Mały i nieznany Myanmar Dzisiaj szybko zdobywa popularność wśród turystów, bo tutaj, oprócz pięknych plaże Jest wiele uroczych i tajemniczych buddyjskich świątyń. Starożytne złote pagody, malownicze góry z klasztorami na nich mieszczą legendy czasu i przyciągają podróżników. Można powiedzieć, że obfitość lokalnych świątyń, klasztorów i pagód jest głównym wzrok starożytna Birma, teraz nazywana Myanmar .

Najbardziej popularne świątynie Birmy

Wśród świątyń Myanmaru można zidentyfikować kilku najbardziej znanych i lubianych turystów.

 1. Shwedagon Pagoda . Niewątpliwie najsłynniejszy kompleks buddyjskiej świątyni Myanmar w Yangon , jej religijny symbol. Już z daleka można zobaczyć fascynujący widok głównej pozłacanej kopuły zwanej stupą o wysokości 98 metrów, a wokół niej 70 stup mniejszych, ale także błyszczących i migoczących. Pod względem piękna i luksusu Pagoda Shwedagon jest trudna do przekroczenia: złoty liść pokrywa główną stupę, a jej szczyt zdobią tysiące cennych kamieni, a także złote i srebrne dzwoneczki. Wewnątrz stup znajdują się różne rozmiary dzwonów, małych świątyń i pawilonów.
 2. Золотая ступа ШведагонПагода Шведагон ночью
 3. Pagoda Shwezigon . W moździerzu Shwezigon przechowywał jeden ze świętych reliktów Myanmar, czyli kopię Zęba Buddy. Sam Ząb znajduje się w mieście Kandy na Sri Lance. Ponownie, powracając do luksusowej dekoracji świątyń Myanmar, zauważamy złote pokrycie głównej stupy, otoczone mniejszymi pagodami i stupami, skromniej zdobionymi. Ze względu na swoją popularność Shwezigon w Bagane stał się nie tylko miejscem kultu dla sanktuariów, ale także tętniącym życiem miejscem handlu pamiątkami lokalnych sprzedawców. Wokół pagody znajdują się sklepy z pamiątkami i cztery altanki ze starożytnymi buddami.
 4. Пагода ШвезигонПанорама пагоды Швезигон
 5. Pagoda Mahamuniego . Jedna z najsłynniejszych pagód na terytorium Myanmar i najpopularniejsza wśród turystów. Został zbudowany pod koniec 18 wieku w Mandalay . Jego główną świętą relikwią jest starożytny posąg Buddy z brązu, o wysokości 4,5 metra. Ciekawy rytuał obmycia twarzy Buddy i szczotkowania zębów dużymi pędzlami może zostać przyłapany o świcie, uczestnicy świątyni przygotowują Buddę na nowy dzień o świcie.
 6. Пагода МахамуниПагода Махамуни, утренний ритуал
 7. Świątynia Ananda . Czasami nazywany jest wizytówką Bagana. Świątynia Ananda należy do 11 najstarszych i najbardziej znanych świątyń w Myanmar. Został zbudowany w 1091 roku i otrzymał swoją nazwę na cześć jednego z głównych uczniów Buddy. We wnętrzu świątyni znajdują się cztery 10-metrowe posągi Buddy, w wewnętrznych galeriach znajduje się kilkaset mniejszych posągów Buddy. Płaskorzeźby na ścianach budynku ilustrują święte przypowieści z życia Buddy. Jednym z głównych reliktów świątyni Ananda są odciski stóp Buddy na cokole zachodniego portalu.
 8. Храм АнандаВнутри храма Ананда
 9. Klasztor Taung-Kalat . Został zbudowany w 1785 r., A prawie 100 lat po pożarze został zrekonstruowany. Świątynia ta znajduje się samotnie wśród buddyjskich świątyń w Myanmar, ponieważ znajduje się na górze Popa, która jest tłumaczona z sanskrytu jako kwiat. Według buddystów jest to wygasły wulkan, obdarzony energią duchów, o której tuziny legend. Droga do góry nie jest łatwa. Aby dostać się na szczyt i zobaczyć klasztor Taung-Kalat w całej okazałości, musisz przejść boso 777 kroków.
 10. Монастырь Таунг КалатТаунг Калат
 11. Klasztor skaczący koty Najbardziej niezwykłym w jego lokalizacji i organizacji życia jest klasztor Myanmar. Znajduje się na Inle Lake , otoczony przez kilka pływających domów lokalnych rolników. Według legendy, klasztor wziął swoją nazwę od faktu, że w bardzo trudnym okresie opat klasztoru zamienił się w koty, które zawsze były zamieszkane przez wielu na brzegu jeziora. Po jakimś czasie sytuacja w klasztorze poprawiła się, co było znakiem dla żyjących braci, aby szczególnie czytali czworonożnych przyjaciół-pomocników.
 12. Монастырь прыгающих кошекШоу прыгающих кошек

W naszej recenzji dokonaliśmy przeglądu tylko najbardziej znanych miejsc w Myanmar, oprócz których turyści będą również zainteresowani odwiedzeniem świątyni. Damayandzhi , Shittahung złożony Caetown a także pagody Sule , Chaittyo , Botataung , Maha Vizayya i wiele innych inni