Centralny ośrodek turystyczny i jedno z najnowocześniejszych miast Madagaskar całkiem zasłużenie można nazwać Toliara. Podróż tam jest niezapomnianą przygodą, poznawczą wycieczki , znajomość z lokalnym zabytki , spotkanie z unikalną florą i fauną, a także wspaniała plaża odpocząć i fantastyczne nurkowanie . Ponadto, Toliara doskonale nadaje się do rekreacji z dziećmi.

Informacje ogólne

Miasto Toliara, znane również jako Tulear i Tuliari, znajduje się w południowo-zachodniej części Madagaskaru. Jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i regionie Acimo-Adrefan. Toliara jest także ważnym portem Madagaskaru, przez który przechodzi import / eksport różnych towarów. Według najnowszych danych liczba ludności miejskiej wynosi 123 290 osób. Miejscową florę reprezentują głównie palmy kokosowe, baobaby, ostrokrzew i araukaria.

Один из районов города

Klimat Toliara

W tej części wyspy panuje ekwatorialno-monsunowy i tropikalny klimat. Dzięki temu powstały specjalne warunki pogodowe. Latem maksymalna temperatura dochodzi do + 28 ° C, zimą - + 19 ° C, tutaj w rzeczywistości rok trwa lata. Pora deszczowa w mieście przypada na wrzesień, przynosząc ze sobą obfite opady i bardzo wysoką wilgotność. Pora deszczowa kończy się dopiero pod koniec maja. Resztę czasu na Tholirę charakteryzuje pora sucha.

Природа ТулиараОкрестности города

Zabytki miasta

Istnieje wiele ciekawych miejsc i obiektów naturalnych. Najczęściej odwiedzane są:

  • Ambuazari i Bezakha-Mahafali - rezerwy krajowe którego duma jest unikatowym przedstawicielem flory i fauny;
  • Tsing-du-Bemaraha - unikalny płaskowyż pokryty igłami żółtego wapienia, który przypomina "kamienny las";
  • Muzeum Cedratom jest prawdziwą skarbnicą starożytności i artefaktów z różnych epok, które zapoznają cię z tradycjami wyspy;
  • Grota Sarudranu i grobowce władców mahafali są historycznymi miejscami, które są święte dla miejscowej ludności;
  • Isalo - rezerwat, w którym rośnie dość rzadka roślina - elipantopus, tutaj w jaskiniach są miejsca starożytnych pochówków;
  • Ifati i Batri to najbardziej popularne miejskie plaże z doskonałymi warunkami do doskonałego wypoczynku i niezapomnianych nurkowań.
Каменный лес - Цинги-дю-Бемараха

Rozrywka i rozrywka

Na aktywne wakacje w Toliara stworzyli najbardziej idealne warunki. Tutaj możesz wypożyczyć dowolny sprzęt sportowy i dobrze się bawić, jeździć na nartach wodnych lub skuterach. Możesz także doświadczyć żeglarstwa lub surfingu, a dla miłośników nurkowania Tholyar - prawdziwy raj z niesamowitym podwodnym światem. Dla tych, którzy chcą cieszyć się delikatnym słońcem lub leżeć w cieniu palm kokosowych, zawsze otwórz śnieżnobiały piasek Plaże . Ulubioną rozrywką turystów jest spacer po lokalnych jasnych ciastach.

Дайвинг у берегов Тулиары

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Pomimo popularności wśród podróżnych, miasto Toliara nie może się pochwalić modną hotele luksus klasy. Zawsze można jednak znaleźć nowoczesne hotele i przytulne bungalowy z wygodnymi warunkami życia. Bamboo Club i De la Plage Tulear to najczęściej odwiedzane hotele, które są odpowiednie zarówno dla turystyki rodzinnej, jak i młodzieżowej. Niektóre hotele w Tholira oferują ciekawe wycieczki lub usługi nurkowania.

Городской отель

Kawiarnie i restauracje

W mieście i jego okolicach jest wiele małych, ale przytulnych restauracji. Lokalne placówki gastronomiczne przygotowują dania kuchni włoskiej, europejskiej, śródziemnomorskiej i międzynarodowej. O jakości i smaku gotowanych potraw nie musisz się martwić. W Toliara warto spróbować narodowe potrawy malgaskie z owoców morza, które serwowane są w restauracjach Blu, Le Jardin de Giancarlo i Residence Eden. Większość turystów rezerwuje mięso zebu, pasztety mięsne i kurczaka z ryżem.

Уютный ресторанчик на побережье

Zakupy

Fani zakupów mogą być spokojni: strefa handlowa w Toliara jest dobrze rozwinięta. W mieście znajdują się duże centra handlowe, małe sklepy, sklepy z pamiątkami i uliczne targi. W centrum handlowym L'Univers de la Pierre zawsze znajdziesz ogromny wybór ubrań i kosmetyków. Jako pamiątki produkty lokalnych rzemieślników będą idealnie pasować: biżuteria z kamieniami, amulety wykonane z drewna, bransoletki, koronki, specjalne garnki do herbaty i hamaki.

Сувениры Тулиары

Usługi transportowe

System komunikacja transportowa w Toliara jest bardzo dobrze rozwinięty. Najłatwiejszym i najtańszym, ale niezbyt szybkim sposobem poruszania się po mieście jest autobus. Dla oszczędności czasu możliwe jest poruszanie się na 9-miejscowych (taxi-be) i 25-miejscowych (taxi-brusi) minibusach. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z usług zwykłej taksówki, wcześniej uzgadniając koszt podróży. W mieście jest kilka agencji wynajem samochodów można również wypożyczyć motocykl i rower. Ponadto Toliara ma swoją własną lotnisko .

Транспорт в Тулиаре

Jak dostać się do Toliara?

Do Malagaskiego miasta można dotrzeć na różne sposoby Antananarivo w centralnej części Toliara znajdują się wygodne, wygodne autobusy. Bez względu na warunki pogodowe, nie ma przerw w lotach.

Po drugie, lotnisko Tholira otrzymuje bezpośrednie loty 3 razy w tygodniu ze stolicy. Lot trwa około godziny.

В аэропорту Тулиара

I po trzecie, możesz wybrać się na wycieczkę samochodem. Najszybsza droga do Toliara znajduje się przy Route 7. Odległość 924 km można pokonać za około 17,5 godziny.