Ze wszystkich lotniska na Cyprze Międzynarodowe lotnisko w Larnace jest największe; podczas gdy w porównaniu z innymi międzynarodowymi lotniskami jest raczej niewielki - jego powierzchnia to zaledwie 112 tys. m 2 . Pojemność jedynego terminalu pasażerskiego na lotnisku w Larnace wynosi około 8 milionów osób rocznie. Terminal składa się z dwóch poziomów: górny służy pasażerom odlatującym, a dolny - pasażerom odlatującym. Terminal jest połączony z lotnym (lub odlatującym) samolotem za pomocą 16 rodzajów teletekstu; w niektórych przypadkach dodatkowo wykorzystywane są specjalne autobusy.

Informacje ogólne

Lotnisko jest międzynarodowe, jak Lotnisko w Pafos . Lotnisko znajduje się zaledwie 4 km od Larnaca na południowym zachodzie; droga do miasta zajmuje tylko 10-15 minut. Chociaż lotnisko jest małe, można tu uzyskać wszystkie "podstawowe" usługi: jest kilka sklepów z pamiątkami, sklep wolnocłowy, kilka oddziałów banków, biuro podróży. Również na terenie terminalu znajduje się kawiarnia, centrum biznesowe i sala dla pasażerów vip. Istnieje również osobny terminal vip, który obsługuje loty prywatne, a także loty szefów państw i rządów.

Po separacji Cypr w sprawie Republiki Cypryjskiej i Tureckiej Republiki Północnego Cypru, międzynarodowego portu lotniczego podzielonego między dwa stany Nikozja - został zamknięty. Stało się to w 1974 roku. W tym samym czasie, na bazie starego wojskowego lotniska, wybudowano nowe lotnisko w Larnace, które miało stać się główną bramą powietrzną wyspy.

Схема аэропорта
Jak dostać się z lotniska do innych miast cypryjskich?

Przejazdy autobusowe z lotniska odbywają się nie tylko w Larnace, ale również w Nikozji (czas podróży wynosi około 1 godziny 15 minut, koszt to około 8 euro) i Limassol (czas podróży - około półtorej godziny, opłata - 9 euro). Ruch autobusowy odbywa się niemal przez całą dobę (z przerwą od 00-15 do 03-00). Możesz wynająć taksówkę - ich parking znajduje się również na lotnisku. Istnieje również kilka płatnych miejsc parkingowych o łącznej pojemności około 2500 miejsc. Koszt pierwszych 20 minut parkowania to 1 euro, koszt parkingu na 7 dni to 42 euro, cena zależy od czasu, w którym zostawiasz samochód tutaj.

Jeśli planujesz zwiedzić wiele różnych ciekawych miejsc, najlepszą opcją dla Ciebie - wynajem samochodu ; na Cyprze na lotnisku w Larnace reprezentowanych jest kilka firm prezentujących tę usługę. Koszt wynajęcia jest stosunkowo niski, i znowu, jeśli planujesz podróż po wyspie, opcja ta będzie znacznie tańsza niż poruszanie się taksówką. Wybierz operatora, z którego możesz znaleźć bardziej przystępną opcję wynajmu, możesz skorzystać z popularnej usługi europejskiej www.rentalcars.com.

Аэропорт ночьюЭлектронное табло
Пассажирский терминалСтоянка такси совсем рядом

Przydatne informacje:

 • Wszystkie czasy to GMT (zima / lato): + 2 / + 3
 • Współrzędne geograficzne lotniska: szerokość geograficzna (34,88), długość geograficzna (33,62)
 • Lokalizacja: 4 km na południowy zachód od miasta Larnaca
 • Kod IATA: LCA
 • Kod ICAO: LCLK
 • Adres do korespondencji: PO Box 43027, 6650 Larnaka International Airport, Larnaka, Cyprus
 • Telefon do dyrekcji portu lotniczego: +357 24 816 130
 • Pomoc telefon: +357 24 816 400
 • Faks: +357 24 643 633
 • E-mail: [email protected]
 • Oficjalna strona lotniska: www.cyprusairports.com.cy
 • Podstawowe linie lotnicze: Aegean Airlines (Aegean Airlines), Eurocypria Airlines (Yurosaypria Airlines)