Na północy cudownego kraju Maroko znajduje się małe miasteczko Al Hoceima. On jest jednym z młodych kurorty kraju , podczas gdy jest to dość ważne, ponieważ ma spójny port w Maroku. Miasto Al Hoceima jest praktycznie skąpane w słońcu przez cały rok, tak wielu fanów wakacje na plaży idź do niego, aby odpocząć na słonecznej plaży. Pod względem wielkości miasto jest małe, ale to jest jego zaleta, ponieważ nie ma w nim zaludnienia i zamieszania, a wakacje w nim płyną spokojnie i spokojnie.

Pogoda w Al Hoceima

Jak we wszystkim Maroko , w mieście Al Hoceima jest zawsze słonecznie i gorąco. Najsuchszym miesiącem w mieście jest lipiec, w ciągu swoich dni praktycznie nie ma opadów, a temperatura powietrza spada do + 32 ° C. Spora ilość opadów w Al Hoceima występuje w styczniu, kiedy deszczowa pogoda trwa trzy tygodnie i towarzyszy silny wiatr. Jesienią i wiosną deszcze są częstsze niż w innych porach roku, dokładnie raz w tygodniu, a średnia temperatura powietrza wynosi + 24,266 stopni.

Latem w Al Hoceima temperatura powietrza podnosi się do +30 stopni, a przebywanie w tak upalnym słońcu przez długi czas jest bardzo niebezpieczne. Dlatego radzimy spędzić wakacje zimą, a mianowicie w grudniu lub lutym, kiedy widzisz + 26 stopni na absolwentach i okresowo pokazują sporadyczne deszcze.

Wakacje na plaży

W Al Hoceima jeździmy głównie na słonecznych, spokojnych plażach, więc główna rozrywka dla turystów i mieszkańców to święto na lokalnych plażach. W mieście są tylko dwa:

  • Plage Sfiha - mała piaszczysta plaża w centrum miasta;
  • Plaża Quemado - plaża na brzegu skał na obrzeżach miasta.

Tutaj nie możesz znaleźć punktów wypożyczenia rozrywki wodnej, stołówki lub prysznica. Centralna plaża jest bardziej cywilizowana, ponieważ są tam leżaki z parasolami, ale wejście do niej jest płatne - 5 MAD. Skalista plaża - absolutnie dzikie wybrzeże, które jest odpowiednie dla fanów ekstremalnych, ponieważ można zanurzyć się w wodzie, skacząc z klifu. Na tym brzegu można nurkować z rurką, ale pływać z małym dzieci - wielkie niebezpieczeństwo, ponieważ jego dno pokryte jest ostrymi kamiennymi kamieniami.

Plage SfihaQuemado Beach
Atrakcje

Prawdopodobnie już odgadłeś, że w Al-Husajcie nie ma zbyt wiele atrakcje ze względu na swoją wielkość i stosunkowo niewielką historię. Oczywiście najważniejszym obiektem miejskim jest port morski, który pomaga znacznie zwiększyć gospodarkę nie tylko Al Hoceima, ale także całego Maroka. Będziesz mógł odwiedzić swoje miejsca do cumowania i obserwować żaglowce lub podziwiać piękną panoramę morza.

W pobliżu znajduje się mała hiszpańska wyspa Alusemas z pięknymi białymi latarniami morskimi i pozostałościami fortyfikacji wojskowych. Dotarcie na wyspę nie jest tak łatwe, ponieważ odnosi się do terytorium Hiszpanii, ale dzięki lokalnym biurom podróży można zwiedzić to miejsce.

Główną atrakcją Al Hoceima jest Park Narodowy. W nim można spędzić cudownie dzień, podziwiając naturalne krajobrazy i świeże morskie powietrze.

Национальный паркОстров Алусемас
Gdzie się zatrzymać?

Dla swoich gości miasto Al Hoceima oferuje kilka rodzajów zakwaterowania: hotele, pensjonaty, pensjonaty lub apartamenty. Oczywiście turyści często wolą pozostać w lokalnych hotelach, aw mieście jest ich tylko 12, a następujące są bardzo popularne wśród turystów:

  • Hotel La Perla - trzygwiazdkowy nowoczesny hotel w pobliżu portu;
  • Suites Hotel Mohammed V by Accor 4 * - piękny hotel na plaży;
  • Complexe Touristique Chafarinas Beach 4 * - mały przytulny hotel w pobliżu centralnej plaży.

Wszystkie są dobrze zagospodarowane, czyste i przytulne. Zatrudniają personel posługujący się trzema językami na świecie. Na terenie hoteli znajdują się restauracje, sklepy, baseny itp. Koszt codziennego życia w nich wynosi 60-70 dolarów.

Complexe Touristique Chafarinas BeachНомер в Suites Hotel Mohammed V
Gdzie zjeść?

Każdy turysta po długim spacerze po mieście, naturalnie, chce zjeść dobry posiłek. W Al Hoceima nie ma zbyt wielu dobrych lokali, ale z powodu niewielkiego rozmiaru miasta wydaje się, że są na każdym kroku. I rzeczywiście na każdej ulicy można znaleźć małą kawiarnię, kiosk z fast foodami lub dobrą elitarną restaurację. Wszystkie zakłady w Al Hoceima Marokański lub dania kuchni śródziemnomorskiej. Ze względu na swoje położenie w mieście, bardzo łatwo jest znaleźć świeże owoce morza, z których przygotowywane są główne dania. Na podstawie recenzji turystów można powiedzieć, że najlepsze instytucje Al Hoceima to:

  • Espase Mirimar - przytulna, elitarna restauracja w centrum miasta;
  • Restauracja Sidi Bousaid - cudowne miejsce w pobliżu centralnej plaży.
Espase MirimarБлюда в местных ресторанах
Jak się tam dostać? Możesz dostać się do Al Hoceima samolotem lub autobusem. Jeśli chcesz latać, najlepiej to zrobić Agadir . Loty warto zakupić dzień lub dwa przed wysyłką. Samoloty wysyłane są codziennie, ale z ograniczoną liczbą pasażerów. Lot zajmie Ci nie więcej niż godzinę. Autobusem można dojechać do Al Hoceima Marrakesz za około 4 godziny.

Usługi transportowe

Infrastruktura transportowa jest słabo rozwinięta w Al Hoceima. Lokalni mieszkańcy poruszają się po mieście głównie rowerem lub samochodem osobowym. Oczywiście jest tu kilka autobusów wahadłowych transport publiczny , ale czekanie na nich na przystanku zamienia się w ciężką pracę.