Buta-Bute jest jedną z 10 dzielnic administracyjnych w królestwie Lesotho . Geograficznie obszar ten znajduje się na północ od wszystkich innych jednostek administracyjnych Lesotho. Jego powierzchnia wynosi 1767 km ².

Stolicą tego regionu jest miasto Buta Bute o tej samej nazwie.

Ogólne informacje o stolicy Bouta Bute

Stolica północnej dzielnicy Lesotho Buta-Bute w 2004 roku liczyła około 10 tysięcy osób. Do tej pory spis ludności nie został przeprowadzony.

Miasto i cała dzielnica zostały nazwane po górze Bouta Bute, która znajduje się na północy kraju. Nazwa miasta i gór w tłumaczeniu oznacza: "miejsce depozytów".

Samo miasto zostało założone dopiero w 1884 r., A wcześniej w tym miejscu znajdowała się tylko twierdza wojskowa, którą król Moshoeshoe użyłem w latach 1821-1823 jako kwaterę wojskową przeciwko królowi Zulu Chucky.

Atrakcje i atrakcje

W stolicy Buta-Bute znajduje się jedyny meczet w całym królestwie Lesotho. Meczet Soofie Majid Butha Buthe Jest to niewielki jednopiętrowy budynek z małym minaretem. Meczet został zbudowany w 1908 roku, ostatnia poważna jego naprawa została przeprowadzona w 1994 roku.

Ale główne atrakcje dzielnicy Buta-Bute w Lesotho to górskie krajobrazy, szybkie rzeki i głębokie jaskinie. Najpopularniejsze miejsca warte odwiedzenia w okolicy Bootha Bute to:

  • rezerwat przyrody Liphofung;
  • Jaskinia Liphofung ze śladami rzeźb skalnych;
  • Mount Buta-Bute;
  • skamieniałe ślady dinozaurów na rzece Subeng.
Территория парка LiphofungНаскальные рисунки у пещеры Liphofung
Гора Бута-БутеОкаменелые следы динозавров

Niezwykłą rozrywką dla Afryki może być wizyta w ośrodku narciarskim AfriSki Ski and Mountain Resort, położonym w okolicy. Ponieważ królestwo Lesotho jest górzystym krajem, w zimie jest wystarczająco dużo śniegu, aby cieszyć się jazdą na nartach. Oprócz jazdy na nartach, na snowboardzie i narciarstwa zjazdowego, ośrodek oferuje również aktywne zajęcia letnie: kolarstwo górskie, wspinaczka górska, skoki na obszarach górskich i wędkarstwo.

Gdzie się zatrzymać?

Buta-Bute oferuje hotele o różnych kategoriach cenowych, z których najbardziej popularne:

  1. Ośrodek narciarski AfriSki i ośrodek górski. Oferuje zakwaterowanie w domkach bezpośrednio w ośrodku narciarskim. Cena za łóżko w pokoju ośmioosobowym zaczyna się od 20 $.
  2. Maliba Mountain Lodge 5 *. Hotel znajduje się w pobliżu dzielnicy Buta-Bute, blisko wszystkich atrakcji w okolicy. W hotelu znajduje się restauracja. Ceny za pokoje standardowe zaczynają się od 70 USD.
  3. Mamohase Rural Stay B & B. Mini-hotel na cztery pokoje. Ceny za standardowe zakwaterowanie - od 65 USD.
  4. NaleliGuest House. Mały pensjonat oferuje demokratyczne ceny od 50 $ za standardowe zakwaterowanie.
  5. Kabelo Bed & Breakfast, klasa ekonomiczna w mini hotelach. Pokoje standardowe kosztują od 45 USD. Śniadanie jest wliczone w cenę.
Jak się tam dostać?

Lot do jedynego międzynarodowego lotnisko królestwa Lesotho Dostępne tylko z Johannesburga (Republika Południowej Afryki). Cena biletu w jedną stronę zaczyna się od 75 $.

Po przybyciu na lotnisko należy wypożyczyć samochód w celu dalszego przemieszczania się po kraju. Wynajęcie małego samochodu ekonomicznego na jeden dzień może kosztować od 20 $. Ale od kiedy Lesotho - górzysty kraj, preferowane powinny być wersje samochodów z napędem na wszystkie koła, cena takich samochodów wyniesie od 70 USD za dzień. Odległość od stolicy Lesotho Maseru do Buta-Bute drogą lądową wynosi 122 km. Podróż trwa około 2 godzin.

Маршрут Масеру - Бута-БутеГорнолыжный курорт - afriski-ski mountain resortОтель Maliba Mountain Lodge