Każde państwo za granicą przyciąga turystów niezwykłym, niezwykłym kultura , wyjątkowy zabytki , malownicze miasta i kurorty . Poza tym w każdym kraju można się wiele dowiedzieć o tym na etapie planowania podróży. Zwracamy uwagę na dziesięć najciekawszych cech państwa Bliskiego Wschodu Oman .

Każde państwo za granicą przyciąga turystów niezwykłym, niezwykłym kultura , wyjątkowy zabytki , malownicze miasta i kurorty . Poza tym w każdym kraju można się wiele dowiedzieć o tym na etapie planowania podróży. Zwracamy uwagę na dziesięć najciekawszych cech państwa Bliskiego Wschodu Oman .

10 najlepszych informacji na temat Omanu

Dowiedzmy się, co Oman może zaskoczyć turystę, a co nie, proszę:

 1. Natura Omanu . To jedna z głównych atrakcji. Na terenie kraju znajdują się malownicze góry, oszałamiająco piękne Plaże , wspaniałe zielone oazy, ale nie ma stałej rzeki - wszystkie wysychają w lecie.
 2. Międzynarodowa chwała. Dziś Oman uważany jest za jednego z "gigantów naftowych", producenta najdroższych perfum i światowego dostawcy kadzideł.
 3. Природа Омана
 4. Transport. Kraj ma rozbudowaną sieć autostrad, a pokrycie asfaltu tutaj jest bardzo dobre, a benzyna jest tania. Jednak w miastach praktycznie nie ma transportu publicznego. Nie faworyzuje Omanu i pieszych. Jest tu również bardzo mało chodników i ścieżek - wszystkie drogi są zadawane, aby zadowolić samochody.
 5. Дороги в Омане
 6. Gościnność. Jest to jedna z wyróżniających cech Omani. Hotele tutaj mówią głównie po angielsku, a odwiedzającym oferowane są orzeźwiające napoje, kawa z kardamonem, pożywne daktyle i słodkie wypieki.
 7. Religia. Oman jest krajem muzułmańskim, a zasady są tutaj odpowiednie. Zaleca się kobietom noszenie zamkniętych ubrań, w meczecie wejście do niemuzułmańskich turystów jest zabronione, a alkohol musi być uzyskany na specjalne zezwolenie policji. Jednocześnie Oman wśród państw Bliskiego Wschodu jest uważany za najmniej radykalny, szczególnie w porównaniu z Arabia Saudyjska .
 8. Ciepło. Przygnębiające ciepło pustyni dla tego obszaru jest zjawiskiem 24-godzinnym. Z jego powodu niebo się skończyło Muscat wydaje się szary, a nie niebieski, a mieszkańcy bardzo wcześnie rozpoczynają dzień pracy, aby mieć czas na rozwiązanie wszystkich ważnych kwestii przed południem. Z powodu gorąca nawet opony kół samochodu od kilku lat popadają w ruinę.
 9. Oryginalność. Jednym z najciekawszych faktów przyciągających tysiące turystów do Omanu każdego roku jest jego kolor. W przeciwieństwie do innych krajów Wschodu, tutaj pozostaje tak samo jak przez wiele stuleci. Chociaż Omani cieszą się dobrodziejstwami cywilizacji, starannie chronią swoją historię i nie poświęcają cywilizacji zabytków starożytności. Z tego powodu około 500 forty .
 10. Stolica. W Omanie tylko jedno duże miasto to Muscat, położone na wybrzeżu Zatoki Omańskiej. Stolica jest zdominowana przez niskie budynki, a jej populacja to tylko 24 893 osoby.
 11. Маскат - столица Омана
 12. Zasoby wodne. Świeża woda w kraju jest bardzo mała, więc Omanis używa odsolonego morza. Deszcz w kraju jest tak rzadki, że staje się głównym wydarzeniem, z powodu którego można zauważyć nawet zajęcia w szkołach.
 13. Turystyka. Chociaż podstawą gospodarki Omanu jest nadal eksport węglowodorów, rządzący sułtan był zaniepokojony kwestią tego, co stanie się z krajem, kiedy ropa się skończy. Dlatego w 1987 r. Kraj był otwarty dla zagranicznych gości, a infrastruktura turystyczna zaczęła się aktywnie rozwijać.