W świecie turystycznym Namibia pseudonim "Afryka dla początkujących", ponieważ tutaj skupia się najwięcej naturalnych i architektonicznych atrakcje , z wizytami, na które wielu podróżników rozpoczyna historię ich znajomości z "czarnym kontynentem". Na terenie tego niesamowitego stanu znajduje się wiele malowniczych miejsc, które stały się prawdziwym magnesem dla tysięcy fotografów i turystów z całego świata. Jednym z najciekawszych jest małe miasteczko Damaraland, położone w zachodniej części Namibii. Więcej na temat odpocząć przeczytaj tutaj.

Informacje ogólne

Damaraland to stara nazwa miasta, którego terytorium jest obecnie podzielone między prowincje Erongo i Kunene (skrajnie północny zachód od Namibii). Bardzo łatwo jest zlokalizować region na mapie kraju: rozciąga się on 200 km z północy na południe od Kaokolenda do głównej drogi Nationalal Straße B2. Ponad 50 lat temu, w wyniku Planu Odendaala, przeniesiono tutaj mieszkańców Damary, po których nazwano Damaraland.

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, ogólnie rzecz biorąc, region ten charakteryzuje się silnym klimatem półpustynnym ze znacznymi wahaniami temperatury z powodu ostrych wysokości. W okresie letnim (od listopada do kwietnia) średnia temperatura powietrza w ciągu dnia może osiągać +40 ° C, natomiast zimą (od maja do października) wartości te spadają poniżej zera. Największe opady pojawiają się w okresie styczeń-luty, ale najsuchszym miesiącem jest lipiec.

Волшебные пейзажи Дамараленда

Atrakcje w Damaraland

Jeden z najbardziej fascynujących krajobrazów Namibii można zobaczyć właśnie w Damaraland. To małe miasteczko jest bogate w unikalne miejsca i atrakcje, znane daleko poza Republiką. Wśród głównych:

 1. Mount Brandberg (Brandberg Mountain) jest jedną z głównych atrakcji przyrodniczych nie tylko kraju, ale całej Afryki. Inna nazwa - "Fiery Mountain" - pojawiła się ze względu na niezwykły efekt, który można zaobserwować na zachodnim zboczu o zachodzie słońca, kiedy masyw granitowy staje się złotym cieniem płomienia. Obszar ten jest bardzo popularny wśród turystów odwiedzających, przede wszystkim dzięki dziesiątkom tysięcy malowideł skalnych, wykonanych przez starożytne plemiona wiele wieków temu. Ponadto Brandberg jest uważany za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania turystyki pieszej.
 2. Гора Брандберг
 3. TwifelFontein (Twyfelfontein) to dolina położona w regionie Kunene. To miejsce jest uważane za jeden z największych i najważniejszych przykładów sztuki rockowej w Afryce, więc w 1952 r. Twivelfontein otrzymał status National Monument, aw 2007 r. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rocznie ponad 45 tysięcy osób przyjeżdża do Namibii, aby odwiedzić wyjątkową dolinę i zobaczyć na własne oczy wszystkie swoje skarby.
 4. Наскальные рисунки в долине Твифелфонтейн
 5. Spitzkoppe to spiczasta góra położona na pustyni Namib, pomiędzy miastami Usakos i Swakopmund . W turystycznym świecie, Shpitskoppe został nazwany Matterhorn of Africa, dzięki swojej podobnej formie do słynnego szwajcarskiego szczytu. Dziś góra jest popularnym miejscem do wspinaczki i camping Ponadto wydarzenia wielu hollywoodzkich hitów często rozgrywają się na tle innych.
 6. Гора Шпицкоппе
 7. Skamieniały las (Petrified Forest) - jeden z najciekawszych i najbardziej niezwykłych zabytków Damaraland i całej Namibii. « Stone Forest "Jak brzmi nazwa w tłumaczeniu brzmi, znajduje się około 40 km na zachód od miasta Horikas i stanowi depozyt dużych drzew, które" zamieniły się w kamień "w procesie diagenezy.
 8. Каменный лес
 9. Oprócz wszystkich lokalnych atrakcji, turyści są bardzo popularni wśród turystów wycieczka safari Damaraland, podczas którego można poznać świat roślin i zwierząt w Namibii, a także rozważyć okolice nosorożców i słoni. Koszt wycieczki - od 350 USD na osobę.

Gdzie się zatrzymać w Damaraland?

Chociaż Damaraland nie jest wliczony w liczbę Najpopularniejsze kurorty w Namibii jednak infrastruktura turystyczna jest tutaj dobrze rozwinięta. Turyści, którzy chcą zostać w mieście dłużej niż 1 dzień, mogą spędzić noc w jednym z nich hotele . Najlepsze, według opinii turystów, są:

 1. Grootberg Lodge to dom w stylu afrykańskim położony na płaskowyżu Etendek. Główną cechą tego mini-hotelu jest widok z werandy każdego pokoju do Doliny Klipu. Ponadto goście mają odkryty basen, restaurację i bar, a każdy, kto chce wybrać się na wycieczkę po dzikiej dżungli Namibii, może zarezerwować wycieczkę bezpośrednio w recepcji. Koszt 1 pokoju dziennie to 165-350 USD.
 2. Damara Mopane Lodge to wspaniały 3-gwiazdkowy hotel w pobliżu miasta Horikas. Na terenie loży znajduje się 55 komfortowych pokoi, duży odkryty basen, restauracja kuchni narodowej, ogród, pralnia, a także bezpłatny parking i dostęp do Internetu. Cena za 1 pokój na dzień - od 100 USD
Grootberg Lodge

Restauracje i kuchnia w Damaraland

Większość turystów woli jeść na terenie swoich hoteli, zwłaszcza, że ​​śniadanie jest najczęściej wliczone w cenę pokoi. Jeśli jednak chcesz spróbować prawdziwych potraw afrykańskich gotowanych według starych receptur, powinieneś zwrócić uwagę na poszczególne kawiarnie i bary z przekąskami. Wśród najpopularniejszych:

 1. Piekarnia Outjo jest jedną z najlepszych placówek gastronomicznych w Damaraland. Dodawanie narodowe potrawy z Namibii , tutaj możesz również zamówić zwykły makaron, steki, bułki z różnymi nadzieniami itp. Pierwszorzędne usługi i demokratyczne ceny to główne zalety tego miejsca.
 2. Main Street Cafe - kolejna kawiarnia, której główną cechą jest design w tradycyjnym afrykańskim stylu. Podobnie jak w piekarni Outjo, można tu zamówić zarówno dania kuchni narodowej, jak i potrawy europejskie.
Национальное блюдо Намибии

Jak się tam dostać?

Planując podróż do Damaraland, należy wcześniej się zatroszczyć o środki transportu. publiczny transport praktycznie nie ma tutaj. Ponieważ miasto położone jest w północno-zachodniej części Namibii, istnieje tylko kilka sposobów na dotarcie tutaj bez przeszkód:

 1. Prywatnym samochodem. Wspaniała opcja dla turystów, którzy rozpoczynają podróż od południowej części miasta, gdzie położone są dobre i łagodne szlaki. Bliżej na północ drogi stają się gorsze i bardziej niebezpieczne, dlatego należy zachować ostrożność i przestrzegać zasad obowiązujących na drodze.
 2. Samolotem. Większość podróżników, którzy chcą rozpocząć odkrywanie Damaralandu od jego północy, poleci do jednego z domków na lotach czarterowych. Międzynarodowy lotnisko Nazwa Josei Kutako (WDH) jest głównym węzłem lotniczym kraju i znajduje się 40 km na wschód od Windhoek . To stąd organizowane safari grupowe, a także indywidualne transfery do hoteli.