Tajemnicza wyspa Flores, położona w południowej części archipelagu indonezyjskiego, do niedawna mało znana wśród podróżników. Niedawno wyspa o kwiatowej nazwie, przypominającej zarysy ryby z długim ogonem, przyciąga setki turystów ze wszystkich zakątków naszej planety. Morze przygody, znajomość z ciekawym zabytki , niepowtarzalny charakter i styl życia rdzennej ludności czeka na Ciebie w tym niesamowitym ośrodek wypoczynkowy .

Informacje ogólne

Flores należy do grupy Small Sunda Islands. Na terenie 13 540 metrów kwadratowych. mieszka około 1,8 miliona osób. Długość wyspy, podzielona na 8 dzielnic, wynosi 425 km, odległość między północnym i południowym wybrzeżem wynosi 70 km. Największe miasta to Maumere, Labuan Baggio, Ende, Ruteng, Badjava. Na zachodzie Indonezyjska wyspa Granice Flores Sumbawa , na południu - od Cum , na wschodzie - od wyspa Timor . W północnej części znajduje się morze Flores.

Флорес. Вид с самолета

Wybrzeże wyspy Flores to nizina z rzadkim lasem deszczowym, który występuje na przemian z sawanną. W centralnej części znajduje się górski płaskowyż o wysokości do 2382 m, gdzie znajdują się niektóre czynne wulkany, w tym najbardziej znany wulkan Flores - Kelimutu . Flora i fauna wyspy jest bardzo zróżnicowana. Często występują endemity, takie jak mrówki Recurvidris williami, chrząszcze wołowe Trigonopterus florensis. Na zachodnim wybrzeżu znajduje się jaszczurka Komodo.

Цветочный остров

Klimat i pogoda

Sezon turystyczny w Indonezji na wyspie Flores rozpoczyna się w kwietniu i trwa do końca czerwca. Temperatura powietrza wynosi od + 27 ° С do + 32 ° С. Od grudnia do marca - okres deszczowy. W tym czasie ośrodki nie są zatłoczone, ale z powodu łagodnego klimatu subequatorial na wyspie Flores, nawet w porze deszczowej, spada niewielka ilość opadów. Musisz jednak zachować ostrożność, ponieważ po ulewach osunięcia ziemi i kamienie ze skał mogą spaść. W tej dziedzinie lepiej jest iść z doświadczonym przewodnikiem.

Природа острова

Co zobaczyć?

Główny atrakcja turystyczna Wyspa Flores to jej flora, dzięki której ten raj Indonezja nazywana wyspą kwiatów. Tutaj rośnie ogromna liczba roślin endemicznych, tak bardzo popularnych wycieczki z przewodnikiem po dżungli. Są inne ciekawe miejsca, które warto odwiedzić:

  1. Park Narodowy Kelimutu , na którego terytorium znajduje się jedna z głównych atrakcji Indonezji - wulkan Kelimutu. Ten obiekt Flores słynie z jezior kraterowych.
  2. Katolickie Seminarium Lederalo jest jedną z najbardziej znanych instytucji edukacyjnych na wyspie, zbudowaną w 1862 roku. Wewnątrz seminarium znajduje się muzeum, w którym znajduje się zbiór różnych skamielin, narzędzi, obrazów, ceramiki i instrumentów muzycznych.
  3. Wioska Vologaya , położona w niesamowicie malowniczym miejscu w pobliżu miasta Ende. Tutaj turyści będą mogli poznać życie lokalnych mieszkańców Lyo i wziąć udział w święta narodowe .
  4. Lustrzana jaskinia Batu Cermin , reprezentująca prawdziwe podziemne królestwo z kamiennymi pozostałościami żółwi i osobliwych kolonii stalagmitów.
  5. Rynek w Badzhawie jest najbardziej malowniczym miejscem w mieście, gdzie można kupować wyjątkowe rzeczy i pamiątki nawet późno w nocy.
Вулкан Келимуту и разноцветные озера

Rozrywka i rekreacja

Wśród wczasowiczów na wyspie Flores są popularne wycieczki do przyrody i obszarów chronionych, wycieczki po łodziach podwodnych, ochrona środowiska, łódka i jazda na rowerze. Ktoś po prostu pławi się złotem plaże , a ktoś przyciąga do oglądania delfinów, wielorybów lub nurkowania na rekiny. Ekstremalna turystyka na wyspie kwitnie. Jeśli jesteś na wakacjach w Labuan-Baggio, pamiętaj, aby uzyskać zdrowe. Jest tu kilka dobrych ośrodków spa. Możesz dobrze się bawić na koncertach i spektaklach, lekcjach mistrzowskich i seminariach.

Пляжный отдых на острове Флорес

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Większość hotele , oprócz mieszkań mieszkalnych, znajduje się w pasie wybrzeża i ma klasę usług nie niższą niż 4 gwiazdki. Oprócz doskonałej obsługi, hotele mają restauracje, kluby nocne, pola do jazdy konnej, golf, krokiet i inne obiekty infrastruktury turystycznej. Najpopularniejsze hotele to: Budi Sun Flores Diving Resort, Komodo Resort & Diving Club, Sylvia Hotel i Bintang Flores Hotel. Oprócz kompleksów hotelowych, podróżni mogą osiedlać się w przybrzeżnych domkach w przystępnej cenie.

Komodo Resort & Diving Club

Kuchnia i restauracje

Publiczne stołówki na wyspie Flores są reprezentowane przez tak zwaną Varungę. Na zewnątrz nie są zbyt reprezentacyjne, ale kroją się tu wyśmienicie, a ceny nie przeceniają. Lokalne restauracje przygotowują potrawy Indonezyjski , Azjatycka, włoska, Japoński i inne kuchnie. Dania kuchni narodowej można skosztować w restauracjach Kopi Mane Inspiration, Sari Rasa, Le Pirate Bajo Restaurant. Wegetarianie z pewnością docenią kuchnię takich restauracji jak Bajo Taco, La Cucina, Warung Mama. Na filiżankę doskonałej kawy możesz usiąść w przytulnej kawiarni CAFE.IN.HIT Coffee Shop.

Ресторан у воды

Usługi transportowe

Na wyspie Flores wygodnie jest poruszać się po nowoczesnych autobusach międzymiastowych, które kursują według przejrzystego harmonogramu. W miastach transport publiczny jest reprezentowany przez stare autobusy, minibusy (miejscowi nazywają je bismos) i pedikiby. Szczególnie popularna jest taksówka. Samochód można zawsze zamówić telefonicznie lub przez hotel. Transport publiczny i lotniczy są dobrze rozwinięte. Na wyspie Flores jest 3 Lotnisko .

В аэропорту Маумере

Jak dostać się na wyspę?

Niektórzy turyści pływają do Flores drogą wodną, ​​ale warto wziąć pod uwagę, że taka podróż trwa kilka dni. W oparciu o przyczyny oszczędzania czasu, lepiej jest jechać samolotem. Flores odbywa regularne loty z sąsiednich wysp Indonezji. Na lotnisku Labuan Baggio jest tylko 2 km od centrum miasta. Turyści mogą iść lub wziąć taksówkę. Drugie lotnisko obsługujące więcej linii lotniczych znajduje się w największym mieście Maumere, a trzecie w pobliżu miasta Ende.

Морской транспорт