Dla wielu koncepcja «Odpoczynek w Maroku» sugeruje odpoczynek Agadir , ponieważ są wszystkie warunki dla promenady turystycznej, zakupy i rozrywkę kulturalną. Ale przede wszystkim turyści doceniają szerokie plaże Agadiru.

Infrastruktura plaży

Turyści na wakacjach Maroko , są bardziej kuszone przez białe piaszczyste plaże Agadiru. Rozciągają się wzdłuż wybrzeża Atlantyku na wiele kilometrów, tworząc jedną z najpiękniejszych zatok na świecie. I chociaż Maroko - Kraj muzułmański, Agadir można pomylić z jakimkolwiek regionem śródziemnomorskim ośrodek wypoczynkowy . Ludzie tutaj ubierają się w europejski sposób, a kobiety nie chowają twarzy za szatami.

Wielu turystów wybiera się na wakacje w Maroku, zastanawiając się, jaka jest długość plaży w Agadirze. To marokańskie miasto położone jest nad brzegiem zatoki, wzdłuż której rozbija się cała infrastruktura plażowa. Według różnych szacunków długość plaży w Agadirze wynosi 6-10 km. Możesz opalać się na miejskiej plaży lub zrelaksować się w hotelu, jeśli w ogóle. Na publicznej plaży wypożyczalnia leżaków wynosi 1,5-2,5 USD. W pomieszczeniach prywatnych dostępne są bezpłatne leżaki.

Jeśli dostępność hotelowej plaży jest dla Ciebie istotna, powinieneś pozostać w następującym miejscu Hotele w Agadir :

  • Kenzi Europa;
  • Sofitel Agadir Royalbay Resort;
  • Atlantic Palace Agadir;
  • Plaża Albatros;
  • Atlas Amadil Beach.

Piasek na plaży Agadir pozwala na spacery wzdłuż wybrzeża o każdej porze dnia. To prawda, że ​​powinieneś wziąć pod uwagę czas pływów. Wiele sklepów, kawiarni jest otwartych wzdłuż pasa plaży Kuchnia marokańska , bary i sklepy z pamiątkami. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą jeździć na wielbłądach, koniach, nartach wodnych lub quadzie. Wynajem motoru wodnego kosztuje około 30 $ za pół godziny. Na plaży w Agadirze są również doskonałe warunki do gry w siatkówkę, piłkę nożną i lekcje surfować .

Песчаный пляж в АгадиреПляжная полоса Агадира
Kenzi EuropaSofitel Agadir Royalbay Resort
Plaża Legzira

Turyści, którzy wolą zaciszne wakacje, powinni udać się do jednego z najpiękniejszych Marokańskie plaże - Legsir. Podobnie jak Agadir, Plaża Legzira znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu kraju. Jest to mała zatoka otoczona pomarańczowo-czerwonymi skałami. To ulubione miejsce dla rybaków, surferów i miłośników pięknych krajobrazów. Przez wiele tysięcy lat prądy morskie, przypływy i pływy ścierały skały, tworząc w nich kamienne łuki. Szczególnie spektakularny Legzira wygląda na zachód słońca, kiedy promienie zachodzącego słońca malują skaliste klify w ceglastych i terakotowych odcieniach.

Jak dostać się na plażę Legzira?

Plaża Legzira znajduje się między miastami Sidi Ifni i Agadir. Dlatego turyści są najbardziej zainteresowani kwestią, jak dostać się do plaży Legzira z Agadiru. Aby to zrobić, możesz wypożyczyć samochód i jechać autostradą N1 i R104. W pobliżu plaży znajduje się parking.

Między plażami Agadir i Legzira transport publiczny , bilet, za który trzeba zapłacić około 4 USD. Możesz także skorzystać z usług taksówki, która kosztuje 15-80 USD. Lokalne biura podróży organizują wycieczki na plaże w Agadirze. Koszt takiej wycieczki to około 25 USD. Wycieczka obejmuje dwugodzinny spacer wzdłuż plaży, lunch na oceanie i zwiedzanie lokalnych sklepów z pamiątkami.

Пляж ЛегзираПляж Легзира ночью