Miasto Sokcho znajduje się w prowincji Gangwon-do, zaledwie 60 km od granicy z Koreą Północną. Od 1945 r. Do końca wojny koreańskiej był jego częścią. Sokcho był miejscem przyjmowania północnokoreańskich uchodźców po rozbiorze Korei. Dziś jest bardziej jak miasteczko rybackie niż centrum turystyczne. Ludzie, których przyciąga bliskość Strefa zdemilitaryzowana . Sokcho jest bramą do pobliskiego Soraksan National Park .

Klimat i lokalizacja geograficzna

W Sokcho, wilgotnym klimacie subtropikalnym, który różni się od warunków panujących w kontynentalnej części Korei. Miasto jest otoczone górami od zachodu i leży na brzegu Morza Japońskiego. Średnia roczna temperatura wynosi 11,8 ° C, a opady wynoszą 1300 mm.

Na mapie Sokcho Korea Południowa Łatwo jest znaleźć współrzędne: 38.184327, 128,539922.

Сокчхо на карте

Atrakcje

W Sokcho jest wiele ciekawych miejsc, które przyciągają turystów:

 1. Soraksan National Park. Jest jednym z najpiękniejszych w Korei. Jeśli przy dobrej pogodzie wspią się na kolejkę linową na szczyt Ulsanbavi, otwiera się oszałamiający widok. Możesz zobaczyć oszałamiające piękno natury, piękne świątynie , gigantyczny posąg Buddy i malowniczy rzeki .
 2. Национальный парк Сораксан
 3. Xinhungs. Świątynia buddyjska, zbudowana w XV wieku, jest jedną z największych w kraju.
 4. Senat Hyangseongsaji samcheung. Trzypiętrowa pagoda wysokości ponad 4 m. Została zbudowana w 652 roku.
 5. Plaża Sokcho. Bardzo popularny wśród turystów, otwarty przez cały rok.
 6. Пляж Сокчхо
 7. Jezioro Yongrango. Jest bardzo popularny ze względu na odbicie w górach Sorakasan i Ulsanbawi. Sama staw słynie z piękna.

Hotele

Znajdź miejsce na nocleg w Sokcho - nie ma problemu. Jest wiele pięknych, przytulnych hotele :

 1. The House Hostel. Znajduje się w pobliżu biura informacji turystycznej i dworca autobusowego, co jest bardzo wygodne. Pokoje są małe, ale przytulne. Podłoga jest ogrzewana, jest klimatyzacja, rano pyszne śniadanie serwowane jest bardzo czyste.
 2. Hanwha Resort Seorak Sorano. Duży hotel, składa się z kilku budynków. Jest on dogodnie usytuowany w pobliżu parku wodnego, a goście tego hotelu mają zniżkę na atrakcje. Pokoje w hotelu są przestronne i smaczne. Śniadanie dostępne jest również w formie bufetu.
 3. Pan Egg Sokcho Guesthouse. Hotel położony jest obok przystanku autobusowego nr 7, który prowadzi do Parku Narodowego Seoraksan. Pokoje są duże, łazienki są przestronne, rano serwują pyszne śniadania.
Hanwha Resort Seorak Sorano

Restauracje

W Sokcho jest wiele miejsc, które oferują dania kuchni lokalnej :

 1. Matzu. Wszyscy odwiedzający są zachwyceni serwowanymi tu potrawami. Usługa jest również na wysokości. Sam gospodarz spotyka gości. Wielu tutaj wraca nie raz.
 2. Cheongchosu Mulheo. Restauracja ma 4 piętra, na 4 - kawiarni. Tutaj możesz delektować się owocami morza, a następnie wypić pyszną kawę. Pokój jest pięknie urządzony, piękne widoki z okien.
 3. Saengseon Gui. Może się wydawać, że jest to prosta restauracja z menu rybnym, ale goście są bardziej niż zadowoleni. Tutaj możesz zamówić wszystkie rodzaje dań z różnych rodzajów świeżych ryb.
В ресторане Matzu

Wydarzenia kulturalne

W październiku w Sokcho gościł festiwal kultura Serac. Podczas wakacje Możesz uczestniczyć w paradach, pokazach scenicznych, konkursach i konkursach. Stoiska z żywnością aktywnie działają, oferując lokalne przysmaki. Bardzo popularnym wydarzeniem jest konkurs na ciasto ryżowe. Na festiwalu występują profesjonalni artyści, którzy następnie przekazują zebrane pieniądze na cele charytatywne.

Фестиваль

Zakupy

Jeśli chcesz kupić coś, co jest bezpośrednio związane z Sokcho, to oczywiście owoce morza. Są sprzedawane w postaci wysuszonej, która pomoże zabrać je do domu. Na przykład może to być suszone kalmary. Kup owoce morza mogą być zarówno w sklepach i na plaży przez rybaków.

Торговля кальмарами

Usługi transportowe

Główne miasto transport w Sokcho - to autobusy, ale turyści często korzystają z taksówek. W mieście można wypożyczyć rower do zwiedzania atrakcje .

Прокат велосипедов

Jak się tam dostać?

W Sokcho z Seul Z dworca autobusowego Dong Seoul autobusy odjeżdżają co 30 minut. Możesz skorzystać z linii kolejowej i przejść do stacji Gannune. Z Rosji do Sokcho wybierz promy.