Podczas wakacji lub podróży wynajęcie samochodu może być idealnym rozwiązaniem problem transportu . Ponadto jest to doskonały wybór dla tych, którzy nie lubią polegać na grupach turystycznych i sami planują podróż.

Wynajem samochodu na Mauritiusie jest możliwe w każdej agencji wynajmu samochodów, która jest dużo. Dzięki transportowi osobistemu możesz uniknąć korków i odwiedzać atrakcje w czasie, gdy nie ma dużego napływu turystów. Ponadto będziesz miał okazję odwiedzić miejsca, które są daleko od szlaków turystycznych.

Jak i gdzie wynająć samochód?

Ponieważ Mauritius to mała wyspa, można ją obejść w ciągu zaledwie dwóch lub trzech dni. Ta informacja jest przydatna, gdy decydujesz, ile czasu zabiera samochód. Tak więc za kilka dni będziesz mógł zobaczyć wszystkie atrakcje północ zarówno południowy, jak i wschodni i zachodnie wybrzeże Mauritius, odpoczywając w najlepszym wydaniu ośrodki na wyspie . Ruch tutaj jest leworęczny, choć dość łatwo się do niego przyzwyczaić. Droga ekspresowa jest tylko jedna, a drogi są bardzo wąskie.

Oczywiście nawigator potrzebował. Ale warto zająć się mapami dla siebie, ponieważ lokalne są najprawdopodobniej nieścisłe. Istnieje wiele międzynarodowych firm wynajmu samochodów, które są również reprezentowane na Mauritiusie. Możesz znaleźć przedstawicieli Europcar i Sixt, istnieje również możliwość wynajęcia samochodu w Avis lub Budget, a to nie wszystkie firmy, które są na wyspie.

Koszt samochodu (zobaczymy na przykładzie Hyndai i10), w którym znajduje się nawigator GPS i ubezpieczenie, będzie kosztować około 30,00 EUR za dzień. Bardziej prestiżowe marki i modele będą kosztować więcej. Ponadto, przy wynajmie musisz zostawić depozyt w wysokości od 300,00 € do 500,00 € - może to być gotówka lub kwota ustalona na karcie.

Jeśli jest to dla Ciebie drogie, możesz wypożyczyć samochód w lokalnych firmach. Cena będzie tańsza, ale samochody, które są wynajmowane, w przeważającej części nie mają ubezpieczenia. Ale w każdym razie musisz wypożyczyć samochód nie starszy niż cztery lata, a rok wydania pokazuje dwie ostatnie cyfry numeru.

Aby wynająć samochód na Mauritiusie, musisz mieć:

 • paszport;
 • karta kredytowa;
 • wiek od 23 lat (w niektórych firmach - od 21 lat);
 • prawo jazdy międzynarodowe;
 • wrażenia z jazdy to nie mniej niż 1-2 lata.
На Маврикии автомобили с правым рулем и ездят по левой полосе, как и в Англии

Czy można wynająć samochód na Mauritiusie?

Nie ma poprawnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od osobistych preferencji. Lubimy swobodę ruchów i niezależne planowanie wakacji, a inne chcą oszczędzać, ponieważ wynajem samochodu na wyspie nie jest tani. Benzyna będzie kosztować około 52 rupii za litr (prawie 56 rubli).

Dlatego planując wynajęcie samochodu, warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Nie zapominaj, że możesz skorzystać z alternatywnej opcji, wynajmując taksówkę tylko na jeden dzień. Koszt takiej usługi wyniesie około 2000 rupii (50,00 €) na okres ośmiu godzin.

Jeśli jednak będziesz jechał, będziesz potrzebować informacji, że w Port Louis w godzinach szczytu są korki, tak jak rano. Ale jest obwodnica, wzdłuż której można dostać się do stolicy. Im bliżej wybrzeża, tym lepsza będzie droga, którą jedziesz, ponieważ w środkowej części wyspy tory są dość nierówne.

W stolicy Port Louis , a także w mieście Rose Hill a niektóre inne, przy głównej drodze są płatne miejsca parkingowe. Kupony, które można kupić, są zaprojektowane na 30 minut, godzinę i dwie godziny. Stacje serwisowe są zaangażowane w ich realizację.

Przydatne informacje
 1. Na drogach trzeba jechać bardzo ostrożnie, ponieważ lokalni kierowcy, tacy jak piesi, mogą być zaniedbani.
 2. На автомобиле можно посмотреть места, отдаленные от туристических маршрутов
 3. Korzystanie z pasów bezpieczeństwa na Mauritiusie jest obowiązkowe.
 4. Zawartość alkoholu we krwi nie może przekraczać 0,5 ppm.
 5. W miastach prędkość jest ograniczona z 30 km / h do 50 km / h.
 6. Na trasach prędkość jest ograniczona z 60 km / h do 100 km / h.
 7. Kara za przekroczenie prędkości wynosi 50,00 €.
 8. Kara za nieprawidłowe parkowanie wynosi 20,00 €.
 9. Tankowanie odbywa się maksymalnie do 19.00.
 10. Rowerzyści mogą jeździć w nocy bez oświetlenia.
 11. Na wyspie można wypożyczyć skuter (15,00 € za dzień) lub rower (4,00 € za dzień).