Z każdej podróży chcesz przynieść coś do pamięci. Może to być piękna odzież lub ozdoba, przydatna dla domu lub po prostu ozdoba na kominek. I na pewno z podróży do jednego z krajów afrykańskich z ich tradycyjnymi kolorowymi bazarami jest to po prostu niemożliwe przynieś pamiątkę . Bez wyjątku i Maroko - państwo na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki. Jeśli wybierasz się tam, przeczytaj informacje na temat rynków w Maroku.

Co musisz wiedzieć o turystce?

Rynek marokański nosi tradycyjne arabskie imię "suka". Tutaj znajdziesz wszystko, od dojrzałych owoców po antyki. Dla Marokańczycy taki bazar jest prawdziwym centrum burzliwego życia w mieście, gdzie można nie tylko robić zakupy, ale także niedrogo jeść, czatować, otrzymywać najnowsze wiadomości. To tu, a nie do supermarketów, trzeba iść na soczyste pomarańcze i pachnące przyprawy, których koszt za 1 kg na jakimkolwiek rynku w Maroku będzie wynosił co najmniej połowę.

Główną zasadą podczas odwiedzania marokańskich rynków są obowiązkowe negocjacje. Jeśli produkt nie ma metki, oznacza to, że jej cena nie jest stała, ale z reguły zawyżona przez sprzedającego. Poprzez negocjacje, masz możliwość obniżenia go kilka razy. Targowanie to prawdziwa lokalna tradycja, sposób komunikacji między sprzedawcą a kupującym. Nawet w przypadku chleba, którego cena waha się od 1 do 3 dusów, będziesz musiał targować się.

Maroko trwa przez cały dzień, aż się ściemni. Ale najlepszy czas na wizytę to albo wcześnie rano (od 6 do 8 godzin), albo w drugiej połowie dnia, po 16 godzinach. W tym czasie nie ma tu zbyt wielu ludzi, poza tym wieczorem sprzedawcy chętniej obniżają ceny swoich towarów.

Najlepsze rynki w Maroku

Tak więc najlepsze wschodnie bazary znajdują się z reguły w dużych miastach marokańskich:

 1. Marrakesz - centrum marokańskie zakupy . Około Plac Jem el Fna (Jemaa el Fna) to jedna z największych i głośnych dzielnic handlu ulicznego. Składa się z kilku małych rynków, z których każdy specjalizuje się w określonym rodzaju towarów. W przypadku przypraw lepiej udać się na targ, znajdujący się naprzeciwko placu Rabah Kedima.
 2. Марракешский сукНа площади Джема-эль-Фна
 3. In Casablanca Marche Central ma znakomity rynek spożywczy, w którym zawsze znajdziesz świeże brzoskwinie, jabłka, pomarańcze i oczywiście doskonałe daty. Ta suka zajmuje cały blok ograniczony ulicami Muhammada V Boulevard i Abdullaha Mejuni, Chayui i Bena Abdullaha. Tutaj, jak na wszystkich rynkach Maroka, możliwe i konieczne jest targowanie się. W takim przypadku negocjacje są odpowiednie tylko wtedy, gdy jesteś naprawdę zainteresowany kupnem. Wejście do rynku znajduje się naprzeciwko ulicy Ibn Batouta.
 4. Рынок КасабланкаMarche Central, Касабланка
 5. Jeśli los doprowadził cię do marokańskiego miasta Fez , koniecznie odwiedź rynek na Rue AbuHanifa, położonym na odcinku między Avenue El Hayan i Rue de Damas. W tym przypadku sprzedawane są głównie produkty spożywcze przy stosunkowo niskich cenach. Ale jeśli chcesz, możesz znaleźć wyroby przemysłowe, w tym zabytkowe. Można dojść na rynek pieszo z Avenue des Almohades.
 6. Рынок на улице Rue AbuHanifa, город ФесРынок Фес
 7. Największy rynek Rabat położony w starej części miasta - Medina. Skupia się na turystach, dlatego istnieje duży wybór pamiątek i prezentów. Istnieje również kryty rynek żywności. Możesz dostać się z innych obszarów komunikacją miejską, wysiąść na przystanku Medina Rabat lub Bab Chellah. I na ulicy Consuls w Rabat istnieją wyspecjalizowane sklepy z antykami i pamiątkami, w których można kupić srebrną biżuterię, wełniane dywany, dekoracyjne wyroby szklane i ceramiczne, naturalne olejki aromatyczne, tradycyjne babeczki marokańskie (buty z długimi nosami), wyroby ceramiczne zwane tajin itp.
 8. Рынок специй в РабатеКерамика на рынке Рабата
 9. Tanger - nie takie atrakcyjne ośrodek wypoczynkowy as Marrakesz lub Casablanca Bardzo popularne są także zakupy. W centrum miasta znajduje się centralny targ Gran Sokko, w którym można nie tylko robić zakupy, ale także podziwiać kolorowy pokaz licznych magików, trenerów, zaklinaczy węży. Również duży rynek, otwarty w niedziele i czwartki, działa w pobliżu meczetu Sidi Bou Abib. W Tangerze (w centrum medyny) istnieje targ tkacki, rynek antyków (w pobliżu placu Kasbah), a nawet tzw. Rynek przemytu, działający w budynku starego karawanseraju.
 10. Танжер, местный рынокСувениры на рынке в Танжере
 11. Targ handlowy w Agadir El Had - jeden z największych w Suwałkach Maroko . Wszystkie produkty prezentowane na półkach (dywany, przyprawy, ceramika, pamiątki) są wykonane przez lokalnych rzemieślników lub przywiezione z okolicznych miast. Sam rynek znajduje się w dużym parku otoczonym postrzępionymi łukami. Aby dostać się do Souk El Had Agadir możesz wsiąść do autobusu numer 5 i numer 22.
 12. Рынок АгадираАгадирский рынок Souk El Had