Alor Setar, znany również jako Alur Setar - małe miasteczko Malezja oraz centrum administracyjnym dwóch jednostek terytorialnych: Kedah State i Kota Setar. Alor Setar jest uważane za najstarsze miasto w regionie i główne centrum transportu. Tutaj możesz zapoznać się z bogatymi kultura i historii, a także zobaczyć prawdziwe życie kraju bez turystycznego blichtru i miażdżących zachodnich tradycji.

Informacje ogólne

Alor Setar, założony w 1735 roku, znajduje się na północy Malezji, 45 km na południe od granicy z Tajlandią. Nazwa miasta pochodzi od kombinacji malajskich słów: "alor", co w tłumaczeniu oznacza strumień i "setar" - drzewo przypominające mango. Powierzchnia Alor-Setar wynosi 160 metrów kwadratowych. km, a liczba ludności w 2005 r. wynosi 217 368 osób. Urodzili się tacy sławni ludzie jak Zurina Hassan (malezyjska poetka), Mohd Azraai Khor Abdullah (wybitny piłkarz i trener) i Mahathir Mohamad (premier kraju od 1981 do 2003 roku).

Город Алор-Сетар

Klimat

Terytorium Alor-Setar jest zdominowane przez tropikalny klimat monsunowy. Pogoda charakteryzuje się dość długą porą deszczową i bardzo krótką porą suchą, która przypada tylko na miesiąc, luty. Podobnie jak w innych regionach Malezji o podobnym klimacie, opady tutaj mogą spaść w okresie suszy. Średnia roczna temperatura maksymalna sięga + 32 ° С, średnie roczne minimum wynosi + 23 ° С. Poziom wilgotności jest bardzo wysoki, do 2400 mm na rok.

Природа Алор-Сетара

Co zobaczyć w Alor Setar?

Pomimo faktu, że Alor Setar nie jest miastem turystycznym, istnieje msza atrakcje , które są związane z historią kraju, królewską dynastią, religią, tradycjami, sztuką i życiem Malajów. Jeśli podróż zaprowadziła cię do Alor Setar, koniecznie odwiedź:

  • Wieża telekomunikacyjna w Menara - najwyższy budynek miasta (165,5 m) z obserwatorium i obracającym się wokół restauracji w osi;
  • meczet w Zahir - jeden z najbardziej szanowanych budynków sakralnych wzniesiony na miejscu cmentarza żołnierzy z Kedakh w 1912 r .;
  • Dom nobata to trzypoziomowa, ośmiokątna wieża o wysokości 18 mi szerokości 5 m, w której przechowywane są wszystkie królewskie instrumenty muzyczne;
  • galeria sztuki Kedah , która zawiera kolekcję obrazów, instrumentów muzycznych, fotografii i rękodzieła rzemieślników;
  • Państwowe Muzeum jest skarbem państwowym z unikalną kolekcją królewskiego, kulturalnego i historycznego dziedzictwa Kedah;
  • pozostałości twierdzy Kota Kuala Kedah - dawnej twierdzy, która przez kilka stuleci chroniła Alora Setara przed atakami morskimi.
Достопримечательности Алор-Сетара

Rozrywka i rekreacja

Ponieważ infrastruktura turystyczna w Alor Setar praktycznie nie jest rozwinięta, wybór rozrywki tutaj jest niewielki. Ewentualnie możesz przejść do wycieczka poza miastem lub odwiedzić rezerwat przyrody Jubli Taman-Emas. W ciągu dnia można spacerować po muzeach i galeriach, a wieczorem usiąść w barze lub udać się do klubu nocnego. Questy Escape są szczególnie popularne, które odbywają się w klubie Gate Of Riddles Real Escape Room.

Экскурсии по городу

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Hotele i hotele w Alor Setar obfituje. Napływ turystów obserwuje się tutaj w maju i październiku. Rozważając opcje zakwaterowania, należy wziąć pod uwagę, że w wielu hotelach żywność będzie musiała być dodatkowo płatna, a kiedy się osiedlą, mogą również wymagać depozytu. Większość hoteli w mieście oferuje gościom takie usługi jak bezpłatny parking i Wi-Fi. Goście podróżujący w budżecie mogą wybrać motel Grand Jubilee, Miramar lub Tanjak. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do komfortu, odpowiednie są Grand Alora, Fuller Alor Setar i AST Hotel.

Комфортабельный отель в центре города

Kawiarnie i restauracje

Wybór publicznych placówek gastronomicznych w Alor Setar jest bardzo dobry. Lokalne restauracje przygotowują tradycyjne potrawy Malezyjski , Japoński , Chińskie, hiszpańskie, tajskie i inne kuchnie. W restauracjach Medina Thai Palace i Sawadee Classic Thai Restaurant można spróbować rozmaitych owoców morza i dań z ryżu. Japońska restauracja Rakuraku Sushi słynie w całym kraju z narodowej kuchni chińskiej i wyjątkowo smacznego sushi. Restauracja Nasi Lemak Ong specjalizuje się w przygotowywaniu posiłków bezglutenowych.

Вечернее кафе

Usługi transportowe

Podróże po mieście turystów mogą odbywać się publicznie transport . Alor-Setar ma regularny ruch autobusowy. Dla większej wygody wielu korzysta z usług taksówkowych. W mieście jest także kilka biur wynajem samochodów . Ponadto znajduje się 12 km od centrum Alor Setar lotnisko Alor Setar, z którego będą wykonywane loty krajowe.

Транспорт Алор-Сетара

Zakupy

Spacerując po sklepach Alor-Setar, można kupić wiele ciekawych rzeczy. Na wybiegach pchlich i ulicznych bardzo duży wybór ręcznie robionych tkanin i gotowych produktów batikowych. Szczególnie popularny jest rynek kompleksu Pekan Rabu. Doskonałe wazony i dzbanki, w tym podróbki drogich marek, które wyglądają bardzo przyzwoicie, turyści mogą znaleźć w kompleksie Aman Central. W centrum handlowym Sentosa Plaza, sklepie z pamiątkami i delikatesach Malezji Kedah zawsze można kupić ekskluzywne prezenty dla bliskich.

Магазины и торговые центры

Jak dostać się do Alora Setara?

Centrum administracyjne stanu Kedah jest dostępne dla turystów z różnych stron półwyspu. Od Kuala Lumpur samochodem, podróżni mogą jechać autostradą Lebuhraya Utara - Selatan / E1. Jest to najszybsza trasa bez korków. Podróż trwa około 4,5 godziny. Ze stolicy do Alor Setar można dojechać koleją. Pociągi odjeżdżają ze stacji KL Sentral od 16:00 do 21:33. Ta podróż trwa około 5,5 godziny. Najszybszym sposobem dotarcia do Alor Setar jest lot. Loty bezpośrednie odbywają się 4-5 razy dziennie, po drodze 55 minut.

Аэропорт Алор-Сетар