraju, u podnóża klifu Eros, Windhoek przekazuje prawdziwą atmosferę afrykańskiej nowoczesności. "Kto nie był w Namibii, nie widział Afryki!", Powiedzcie turystom, którzy podróżowali po kontynencie. Właśnie w Windhoek zaczynają się i kończą popularne szlaki turystyczne w całym kraju.

Informacje ogólne

Miasto położone jest na północ od wzgórza Khomas na wysokości ponad 1600 m nad poziomem morza. -22,55941 ° szerokości geograficznej i 17.08323 ° długości geograficznej - współrzędne geograficzne Windhoek. Założony w 1840 roku, zajmuje powierzchnię 645 metrów kwadratowych. km, a populacja według najnowszych danych to 334.600 osób. Windhoek jest największym handlowym i finansowym centrum Namibii, a także ważnym węzłem komunikacyjnym zlokalizowanym na skrzyżowaniu autostrad i linii kolejowych. Ponadto Windhoek jest kulturalnym i przemysłowym centrum kraju, istnieją przedsiębiorstwa z branży odzieżowej, meblarskiej, stolarskiej i spożywczej.

Панорама Виндхука с холма

Klimat

Windhoek znajduje się w półpustynnej strefie klimatycznej na granicy tropikalnego regionu. Miasto jest niezawodnie chronione przed zimnymi wiatrami przez pasma górskie położone na południu. Latem, w dzień, pogoda jest sucha i gorąca, a noce są przeważnie chłodne. Maksymalna temperatura dzienna wynosi + 31 ° С. Zima w Windhoek przypada na czerwiec, obecnie jest niewielka ilość opadów, praktycznie nie ma śniegu. Paski termometru pokazują od + 5 ° С do + 18 ° С. Zimowe noce są wystarczająco zimne, ale temperatura rzadko spada poniżej zera.

Городские пейзажи

Co zobaczyć w Windhoek?

Większość atrakcji Windhoek koncentruje się w centralnej części miasta. Turyści powinni odwiedzić:

  1. Muzeum Narodowe Namibii , które posiada ponad 2 miliony przedmiotów, które zapoznają podróżników z historią, kulturą, tradycjami i stylem życia kraju;
  2. Narodowa Galeria Sztuki , która posiada bogaty fundusz artystyczny, który regularnie organizuje wystawy rzemiosła i sztuki współczesnej;
  3. Trzy Windhoek Castle - Heinzburg z komfortowym hotelem, prywatny Sadenburg i Schwerinsburg, który stał się rezydencją włoskiego ambasadora w Namibii;
  4. fabryka "Nikara" , w której turyści mogą kupić wysokiej jakości galanterię skórzaną i słynne futerko futrówkowe namibijskie w bardzo atrakcyjnych cenach;
  5. Rezerwat Przyrody Daan-Vilyun , z którego wszystkie turystyczne szlaki safari i znajomości z takimi egzotycznymi zwierzętami, jak górskie zebry, gnu i żyrafa;
  6. Luterański Kościół Chrystusa - główny zakonnik wzrok Windhoek, który przyciąga turystów jasnymi witrażami, portalem kościoła i ołtarzem z marmuru;
  7. Obóz Okondjima to mała farma, w której można oglądać zagrożone gatunki zwierząt w ich naturalnym środowisku.
Немецкий форт. Национальный музей Намибии

Rozrywka i rekreacja

Windhoek z pewnością spodoba się miłośnikom aktywnego rekreacja . Fascynujące safari , wycieczki konne, wycieczki po obszarach naturalnych i chronionych, wycieczki rowerowe i lotnicze - to tylko niewielki ułamek tego, co miasto może zaoferować podróżnym. Wycieczki do malowniczej okolicy samochodem są bardzo popularne. Możesz wypożyczyć sprzęt do trekkingu, a wraz z młodymi turystami udać się do zoo Safari Gästefarm Düsternbrook. Pomimo panującego spokoju, życie nocne tętni w Windhoek, dźwięki muzyki rozrywkowej i drzwi wielu barów są otwarte na świt dla zagranicznych gości.

Отдых в Виндхуке

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Windhoek oferuje mnóstwo podróżnych komfortowe hotele i tanie hotele . Aby odpocząć nie przyniosło nieprzyjemnych niespodzianek, pokój w wybranym hotelu lepiej zarezerwować wcześniej. Najbardziej szykowny hotel w Windhoek to Hilton Windhoek z ogromnym basenem na dachu. Mniej kosztowną opcją byłby trzygwiazdkowy hotel Tilla's, który znajduje się w centrum stolicy. W Hotel Pension Moni i Arebbusch Travel Lodge możesz wynająć pokój w bardzo atrakcyjnej cenie. Miłym dodatkiem będzie bezpłatny parking i Wi-Fi.

Отель Windhoek Hilton

Kawiarnie i restauracje

Większość placówek gastronomicznych specjalizuje się w kuchni afrykańskiej, portugalskiej, wietnamskiej i niemieckiej. Rozrzut ceny jest wystarczająco duży. W Windhoek znajduje się kawiarnia, w której głównie gromadzą się turyści, i nie jest konieczne opuszczanie napiwków. Jednym z takich miejsc jest Joe's Beer House. W tej instytucji możesz spróbować oryginalnych steków z zebry i strusich szpikulców. Najbardziej zróżnicowane menu oferowane jest turystom w restauracji Luigi and the Fish. Lokalni szefowie kuchni przygotowują potrawy z dziczyzny, wieprzowiny, wołowiny, owoców morza. Ponadto ta restauracja jest odpowiednia dla wegetarian. Najlepszym miejscem na kolację jest Nice Cafe.

Кафе Joe's Beer House

Zakupy

Wszystkie główne centra handlowe znajdują się w centralnej części Windhoek. W sklepach w mieście turyści mogą znaleźć wszystko, czego potrzebują. Ogromna gama produktów znajduje się na półkach kompleksów handlowych Maerua Mall i Carl List Mall. Ci, którzy są przyzwyczajeni do oszczędzania, można przejść przez ulicę i pchle targi. Zawsze jest dużo sklepów pamiątki i rękodzieło. Jeśli chcesz zjeść mięso egzotycznych zwierząt, nie krępuj się wejść na targ mięsny Readi Bites. Warto zauważyć, że w Windhoek znajduje się doskonały sklep z ogromnym wyborem produktów kreatywnych - Jennys Place.

Уличный рынок

Transport

Główny i najwygodniejszy widok transportu w Windhoek jest taksówka. Mnóstwo samochodów i niedrogie posiłki. Podróż dookoła miasta kosztuje około 2-4 USD. Transport publiczny jest reprezentowany przez bliskie autobusy i minibusy, ale przebiegają one głównie między centralnym regionem Windhoek a lotniskiem. Jeśli chcesz zwiedzić miasto i jego okolicę, wycieczka po wygodnym pomarańczowym piętrowym autobusie jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Autobus turystyczny opuszcza Independence Street codziennie o godzinie 9:30 i 14:30. Podróż trwa 2,5 godziny, bilet dla osoby dorosłej kosztuje 33 USD, dla dziecka - 16 USD.

Общественный транспорт

Jak dostać się do Windhoek?

Turyści przyjeżdżający w Namibii biorą lotnisko położony 45 km od Windhoek. Ponieważ nie ma bezpośrednich lotów do Namibii, będziesz musiał polecieć z przesiadką we Frankfurcie lub Republika Południowej Afryki . Lot trwa około 14 godzin. W centrum miasta z lotniska można wziąć taksówkę lub autobus. Dla podróżujących samochodem główną bramą do Windhoek są trasy B1 i B2. Jeśli nie masz własnego samochodu, to z dowolnego miejsca w Namibii do Windhoek możesz dostać się do taksówki dla kilku osób. Ponadto miasto ma połączenie kolejowe.

Железнодорожный вокзал