Blisko Madagaskar jest wiele małych wysp, na których można odpocząć samemu i bez większego zamieszania. Jednym z nich jest Nosi-Iranja lub, jak nazywają to miejscowi, Nosi-Iranja. Dowiedzmy się, dlaczego ta wyspa tak bardzo przyciąga turystów.

Trochę historii

Wyspa ma inną nazwę - Turtle Island, ponieważ to tutaj duże indyjskie żółwie wybrały dom dla siebie. Mieszkańcy opowiadają niesamowitą legendę, że księżniczka kiedyś polubiła tę okolicę tak bardzo, że zdecydowała się tu zamieszkać, i dała Nosi-Iranii trochę jej piękna w postaci białego piasku i niebieskiej wody.

Маленькие черепашки

Co jest niezwykłego Nosi-iranya?

Ta forma wyspy jest niezwykła - składa się z dwóch części o nieregularnym kształcie, połączonych długą piaszczystą plwą. Można dostać się z jednej części do drugiej tylko podczas odpływu, a gdy nadejdzie przypływ, ścieżka znika pod wodą. Jednak nieustraszeni podróżnicy chodzą po mierzei przez całą dobę, ponieważ poziom wody nie podnosi się zbyt wysoko. Większość wyspy nazywa się Nosy-Iranya Be, a mniejsza część to Nosi-Iranya Keli.

Остров с вертолетаПроживание на острове

Oczywiście, przybywając na wyspę, chcę się zająć nie tylko podziwianiem błękitnego oceanu i białego piasku. Ten, który jest obcy bezczynnie odchyla się plaża możesz udać się do miejscowych żółwi stulecia, odpocząć na brzegu lub poświęcić cały dzień nurkowanie który jest bardzo popularny na Madagaskarze. Nurkując w głębiny, można zobaczyć zupełnie inny świat - ogromne kraby, wieloryby, rekiny rafowe i innych mieszkańców głębinowych.

Дары моряКухня острова

Na wyspie znajduje się stara latarnia zbudowana według rysunków Eiffla - jest to atrakcja turystyczna, która również przyciąga turystów. Ale przede wszystkim lubią pływać na piasku między wyspami.

Jak dostać się do Nosi-iranya?

Możesz tu pływać Nosy być , płacąc za taksówkę morską w postaci łodzi w dwie godziny lub helikopterem. Odległość wynosi tylko 45 km. Możesz zatrzymać się tutaj w jednym z kilku hotele które spełniają wszystkie współczesne wymagania wyrafinowania i komfortu.

Отдых на Носи Иранья