Swakopmund - główny port regionalny na wybrzeżu Atlantyku, a na tym nie kończy się godność miasta. Jest domem dla Narodowego Akwarium Morskiego w Namibii, w którym reprezentowani są wszyscy mieszkańcy lokalnej fauny morskiej. To doskonałe miejsce na relaks i odpoczynek z całą rodziną.

Informacje ogólne

Akwarium Swakopmund - jedyne w Polsce Namibia zebrał wiele ryb i skorupiaków, żyjących razem w pokoju. Interesujące są endemiczne gatunki ryb, których populacja istnieje tylko u wybrzeży tego afrykańskiego kraju. Głównym celem akwarium morskiego jest rozpowszechnianie informacji o życiu morskim w Namibii i podnoszenie świadomości ludzi na temat złożonego ekosystemu morskiego. Wiele plakatów i informacji naukowych na temat bogatych zasobów naturalnych kraju zdobią ściany akwarium.

Туннели аквариума

Co zobaczyć?

Akwarium Swakopmund otworzy okno na cuda życia morskiego i da ci możliwość poznania podwodnego świata na południowym Atlantyku. Niezatarte wrażenie sprawi, że spacer przez tunel pod największym akwarium kompleksu. Tutaj można zobaczyć z krótkiej odległości wdzięczne płaszczki i rekiny zębate złowione u wybrzeży Namibii. W mniejszych akwariach poprowadzisz przedstawicieli wód przybrzeżnych, piaszczystych i kamienistych plaż.

Огромный туннельАкулы

Spotykają się tu także inni interesujący przedstawiciele fauny morskiej:

 • cętkowany rekin, zielony żółw, leszcz, ukwiały, morski ogórek;
 • ЧерепахиАнемоны
 • morskie diabły, duża ośmiornica, ryby z pierścieniem;
 • Намибийские рыбки
 • krab pustelnik, łaciasty łowca, niebieski plamisty promień;
 • Пятнистый охотник
 • kot morski i afrykański pingwin, kormorany i białe pelikany.

Istnieją również akwaria z przemysłowymi gatunkami ryb i skorupiaków, które są głównymi owocami morza w Namibii:

 • ośmiornica, czerwony krab, homary, anchois, homary;
 • makrela łososiowa, morszczuk, pomarańczowa kryza, rekin-mako, sardynka;
 • miecznik, szczupak, tuńczyk, barwena itp.
Небольшой аквариум с промышленной рыбойРакообразные

Interesujące fakty o Akwarium Swakopmund

Jedzie do jedynego akwarium w Namibii, obiecuje wiele nowych odkryć:

 1. Woda morska jest pobierana ze starego molo, przepompowywana przez system filtracyjny, przed wejściem do zbiorników wystawowych. Te ostatnie mają objętość 320 tysięcy litrów, długość 12 mi szerokość 8 m.
 2. Codziennie mieszkańcy akwarium zasilają. 8 do 10 kg morszczuka trafia do głównego zbiornika z drapieżnikami. Dla małży przygotowuje się specjalne muszle, gwiazdki morskie, ślimaki i małe ryby.
 3. Trzy razy w tygodniu jest bardzo interesująca akcja - nurkowie chodzą do akwariów i karmią wszystkie ryby, które, nawiasem mówiąc, są bardzo chciwe. Odwiedzający są zawsze zachwyceni tym spektaklem i szybko klikają migawki swoich kamer.
 4. Кормление рыб
 5. Na terenie kompleksu znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się piękny widok na ocean i pustynię. Widać z niego i latarni, zbudowanej w 1903 roku, i która została niedawno otwarta na wizytę.
Комплекс аквариума Свакопмунда

Funkcje wizyty

Karmienie odbywa się codziennie o 15:00, karmienie nurkowe - we wtorki, soboty i niedziele w tym samym czasie. Opłata za wstęp wynosi 2,23 USD za osobę.

Odwiedź akwarium od 10:00 do 16:00 we wszystkie dni oprócz poniedziałku.

Любимое туристическое место города

Jak się tam dostać?

Akwarium Swakopmund znajduje się prawie na plaży przy ulicy Standard Street. Z dworca kolejowego samochodem można dotrzeć w zaledwie 6 minut, a od centrum miasta można łatwo dojść pieszo przez 30 minut.