Kurort Swakopmund znajduje się na wybrzeżu Atlantyku w centrum Namibia . Jest uważany za drugi co do wielkości po stolicy, to tutaj wszystkie przywództwo kraju od Windhoek .

Informacje ogólne

Svakompund - urocza, spokojna i europejska miejscowość wypoczynkowa, zbudowana w stylu niemiecko-kolonialnym. Jest popularny wśród turystów, na wakacje i weekendy przyjeżdża tu wielu mieszkańców. Mieszkańcy zajmują się głównie biznesem turystycznym, który od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie.

Na styl architektoniczny duży wpływ mieli koloniści niemieccy, rządzący tu ponad 100 lat temu. Dowodzą tego główne budynki w centrum miasta: niemiecki kościół ewangelicki, koszary, stary dworzec kolejowy lub dom Hohenzoloternów.

Лютеранская церковь

Klimat

Zimny ​​prąd Bengueli ma korzystny wpływ na pogodę w Swakopmund. Klimat jest łagodny, co przyciąga wielu turystów. Całoroczna temperatura dzienna wynosi od + 15 ° C do + 25 ° C. Opady trochę spadają, ale często występują silne mgły i wysoka wilgotność.

Zabytki

Najczęściej odwiedzanymi miejscami w mieście są:

 1. Muzeum Swakopmund opowiada o wszystkich faktach historycznych Namibii. Hala poświęcona lokalnej faunie i florze jest niezapomniana. Większość muzeum zajmują eksponaty pierwszych pojazdów, narzędzi. Jest nawet wystawa poświęcona farmacji i stomatologii. Nie mniej interesujące jest spojrzenie na kamienie wydobywające się w trzewiach Namibii - największe okazy są gromadzone w muzeum.
 2. Музей СвакопмундаЭкспозиция музея
 3. Galeria kryształów zebrała ogromną ilość klejnotów i minerałów. Główną ozdobą wystawy jest największy kryształ kwarcu na świecie. Galeria posiada 2 sklepy, z których można kupić kamienie i różne produkty. Wstęp kosztuje 1,49 USD.
 4. Галерея кристалловСамый большой кварц в мире
 5. Akwarium Swakopmund - Najbardziej popularne miejsce w mieście. W ogromnym kompleksie zgromadzili się wszyscy przedstawiciele lokalnego królestwa morza. Możesz również odwiedzić taras widokowy ze wspaniałym widokiem na morze i pustynia . Wstęp wynosi 2,23 USD.
Аквариум Свакопмунда

Rozrywka

Dostępne w Swakompmund odpocząć na każdy gust. Najciekawsze opcje dla gości miasta to:

 1. Oceaniczne plaże są otwarte, mogą być niebezpieczne w przypadku dużych fal, nieodpowiednich do pływania, zabawy na piasku i wędkowania. W północnej części miasta znajduje się plaża z bezpiecznymi płotami, bezpieczniej jest tam pływać.
 2. Защищенные пляжи
 3. Sandboarding to ekstremalna zabawa dla młodych ludzi. Zejście z wydm ma 2 opcje. Pierwszym z nich jest "wstać na pokład" dla tych, którzy już posiadają ten sport, a drugim jest "położyć się na pokładzie" dla początkujących. Lepiej założyć grubsze ubrania, sportowe buty, wziąć okulary przeciwsłoneczne i krem ​​przeciwsłoneczny. Dla wszystkich pozostałych touroperatorów. To wydarzenie potrwa pół dnia.
 4. Сэндбординг
 5. Lot paralotniowy z wydm - w tym celu zbudowano specjalne centrum szkoleniowe. Wszystkie loty nad wydmami są przenoszone wzdłuż wybrzeża od Swakopmund do Walvis Bay ;
 6. Loty na lekkich samolotach. Rozrywka potrwa od 2 godzin do jednego dnia. Głównie latać nad wydmami, opuszczonymi osadami i brzegami z koloniami zwierząt morskich.
 7. Skok spadochronowy - pierwsze 30 min. lot samolotem, a następnie wykonanie skoku z 3 tysiącami metrów (wraz z instruktorem).
 8. Jedź dalej Cape Cross położony 30 min. dysk z Swakopmund. To ekscytująca wycieczka do rookery pieczęci.
 9. Spacer katamaranem lub łodzią z klubu jachtowego Walvis Bay w porcie. Turyści czekają na ciekawe widoki na statek, przybrzeżne piękno, karmienie fok, pelikanów, albatrosów. Możesz zobaczyć delfiny.
 10. Inne ekstremalne aktywności to jazda na quadach, wędkarstwo morskie, loty balonem, przejażdżki na wielbłądach, jazda konna, wycieczki na pustynię Namib.

Hotele

W miejscowości wypoczynkowej Swakopmund wybór hotele, hotele i kompleksy do rekreacji jest bardzo dobra. Najpopularniejsze to:

 • Sandcastle Apartments s - znajduje się w ogrodzie 500 metrów od wybrzeża. Kompleks ma wiele udogodnień;
 • Sandcastle Apartments
 • Swakopmund Luxury Suites (all inclusive) - luksusowy hotel w samym sercu miasta. Oto najlepszy stosunek jakości do ceny;
 • Organic Square Guesthouse to doskonała opcja dla par. Możesz zarezerwować różne zajęcia, wycieczki i spacery;
 • Organic Square Guesthouse
 • Beach Hotel Swakopmund - posiada piękny taras z basenem na dachu i widokiem na ocean;
 • Beach Hotel Swakopmund
 • Beach Lodge - unikalny projekt loży z widokiem na ocean, oferuje gościom przytulne pokoje, restaurację, bar, grill;
 • Beach Lodge
 • Villa Sohrada jest domem dla osób na wakacjach, z ogromnym ogrodem, prywatną kuchnią i grillem.
Villa Sohrada

Restauracje

Jest wiele miejsc, w których można skosztować wybornych mięs z namibii lub dań z owoców morza. Miasto ma restauracje z kuchnią europejską, dla wegetarian, kawiarni.

Najpopularniejsze miejsca w Swakopmund:

 • restauracja "Holownik" - znajdująca się na oceanie i zbudowana z kadłuba statku;
 • "Jetty 1905" jest interesujący, ponieważ zbudowany jest na palach, głównym kierunkiem kuchni są owoce morza;
 • Restauracja Namigos - menu zawiera meksykańskie i kuchnia namibijska , szeroki wybór owoców morza;
 • Kawiarnia Pane Fresco - zawsze świeża pyszna kawa i rogaliki.
Ресторан «The Tug»

Zakupy

W Swakopmund możesz kupić prezenty lub pamiątki jak w każdym innym kurorcie. Ceny są nieco wyższe w porównaniu do innych miast w Namibii, ale jest to zrekompensowane przez ogromny wybór produktów.

 • Otwarty rynek w Am Zoll znajduje się w centrum miasta. Wszystkie towary są układane na matach, a kupcy są trochę podstępni. Najlepszą radą jest okazja, a cena spadnie 3-4 razy. Obserwuj swój portfel i jakość zakupionego towaru;
 • Woermann Brock Mall to dzielnica handlowa z drogimi, wysokiej jakości pamiątkami. Na terenie znajduje się supermarket i kafejka internetowa;
 • Brauhaus Arcade to sklepy, które ciągną się wzdłuż deptaka. Oto świetny produkt, są restauracje, kawiarnie i pub;
 • Shopride to centrum handlowe z ogromną ilością wysokiej jakości produktów.
Торговая зона Brauhaus Arcade

Transport

Publiczne transportu Swakopmund nie jest, wszystkie niezbędne urządzenia znajdują się w odległości spaceru. W przypadku dłuższych podróży lepiej jest wezwać taksówkę, a nie "złapać" jej na ulicach. Przejazd taksówką z Swakopmund na przykład do Walvis Bay kosztuje 2,97 USD.

Jak się tam dostać?

Infrastruktura transportowa w tej części Namibii jest dobrze rozwinięta. Miasto ma małe lotnisko ale regularne loty odbywają się 30 km na południe od lotniska Walvis Bay. Linia kolejowa łączy Swakopmund z Windhoek dwa razy w tygodniu przejeżdża pociąg pasażerski. Z resztą kraju miasto jest połączone siecią autostrad. Ze względu na suchy klimat pustyni Namib i minimalne opady, drogi nie zapadają się, mogą osiągać prędkości przekraczające 100 km / h.