Łaźnia Afrodyty Cypr - to najbardziej romantyczne, malownicze, słoneczne miejsce na Ziemi. Jest stworzony dla zakochanych par. Odwiedzając go, ogarnie Cię atmosfera euforii i błogości. Łaźnia Afrodyty słynie z legend i mitów o legendarnej bogini, co czyni to miejsce jeszcze bardziej interesującym.

Mała grota w skale, która jest stale uzupełniana kluczową czystą wodą i nazywa się Kąpiel Afrodyty w pobliżu Pathos . Z miasta musisz iść pieszo, aby dostać się do tego miejsca. Grota wypełniona wodą przypomina kamienny basen, a otaczające tropikalne kwiaty, zarośla i śpiew ptaków sprawiają, że to miejsce jest po prostu magiczne. Basen zdawał się chować za dużymi drzewami tropików, ale dość łatwo go znaleźć. Do łaźni Afrodyty poprowadzą Cię ścieżki z samego brzegu morza. Przy okazji zwiedzanie tego punktu orientacyjnego jest całkowicie bezpłatne, ale nie można pływać w basenie. Możesz myć tylko ręce i stopy, pamiętaj, aby to zrobić, ponieważ, w oparciu o legendę, woda ma właściwości lecznicze i odmładzające.

Legenda łaźni Afrodyty

Starożytna legenda Cypru o Bath of Aphrodite czyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym. Co mówi? Młoda Afrodyta bardzo lubiła dzikie górskie jezioro, ponieważ mogła pływać nago, chowając się za szerokimi liśćmi paproci. Dzień po dniu spędzała tutaj dużo czasu. Pewnego dnia jej pokój został złamany przez młodego człowieka, który po prostu zgubił drogę w tropikalnych zaroślach. To był piękny Adonis.

Afrodyta i Adonis zakochali się w sobie od pierwszej chwili. Od tego momentu basen stał się miejscem ich tajnych spotkań, ale nie na długo. Artemis, dowiedziawszy się o spotkaniach miłosnych młodzieży, zabił Adonisa. Po jego śmierci Afrodyta długo się smuciła, a Zeus zlitował się nad nią. Postanowił, że Adonis będzie z jej ośmioma miesiącami w roku, a czwarta - w podziemnym świecie. To symbolizuje zmianę pór roku na gorącym Cyprze, ponieważ tylko cztery miesiące w roku panuje stosunkowo niska temperatura powietrza. Dwie ścieżki prowadzące do Łaźni Afrodyty są nazwane imionami kochanków. Mówią, że to było tak, że Afrodyta i Adonis dotarli do łaźni.

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Łaźni Afrodyty, musisz być wystarczająco uważny i cierpliwy. Najpierw musisz znaleźć trasę Limassol - Patos. Podróż do Pafos nie potrwa długo. Ponadto bardzo ważne jest, aby nie wyłączać tej trasy podczas przekraczania miasta. Poszukaj wskaźnika na poboczu drogi Polityka i skręcić w prawo. Teraz musisz ruszyć w kierunku północnym, przekraczając Akamas. Gdy znajdziesz bezpośrednią drogę do Polis, trzymaj się lewej strony. Musisz więc pokonać kolejne czterdzieści wiorst wioska Latchi . Szyldy Łaźnia Afrodyty, którą zobaczysz wzdłuż drogi, nie pomogą Ci zgubić się w drodze. Więc przekroczyłeś Latchi, musisz teraz przejechać około sześciu kilometrów na parking. Wyjdź z samochodu i przejdź do drewnianej bramy, która jest wejściem do Łaźni Afrodyty.

Вид на Купальню АфродитыДорожка АдонисДорожка Афродита