Najbardziej ambitny park Casablanca , zwany Parkiem Ligi Państw Arabskich, został pokonany w 1918 przez francuskiego architekta L. Laprad. Park jest dumą i ulubionym miejscem odpoczynku nie tylko dla miejscowej ludności, ale także dla turystów, którzy chcą się zrelaksować wycieczki pod palącym słońcem.

Architektura i cechy parku

Park Ligi Arabskiej to otwarta przestrzeń z wieloma palmami, trawnikami i rabatami kwiatowymi. Architektura parku z powodzeniem łączy europejskie tradycje (proste ścieżki z prostymi kątami, liczne zaciszne zakątki w cieniu drzew) i orientalną barwę (najbogatsze klomby, palmy, figi, itp.).

Tutaj, oprócz roślin dobrze znanych Europejczykom, występują również rośliny typowe dla wschodu: palmy daktylowe, zebrane w alejach, rzadkie odmiany kwiatów i wiele arkad i altan otaczają to piękno. Głównymi atrakcjami parku są piękny staw, w którym można podziwiać kwitnące różowe lilie wodne sezonowo, aleję palmową przechodzącą przez park od jednego krańca do drugiego i fontannę zdobiącą centrum parku Ligi Arabskiej.

Co zobaczyć i zrobić w parku?

Na północnym zachodzie Ligi Arabskiej Casablanca znajduje się Katedra Sacré-Coeur . Budowla została wzniesiona w 1930 roku na planie Francuza Paula Tornona, w zarysie katedry odczytano motywy europejskiej architektury gotyckiej, elementy arabskie i mauretańskie. Obecnie katedra nie funkcjonuje i jest zamknięta dla zwiedzających, ale z okazji świąt miejskich jej drzwi czasem się otwierają.

Na terenie parku kilka kawiarni i restauracji tradycyjnych Kuchnia marokańska , ceny są bardzo demokratyczne, a proponowane menu zadowoli się różnorodnością, w razie potrzeby można zabrać ze sobą napoje i jedzenie na piknik. Dla dzieci jest park rozrywki "Yasmin", gdzie nie ma zbyt wielu atrakcji, ale dzieci na pewno polubią pociągi, karuzele, samochody, huśtawki i zjeżdżalnie.

Jak się tam dostać i kiedy odwiedzić?

Jedź do jednego z najpiękniejszych parków Maroko można tramwajem, koniecznym przystankiem jest nazywane Station Tramway Place Mohamed V, lub taksówką z dogodnego dla Ciebie miejsca, lepiej jest wcześniej uzgodnić koszt podróży.

Park jest otwarty przez całą dobę, ale zalecamy, aby odwiedzić go w ciągu dnia, wejście do parku jest bezpłatne. Park rozrywki Yasmin jest otwarty od 10.00 do 19.00, wstęp kosztuje 150 MAD.

Вид сверхуЗеленьСтволы украшены растениями
Фонтан около паркаПальмовая аллеяСобор Сакре-Кер