Lepsze miejsce na spokojny, relaksujący wypoczynek niż wioska Latchi Cypr po prostu nie możesz sobie tego wyobrazić. Wydaje się, że czas tu się zatrzymał, a droga i zwyczaje mieszkańcy w ciągu ostatniego stulecia nie ulegli zmianie. Nawet w sezonie, Latchi nie jest zatłoczone, ponieważ nie ma tu zbyt wiele rozrywki. Ale do twojej dyspozycji czyste piaszczyste plaże i czysta woda o tym szczególnym odcieniu, które można zobaczyć tylko na Cypr .

Wakacje na plaży w Latchi na Cyprze

Wakacje na plaży są główną atrakcją w Latchi. Jedną z zalet tego ośrodka jest to, że zawsze jest dużo miejsca na plaży. Linia brzegowa, której szerokość waha się od 30 do 50 metrów, a niewielka liczba turystów jest gwarancją, że w ogóle jest wystarczająco dużo leżaków i parasoli. By the way, plaże tutaj są miejskie, więc wejście do nich jest bezpłatne. Ale za leżaki i parasole trzeba zapłacić około 3-5 euro, co umożliwia korzystanie z urządzeń przez cały dzień.

Bardzo mi się tu podoba odpoczynek dla rodzin z dziećmi . Zejście do wody jest dość gładkie, a latem woda jest ciepła. Na plaży w Latchi nie ma dużych fal, ponieważ jest ona wyposażona w falochrony. Nie możesz też martwić się silnymi niedotlenieniami. Ale na plaży w Latchi są prysznice i toalety, platformy do wodowania i specjalne ścieżki dla osób niepełnosprawnych.

Пляж Лачи

Zabytki wsi Latchi na Cyprze

Głośna rozrywka, nocne kluby i możliwości aktywnego wypoczynku. W pobliżu wioski jest kilka miejsc, które trzeba odwiedzić podczas relaksu w Latchi.

  1. Niedaleko Laci jest Park Narodowy Akamas Nic dziwnego, że ten półwysep słynie z wysokiego poziomu rozwoju ekoturystyki. W parku można podziwiać spektakl zielonych lasów i przytulnych zatok, skał i wodospadów, a także rzadkich roślin i zwierząt, wśród których najbardziej popularne są żółwie składające jaja w piasku Zatoki Lara.
  2. Łaźnia Afrodyty - Druga atrakcja Latchi, nie mniej znana. Jest piękną pół-kundelką z wodospadem, gdzie według legendy piękna Afrodyta przygotowywała się do ślubu z Akamas, a woda w kąpielach, bogata w lecznicze zioła, pomogła jej zachować piękno i młodość.
  3. Wąwóz Avakas, o długości około 3 km, przyciąga turystów swoimi tajemniczymi jaskiniami ze stalaktytami, stalagmitami i tysiącami nietoperzy. Znaleziono tu kilka artefaktów archeologicznych, w szczególności broń garncarską i mosiężną.
  4. Jeśli lubisz wędrówki, powinieneś wiedzieć, że w pobliżu rozpoczyna się wspaniała trasa zwana "Path of Aphrodite". Rozciąga się prawie 7,5 km i zapewnia turystom niezapomniane wrażenia i, oczywiście, piękne zdjęcia.
Тропа АфродитыКупальня Афродиты
ГаваньНациональный парк Акамас

Hotele i posiłki w Latchi (Cypr)

W wiosce jest niewiele hoteli, dlatego zaleca się rezerwację miejsca na nocleg z wyprzedzeniem. W Latchi można zatrzymać się w hotelu Anassa, hotelu Aphrodite Beach lub mini-hotelu Latchi Hotel. Należy również pamiętać, że personel hotelu praktycznie nie mówi po rosyjsku.

Jeśli chodzi o posiłki, zawsze możesz wybrać lunch w kompleksie hotelowym lub w jednej z wielu tawern. Podają doskonale ugotowane ryby i owoce morza, a także dania tradycyjnej kuchni europejskiej i Kuchnia cypryjska . Wszystkie tawerny i kawiarnie znajdują się wzdłuż przystani - promenady.

Anassa HotelAphrodite Beach Hotel
PORTO LATCHIТаверны на набережной Лачи

Jak dostać się do wioski Latchi?

Wioska Latchi znajduje się na półwyspie Akamas, 5 minut jazdy od miasta Polis na Cypr . Jeśli polecieliście do jednego z nich lotniska wyspę, następnie pamiętaj, że droga do Latchi od Pafos Zajmie Ci to około godziny, i Larnaca - więcej niż 2 godziny.