Ngapali i Ngwe Saung - długie, długie kilometry piaszczystych plaż, błękitna głębia ciepłego morza, które przy blasku księżyca błyszczy srebrem z powodu planktonu, doskonałych hoteli, spokojnych i nerazoylivye lokalnych mieszkańców, którzy sprzedają świeże owoce morza w rozsądnej cenie, rękodzieła z kamieni naturalnych i prawdziwych pereł. Ale która plaża jest lepsza do rekreacji - Ngve-Saung lub Ngapali?

Klimat

Lato w Myanmar rozpoczyna się w marcu, a kończy w połowie maja. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi około +40, a latem pojawiają się burze piaskowe. Należy również pamiętać, że w środku wiosny na plaże inwazja rekinów i promieni. Natychmiast po rozpoczęciu lata pora deszczowa, która kończy się pod koniec października, więc jeśli nie obawiasz się tropikalnych ulewy po obiedzie - to jest twój sezon na wakacje na plaży i wycieczki , ale należy pamiętać, że większość hoteli o tej porze roku jest zamknięta. Pod koniec października rozpoczyna się sezon zimny, który kończy się jeszcze bardziej latem. Słoneczna pogoda, ale nie ma ciepła i nie ma tropikalnych pryszniców, średnia dzienna temperatura wynosi +24 stopnie.

Funkcje ośrodka

W Ngapali zalecamy oglądanie Festiwalu Jedwabnego Balonu, który lokalni mieszkańcy wystrzeliwują w świetle księżyca, idź do delty rzeki Irrawaddy na małą wyspę, gdzie możesz zrobić romantyczny piknik. Na tym ośrodek wypoczynkowy Infrastruktura jest bardziej rozwinięta, istnieje wiele barów i sklepów lokalnych mieszkańców z morskimi przysmakami i pamiątki ręcznie. Ngapali's plus jest uważany za dostęp do dobrych restauracji rybnych, w których świeżo przygotowani mieszkańcy morza są gotowani, jednym z nich jest restauracja kuchnia narodowa "PVI" na masowej wyspie z piękną panoramą morza i zatoki, jeden negatywny - wysokie ceny za mieszkania. Należy pamiętać, że 21-00 wszystkie restauracje, kawiarnie i bary są zamknięte, ale jeśli przyjeżdżają na rodzinne wakacje na plaży, to spokój i cisza jest to, czego potrzebujesz. Nawiasem mówiąc, dzieci będą zainteresowane oglądaniem krabów, które były niesione przez morze, tworzą dziwne wzory na piasku, a rodzice będą mogli odwiedzić namioty do masażu tuż przy plaży.

Ресторан PVI. Нгапали

Nie ma dyskotek w Ngve Saung, ale korty tenisowe są dostępne dla rozrywki i sportu, istnieje wypożyczalnia sprzętu do pływania i nurkowania, wypożyczanie rowerów i łodzi na wycieczki do najbliższych miejscowości, więc wybierz hotel w pobliżu wioski, gdzie można kupić alkohol i jedzenie wieczorem. Na północ od Ngve-Saung znajduje się wioska, w której znajduje się targ z pamiątkami i prezentami, centrum turystyczne, przystanek autobusowy i kawiarnia. Ludzie mieszkają w wiosce tylko w okresie świątecznym. Godzinę od plaży znajduje się "Elephant Camp", gdzie można zobaczyć kąpiel i trening słoni, a za opłatą jeździć. Ośrodek ma bardzo zły sygnał komunikacji mobilnej, gdzieś 1-2 dywizje, ponadto ośrodek nie jest połączony z rządową linią elektryczną, więc hotele mają generatory i elektryczność są włączone zgodnie z harmonogramem, ale reszta nie przeszkadza.

Скульптура РусалкиТуристы в Лагере слонов
Gdzie mieszkać?

Najlepszym wyborem dla zakwaterowania jest mały bungalow na plaży, są też hotele o różnym poziomie usług, od tanich moteli po luksusowe pięciogwiazdkowe hotele z polami golfowymi. W Ngve Saung turyści znajdą hotele takie jak Ngwe Saung Yacht Club & Resort, Bay of Bengal Resort-Ngwe Saung, Ocean Blue Beach Hotel, Eskala Hotels and Resorts, gdzie ceny zakwaterowania zaczynają się od 80 $ za noc, oraz w Ngapali turystów jak Amazing Ngapali Resort i Hilton Ngapali Resort and Spa, gdzie ceny zaczynają się od 100 $ za noc. Wszystkie hotele w Ngapali mają bezpłatny transfer z Lotnisko , więc turyści nie muszą się martwić o to, jak dostać się do hotelu.

Hilton Ngapali Resort and SpaAmazing Ngapali Resort
Ngwe Saung Yacht Club & ResortBay of Bengal Resort-Ngwe Saung
Jak dostać się na plaże?

Do Ngapali z Yangon Istnieje autobus przez pasmo górskie i ciekawe miasto Pi (5 godzin jazdy), a samochodem od Bagan podróż trwa około 14 godzin. Autobus z Yangon Ngve-Saung podróżuje 6 godzin, ale należy pamiętać, że podróż odbywa się tylko w okresie świątecznym, tj. od października do maja. Od Pathina droga potrwa 1,5 godziny, dodatkowo od kurortu Chaunghtha można pływać łodzią przez 1,5 godziny.

Bez względu na to, w jakim ośrodku spędzają wakacje na plaży Myanmar nie wybrałeś, masz gwarancję miłych wspomnień i tylko pozytywne emocje.