Taba-Tseka jest administracyjnym centrum dzielnicy o tej samej nazwie w Lesotho . Znajduje się w Republice Południowej Afryki. Miasto jest małe, populacja wynosi około 6000 osób. Sama dzielnica Taba-Tseka zajmuje powierzchnię 4270 metrów kwadratowych. km, składa się głównie z wiosek i osiedli, w których mieszka łącznie ponad 130 000 osób. Taba-Tseka jest jedyną dużą wioską na swoim obszarze. Niewielu turystów wie o istnieniu takiego miejsca na ziemi. Najczęściej doświadczeni podróżnicy przyjeżdżają do Lesotho w celu aktywnego wypoczynku, lub ludzie, którzy odwiedzają RPA, przyjeżdżają tu, aby zobaczyć zabytki, ponieważ te dwa kraje mają dość długą granicę.

Infrastruktura wsi

W Taba Tseke jest jeden szpital, bank, poczta i kilka sklepów.

Pomimo niewielkiego rozmiaru centrum administracyjnego, tutaj znajduje się międzynarodowe lotnisko Thaba-Tseka, które ma ogromne znaczenie dla infrastruktury transportowej całej Afryki.

W tej wiosce nie ma żadnych atrakcji. Tutaj możesz zapoznać się ze sposobem życia mieszkańców. Na przykład wygląda bardzo interesująco, zwykle budowany z kamieni i pokryty gliną. A na ulicach miasta na każdym kroku są afrykańskie kucyki, które są wiernymi asystentami w gospodarce, służą jako środek transportu i rozrywki dla turystów.

Магазин в Таба-ЦекаМестное жилье - дом из камней и глины
Jak dostać się do Taba Tzek?

Nie ma bezpośrednich lotów z Moskwy do Taba-Tsek, ale można tu dotrzeć samolotem z przesiadką do RPA. Bezpośredni lot z Rosji może latać do Gaborone lub bezpośrednio do Johannesburga (276 km od Gaborone). Następnie musisz się dostać Maseru (stolica Lesotho) pociągiem lub samolotem . Odległość między Maseru i Taba Tzek wynosi 140 km, z których zazwyczaj wsiada się autobusem lub wynajętym samochodem.

Najczęściej taba - Tseka w Lesotho służy jako punkt rekreacyjny, w którym można wziąć oddech podczas zwiedzania ziem Republiki Południowej Afryki. Jest to miejsce, do którego przeniknęła przynajmniej część cywilizacji, tutaj można kupić niezbędne rzeczy, spędzić noc w hotelu, zjeść śniadanie, zyskać siłę i kontynuować podróż. Tutaj turyści przybywają w poszukiwaniu egzotycznej, nietkniętej przyrody, ciszy i spokoju.

Местный продуктовый магазин, Таба-ЦекаПони на улицах Таба-ЦекаУлица в поселке Таба-Цека