Jeden z najjaśniejszych i najbardziej popularnych wypoczynkowe miasta Argentyny jest Salta. Malownicze ulice, egzotyczna przyroda, starożytne budynki i budowle przyciągają każdego roku coraz więcej turystów.

Informacje ogólne

Salta (Salta) - stolica prowincji o tej samej nazwie Argentyna . Osada jest ósmym co do wielkości miastem w kraju, jest domem dla ponad 500 tysięcy osób.

Data założenia Salta to 16 kwietnia 1582 r. Według założyciela Hernando de Lerma, miasto miało stać się punktem tranzytowym po drodze Buenos Aires do Lima . Jednak udane położenie małej wioski w tym czasie służyło jej szybkiemu rozwojowi gospodarczemu. Teraz na wysokim poziomie rozwoju są żywność, rafinacja ropy naftowej, przemysł lekki i turystyka.

Warunki pogodowe

W Salta klimat subtropikalny, tak gwałtowne zmiany temperatury w różnych porach dnia i roku nie są rzadkością. Latem termometr osiąga +38 ° C w ciągu dnia, a + 18 ° C w zimie. Przedział czasu od grudnia do marca to pora deszczowa.

Główne atrakcje Salty w Argentynie

Głównymi atrakcjami miasta i popularnych atrakcji turystycznych są:

 1. Katedra (Catedral de Salta), znajdująca się na centralnym placu. Struktura religijna słynie ze złoconego ołtarza autorstwa Luisa Georgie. W budynku katedry znajduje się muzeum reprezentujące dzieła lokalnych i zagranicznych rzemieślników, a także meble i odzież.
 2. Catedral de Salta
 3. Katedra św. Franciszka (Iglesia de San Francisco) jest najstarszym kościołem w mieście. Budowa budynku rozpoczęła się w odległym 1625 roku, ale jego ostateczna forma zajęła dopiero w 1870 roku. Świątynia słynie z posągów Chrystusa Cudotwórcy i Maryi Panny: uważa się, że leczyli chorobę.
 4. Iglesia de San Francisco
 5. Ratusz (Salta Ayuntamiento) to budynek zbudowany w 1626 roku. Teraz budynek jest przydzielony do Muzeum Historii Północnej. Jego ekspozycja obejmuje sztukę i religię, broń, monety, urny i wiele innych, związanych z życiem pierwszych mieszkańców tego miejsca. Na najwyższym piętrze budynku znajdują się przedmioty z epoki kolonialnej, a także rzeczy związane z transportem, historią i architekturą Salty.
 6. Сальта Ayuntamiento
 7. Klasztor San Bernardo (Monasterio de San Bernardo) - National Monument of Argentina. Ten budynek jest jednym z najstarszych w mieście. Proponowany okres jego budowy sięga końca XV - początku XVI wieku.
 8. Monasterio de San Bernardo
 9. Dom Uriburu (Museo Histórico José Evaristo Uriburu) jest rezydencją należącą wcześniej do dwóch prezydentów tego kraju. W 1948 r. Dom przekazano rządowi i przekształcono w muzeum. Teraz są tu obrazy, ubrania, meble i inne przedmioty sztuki.
 10. Plac 9 lipca (Plaza 9 de Julio) znajduje się w centrum miasta i zdobią go zabytkowe budynki i rzeźby. Jest też pomnik Juana Antonio Alvareza, otoczony 14 muzami - symbolami prowincji. Obszar to ulubione miejsce odpocząć wśród obywateli i turystów zagranicznych. Różne imprezy odbywają się tutaj, muzycy wykonują.

Co zobaczyć w pobliżu miasta?

Na przedmieściach Salty znajduje się wiele interesujących miejsc, których zwiedzanie usprawiedliwia spędzony czas. Szczególną uwagę należy zwrócić na następujące przedmioty:

 • Wąwóz de Las Conchas lub kanion pocisków. Atrakcją jest między Salta i Cafayate;
 • Ущелье De Las Conchas
 • Park Narodowy Los Cardonas - Terytorium, które otrzymało nazwę na cześć kaktusów. Park zajmuje powierzchnię 650 metrów kwadratowych. km, jest obszarem chronionym od 1996 r .;
 • Национальный парк Лос-Кардонес
 • El Tren a las Nubes, który jest także " Pociąg do chmur " - popularny szlak turystyczny koleją z Salta. Długość linii wynosi 900 km, a najwyższy punkt znajduje się na wysokości 4220 m npm;
 • El Tren a las Nubes
 • Gorges Escoipe i De la Cuesta del Obispo - są punktem wyjściowym Parku Narodowego Los Cardonas . Maksymalna wysokość wąwozów wynosi 3348 m nad poziomem morza. Tutaj można zobaczyć ślady pradawnych gadów, dużą liczbę gatunków zwierząt i roślin.

Hotele i restauracje

W mieście Salta ogromny wybór opcji zakwaterowania. Najpopularniejsze hotele to:

 • Alejandro 1 Hotel, Sheraton Salta Hotel - komfortowe zakwaterowanie w kategorii 5 gwiazdek;
 • Legado Mitico Salta Hotel Boutique, hotel Ayres De Salta, hotel Casa Real, Solar De La Plaza - czterogwiazdkowe hotele.
 • Nubes Apart Hotel, Hotel Las Vegas, Hotel Altos De Balcarce - przytulne hotele z podstawowymi udogodnieniami w kategorii 3 gwiazdki;
 • Istnieją również opis hotelu i ceny hoteli w Antigal.
Отели Сальты

Aby spędzić wieczór na pysznej kolacji i lampce wina można w jednej z restauracji w mieście:

 • Dania kuchni europejskiej można zjeść w restauracji Ma Cuisine Resto, w restauracji del Hotel Almeria Don Salvador lub w restauracji Jovi Dos;
 • Argentyńczyk dania kuchni południowoamerykańskiej serwowane są w La Casona del Molino, Hacienda de Molinos, La Vieja Estacion;
 • doskonały stek można zjeść w El Charrúa del Paseo lub El Charrua;
 • Dania wegetariańskie - specjalizacja restauracji Viracocha Restaurant Salta, Resto Viva La Pepa i inne;
 • Oryginalne desery słyną z Heladerii Rosmari, De Boca en Boca Resto Bar, Cayote Coffee & Cakes.
Рестораны Сальты

Zakupy w mieście

Interesujące miejsca do robienia zakupów w Salta to:

 • Rynek rzemiosła rynku centralnego. Tutaj setki otwartych pawilonów z różnorodnymi produktami - od jedzenia po kolorowe pamiątki. Szczególną uwagę na rynku należy zwrócić na produkty ze skóry, srebra, wełny i ceramiki;
 • Mercado Artesana l - rynek rzemieślników. Prezentowane są tutaj produkty mistrzów z różnych zakątków prowincji Salta. Zwróć uwagę na biżuterię, tekstylia, rękodzieło wykonane z drewna. Jak w przypadku większości rynków, negocjacje są tutaj odpowiednie;
 • Florida - centrum handlowe Salta z licznymi sklepami. Tutaj możesz kupić zarówno żywność, jak i popularne marki.

Jeśli zdecydujesz się spędzić dzień na zakupach, nie zapominaj, że wiele sklepów w mieście od 13:00 do 16:00 jest zamkniętych na siesta.

Шопинг в Сальта

Usługi transportowe

Możesz poruszać się po mieście na kilka sposobów:

 • transport publiczny - Duża liczba autobusów jeździ po mieście. Średnia cena wyjazdu to 0,4 USD;
 • Taksówka jest powszechną formą przemieszczenia. Przybliżony koszt to 0,5-0,8 USD;
 • wynająć samochód - Nadaje się dla osób, które mają międzynarodowe prawa i doświadczenie w prowadzeniu pojazdu przez 2 lata. Koszt wynajęcia za dzień zaczyna się od 45 USD.
Транспорт Сальты

Jak się tam dostać?

Z dużych miast Argentyny do Salta możesz latać samolotem. W pobliżu wsi znajduje się lotnisko Międzynarodowe lotnisko im. Martina Miguela de Gemesa obsługujące oba loty krajowe. Oprócz podróży lotniczych, możesz dostać się do Salty autobusami międzymiastowymi, taksówkami lub wynajętymi samochodami.

Аэропорт