Madagaskar - to raj, którego nie da się w pełni opisać, musisz to zobaczyć na własne oczy. Wyspa przyrodników przyciąga bajeczne krajobrazy, wyjątkowy świat zwierząt, ogromną liczbę rezerwy , wodospady i wymarły wulkany . Ale wśród miłośników nurkowania, Madagaskar słynie z nurkowania pierwszej klasy, niezwykłej różnorodności podwodnego świata, dziewiczego piękna raf i po prostu niesamowitych miejsc do nurkowania.

Sezon nurkowy

Do nurkowania i wycieczki lepiej wybrać czas od maja do października, kiedy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi od + 25 ° С do + 35 ° С. Wieczorami możliwe są krótkie deszcze, ale woda nie schładza się poniżej + 26 ° C. Widoczność podczas nurkowania w tym okresie wynosi od 15 do 40 m. Również dobry sezon na nurkowanie na Madagaskarze, pomimo dużej wilgotności, to okres od listopada do stycznia. Temperatura i widoczność wody są takie same jak w okresie letnim i jesiennym.

Первоклассный дайвинг

Deszczowa pogoda z porywistym wiatrem trwa od stycznia do marca. Morze jest wzburzone, a widoczność pogarsza się. Ale właśnie w tym czasie nurkowie mogą zobaczyć humbaki, rekiny wielorybie i mantry, które przyciąga sezonowa obfitość planktonu.

Удивительный подводный мир Najpopularniejsze strony nurkowe

Nurkowanie na Madagaskarze, znane z obfitości morskiej fauny, jest dostępne przez cały rok dla turystów. Ostatnio przychodzą tutaj nie tylko doświadczeni nurkowie, ale także początkujący. Rozważ najlepsze strony nurkowe:

  1. Nosy-Be - Największa wyspa na północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru z fantastycznie zróżnicowanym podwodnym światem. W obszarze Gorgonians Bank na głębokości 20 m znajdują się gigantyczne gorgonie, krokodyle i ośmiornice. Fani wędrują po podwodnych labiryntach tuneli do rafy 5m Bank. Spotkanie z rekinami rafowymi, szkołami barakud i królewskimi rybami zostanie przedstawione przez Grand Bank. Miejsce nurkowe Rosario Bank słynie z unikalnych ogrodów koralowych, które stały się ulubionym miejscem dla żółwi morskich i węgorzy.
  2. Остров Нуси Бе
  3. Archipelag Mizio - terytorium numer 1 dla nurków o dowolnym poziomie gotowości. Głębokość nurkowania wynosi od 3 do 25 m. Tutaj można zobaczyć wiele miękkich i twardych koralowców, różnych koralowców, węgorzy, tuńczyków i rekinów wielorybich. Idąc do rafy Castor Showl, na głębokości od 8 do 40 m, będziesz miał okazję zapoznać się z wyjątkowym podwodnym terenem, którego bogactwem są liczne skały i tunele, a także ekskluzywne "drzewa" z czarnego korala. A jeśli masz szczęście - możesz znaleźć rekina lamparta.
  4. Архипелаг Мицио. Дайвинг
  5. Wyspa Nosy-iranya - smakołyk dla każdego nurka, dzięki wyjątkowej widoczności, która osiąga 40 m. Rafy wokół Nosy-Iranja są atrakcyjne ze wszystkich stron: jest to niezwykła ulga i różnorodność mieszkańców morza. W wodach tej wyspy można spotkać tuńczyka, żółwie morskie, rekiny wielorybie i rafy, płaszczki, napoleony i innych równie egzotycznych przedstawicieli miejscowej fauny. Trochę emocji dodadzą barbarcud i królewskie ryby pływające obok.
  6. Остров Нуси Иранья. Дайвинг
  7. Nosy Tanikeli to mała wyspa corocznie przyciągająca miłośników nurkowania z całego świata. Doskonała widoczność na głębokości 30 m jest prawdziwym odkryciem zarówno dla ekspertów nurkowania, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nurkowaniem. Pod wodami przybrzeżnymi czai się kilka gęsto zaludnionych raf. Już na pierwszym etapie nurkowania, na głębokości ok. 2 m, spotkają się liczne gromady jasnych ryb rafowych. Ze względu na różnorodność egzotycznych mieszkańców to miejsce nurkowe jest bardzo interesujące do filmowania podwodnego.
Остров Нуси Таникели. Экзотические рыбы