Bez względu na to, jak wiele rodzajów turystyki nie istniało, odpocząć w naturze jest bardzo popularny wśród wszystkich. W związku z tym Norwegia można śmiało nazwać kraj idealny, ponieważ tutaj dosłownie na każdym kroku znajdują się kempingi. Musisz tylko mieć namiot i inne akcesoria w pobliżu dłoni, aby cieszyć się relaksującym wypoczynkiem na łonie niezwykłej natury.

Cechy kempingowe w Norwegii

Aby dowiedzieć się, gdzie lepiej rozbić namiot, przejrzyj kilka faktów:

 1. Ten północny kraj znany jest ze swojego giganta fiordy otoczone górami i gęstą zielenią. Idąc na zachód, można dostać się do idealnych miejsc do zwiedzania lokalnych atrakcje . Patrząc na mapę kempingów w Norwegii, widać, że większość z nich znajduje się tuż przy brzegu dużych fiordów, Geirangerfjord i Sognefjord .
 2. Карта кемпингов Норвегии

  Mapa kempingów w Norwegii

 3. Im dalej na północ tym ciekawsze są otaczające krajobrazy. Tutaj można odpocząć w spokojnych zatoczkach ze śnieżnobiałymi plażami i turkusową wodą. W tej części Norwegii najbardziej popularne są kempingi zlokalizowane na terenie Lofoten Islands .
 4. Bazy położone na wschodzie kraju najlepiej nadają się dla rowerzystów, wędkarstwo badania terenów górskich (turystyka piesza).
 5. Norwegia jest wyjątkowa, ponieważ tutaj każdy może zainstalować namiot w samym środku park narodowy . Prawo do dotknięcia błogosławieństw natury jest absolutnie każdy turysta. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad ustanowionych przez Prawo w sprawie prawa dostępu do przyrody
. Северное сияние в кемпинге Tromso, Норвегия

Rodzaje norweskiego kempingu

W tym kraju, aby zrelaksować się w naturze, nie trzeba rezygnować ze wszystkich korzyści cywilizacyjnych. W Norwegii luksusowe kempingi są bardzo popularne lub tak zwane "wspaniałe kempingi". Zwykle na ich terenie znajdują się małe domy, w których znajdują się telewizory, osobna łazienka, kuchnia, a nawet nowoczesny sprzęt. Są zbudowane z naturalnych materiałów w stylu, który harmonijnie łączy się z otaczającą naturą. Wyposażenie domu można wybrać na etapie rezerwacji.

Dla miłośników podróży samochodami dostawczymi w Norwegii są również specjalne miejsca kempingowe. Najważniejszą rzeczą w tym samym czasie, aby pamiętać, że dom na kółkach musi spełniać następujące standardy:

 • szerokość - nie więcej niż 2,55 m;
 • długość - nie więcej niż 18,75 m (wraz z samochodem);
 • wysokość - bez ograniczeń.

Jeżeli wymiary pojazdu przekraczają ustalone standardy, musi on być koniecznie wyposażony w białe reflektory.

Катание на собачей упряжке в кемпинге Holmen Husky Lodge

Lista popularnych norweskich kempingów

W tym kraju jest wiele miejsc, w których tworzone są idealne warunki do rekreacji w przyrodzie. Można je wybrać w zależności od zakwaterowania, wyposażenia i kosztów. Według Stowarzyszenia Gościnności następujące kempingi zyskały największą popularność w Norwegii:

 • Hallingdall Holiday Park;
 • Kristiansand Feriesenter;
 • Moysand Familiecamping;
 • Solvgarden Hotell & Feriesenter;
 • Grindafjord Holiday Centre.
Кемпинг Solvgarden

Wszystkie powyższe obiekty rekreacyjne są klasyfikowane jako "luksusowe". Dla turystów szukających miejsca na tanie wakacje w Norwegii najlepiej wybrać się na kemping Odda. Znajduje się pomiędzy dwoma największymi parkami narodowymi kraju - Hardangervidda i Folgefonna . Organizatorzy wycieczek lokalnych organizują wycieczki do wodospady i lodowce , spacery kajakami i łodziami po jeziorze Ringedalsvatnet, a także wędrówki do rock Trolltunga (język trolla) .

Кемпинг Odda в Норвегии

Podziwiaj piękną scenerię, poluj lub łowisz ryby na innym, nie mniej znanym kempingu w Norwegii - Senya . Znajduje się na brzegu jeziora Trollbuvanne w sercu Segni - drugiego co do wielkości norweskiego wyspa . W wodach tego jeziora jest duża liczba łososi i pstrągów.

Кемпинг Senja в Норвегии

Przed rozpoczęciem podróży po kraju najlepiej zaopatrzyć się w pościel, przybory kuchenne i środki higieny osobistej z wyprzedzeniem. W kempingach w Norwegii mogą kosztować o rząd wielkości wyższy. I lepiej jest zadbać o wynajęcie domów z góry, ponieważ w sezonie mogą po prostu nie wystarczyć. Miejsce pod namiotem nie jest konieczne, aby zarezerwować, może być zainstalowany bezpośrednio na polu lub na brzegu jeziora. Najważniejsze to nie przeszkadzać nikomu i zostawiać śmieci po sobie.