W południowo-wschodniej Europie, w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego znajduje się górzysty kraj Bośnia i Hercegowina . 90% jego powierzchni stanowią góry o różnej wysokości, a ponadto jej powierzchnia wynosi 12,2 km² obszaru morskiego, dlatego Bośnia i Hercegowina posiada wszystkie zasoby turystyka . Co roku odwiedzają go setki tysięcy turystów.

Międzynarodowe lotniska

W kraju są cztery porty lotnicze, trzy z nich są międzynarodowe. Z ich pomocą Bośnia i Hercegowina przyjmuje samoloty ze stolic ponad stu krajów. Nawiasem mówiąc, przyjazd z Moskwy do Bośni i Hercegowiny odbywa się przez stołeczne lotnisko.

1. Sarajewo. Przede wszystkim trzeba powiedzieć o kierunku kapitału - Lotnisko w Sarajewie . Został otwarty prawie sto lat temu - w 1930 roku. Wtedy nieskomplikowane lotnisko akceptowało tylko loty krajowe. Lotnisko miało długą przerwę związaną z konfliktem zbrojnym. Lotnisko ponownie zaczęło przyjmować samoloty w 1996 roku. W tym roku kraj zaczął aktywnie rozwijać działalność turystyczną i było wiele osób, które chciały go odwiedzić. W 2005 r. Wybuchł skandal wokół lotniska, ponieważ rząd zaproponował zmianę nazwy na cześć Aliji Izetbegovic, pierwszego prezydenta Bośni. Ale obecny wysoki przedstawiciel sprzeciwił się temu, sugerując, że nie jest to zrozumiałe dla ludności bośniackiej, a tym samym dla ryzyka konfliktu. W rezultacie nazwa lotniska pozostała niezmieniona. W 2015 r. Była konieczna rekonstrukcja terminalu pasażerskiego, co zostało zrobione. Lotnisko znajduje się bardzo blisko miasta, tylko 6 km od Sarajewo , dzięki czemu można dostać się na lotnisko iz niego szybko i niedrogo.

Босния и Герцеговина аэропорт Сараева

2. Tuzla. Drugie międzynarodowe lotnisko to Tuzla , położony w pobliżu miasta o tej samej nazwie na wschodzie Bośni. Specyfika lotniska polega na tym, że przyjmuje cywilne komercyjne samoloty od 06:00 do 20:00. Historia portu lotniczego jest dość niezwykła dla cywilnego portu lotniczego, ponieważ nie tak dawno temu Tuzla była największym lotniskiem wojskowym w Jugosławii. Od 1998 r. Międzynarodowy Port Lotniczy stał się lotniskiem cywilnym, a baza lotnicza w Tuzle nadal działa.

Босния и Герцеговина аэропорт Тузла

3. Łuk kąpielowy. Trzecie międzynarodowe lotnisko jest Kąpielisko . Jest to druga co do wielkości i znajduje się w północno-wschodniej części kraju, 23 km od miasta Kąpielisko . Lotnisko jest również znane jako Makhovlyani, ponieważ tuż obok znajduje się wioska o tej samej nazwie.

Босния и Герцеговина аэропорт Баня-Лука

Ostatnia modernizacja lotniska miała miejsce w 2003 roku, kiedy to odwiedził papież Jan Paweł II. Niemniej jednak wygląda całkiem nowocześnie i nie powoduje nieufności.

Lotnisko rezerwowe Mostaru

Z czterech lotnisk Bośnia i Hercegowina jeden z nich jest zapasowy - to Mostar. Głównie bierze pielgrzymów, którzy są wysyłani do Medjugorje , która słynie ze wspaniałego wydarzenia, które wydarzyło się w połowie XX wieku. Również Mostar akceptuje sezonowe loty czarterowe z Bari, Rzymu, Bergamo, Neapolu, Mediolanu i Bejrutu. Plany rządu Bośni dotyczące rozbudowy lotniska i modernizacji usług naziemnych.

Босния и Герцеговина аэропорт Мостар