Analizowanie mapy Norwegia Widać, że Lofoty są archipelagiem w północno-zachodniej części kraju na Morzu Norweskim. Jego skalne wyspy są oddzielone małymi cieśninami, a archipelag oddziela główne terytorium kraju od Cieśniny Zachodniej Fjordu. Lofoten Islands to zakątek dziewiczej przyrody z nietkniętymi krajobrazami, pięknymi zatokami, piaszczystymi plażami plaże i krystalicznie czysta woda.

Informacje ogólne

Archipelag składa się z wielu małych wysp i 7 dużych (Eustvogey, Vestvoyoy, Moskenesy, Roest, Yimsoy, Yalakstadoya, Veroy). Całkowita powierzchnia Lofotów wynosi 1227 metrów kwadratowych. km Stolica Lofotów uznawana jest za miasto Svolv Эr na wyspie Estvogoya - administracyjnym, handlowym, rybackim centrum.

Лофотенские острова на карте страны НорвегияГород Свольвер

Na Lofotach zbudowano małe wioski, które zamieszkuje około 25 tysięcy osób. Głównym zajęciem wyspiarzy jest hodowla owiec i rybołówstwo. Złapany głównie dorsz. Bazy rybackie na Lofotach w Norwegii znajdują się wszędzie.

Рыболовная базаТуристическая рыбалка на треску

Warunki klimatyczne

Klimat Wysp Lofotów należy do umiarkowanego morza, charakteryzującego się niewielkimi amplitudami temperatur rocznych i miesięcznych, intensywnymi opadami deszczu i silnymi wiatrami. Maksymalne dodatnie temperatury zanotowano w lipcu, termometry osiągnęły poziom + 25 ° С. Zimą Wyspy Lofoty są chłodniejsze, a termometry sięgają + 5 ° С.

На пляже Zabytki

Archipelag jest wciąż zaskakujący. Główne atrakcje na Lofotach to:

Na wyspie Eastwig

 1. Centre of Arts Nurnorsk, które eksponuje obrazy artystów gloryfikujących piękno z wysp .
 2. Mount Blotinn (597 m), który wznosi się na północy i jest popularny wśród wspinaczy.
 3. Гора Блотинн
 4. Troll-fiord, oferujący spektakularne widoki śnieżnych tysięcy, góra jezioro Trollfjordvatn.
 5. Тролль-фьорд
 6. Osada Kabelvog, w której znajdują się wygodne hotele. Ciekawe drewniane domy, muzeum łowienia ryb oraz w akwarium "Lofot" galeria "Espolin", zgromadziła prace artysty Jonsona.
 7. Поселение Кабелвог
 8. Wioska rybacka Henningsvar, w której hibernują sądy miejscowych rybaków. Ma galerię norweskiego malarza Erica Harra.
Деревня Хеннингсвэр

Vestvagoy Island

 1. Bayxpales Bay - przyciąga miłośników plaży. Istnieją doskonałe warunki do spokojnej i zacisznej rozrywki.
 2. Бухта Виксполлен
 3. Ruiny domu Wikingów - rozmiar złożony 80x8 m, który należał do lidera. Dziś w odrestaurowanym domu otwarto muzeum przodków nordyckich, które zgromadziło kolekcję kołowrotków, naczyń i innych artykułów gospodarstwa domowego.
Руины дома викингов

Wyspa Flakstad

 1. Rest House Ramberg - znany jest ze starego kościoła zbudowanego w 1780 roku, znajdującego się na jego terytorium.
 2. Дом отдыха Рамберг
 3. Historyczne zabytki i atmosfera pierwszej osady Lofotów są uważnie przechowywane w wiosce Nusfjord. Dziś wieś znajduje się pod ochroną UNESCO.
Деревушка Нусфьорд

Wyspa Moskenses

 1. Wioska rybacka Reine jest ulubionym miejscem artystów i wspinaczy na Lofotach w Norwegii. 10 km stąd jest miejsce "O", z którego można zobaczyć słynne Wir Malströma . Jego niesamowitą siłę można zaobserwować dwa razy dziennie.
 2. Рейне
 3. Góra Mostad to rajski ptak, w którym żyje ponad 20 milionów ptaków.
Гора Мостад Rozrywka

Po zwiedzaniu możesz się trochę zabawić. Popularną grą wśród turystów jest wielorybie safari. Daty pojawiania się wielorybów z Wysp Lofotów trwają od połowy jesieni do połowy zimy. Ponadto, jeśli chcesz, możesz wspiąć się na jeden z górskich szczytów pieszo lub rowerem, pływać kajakiem i morzem wędkarstwo - popularne rodzaje rekreacji na Lofotach.

Китовое сафари

Przyjemnym przypomnieniem wycieczki na Lofoty w Norwegii będą malownicze zdjęcia najciekawszych miejsc archipelagu.

Zakwaterowanie

Wybór mieszkań na archipelagu jest ogromny. Każda wyspa ma jedną lub więcej małych hotele możesz wynająć dom lub spędzić noc w furgonetce. Popularne są następujące miejsca:

 • popytu wśród obcokrajowców Anker Brygge na wyspie Svolvaer. Hotel oferuje przytulne pokoje, doskonałą obsługę, przystępne ceny;
 • Henningsvær Bryggehotel to doskonały hotel na wyspie Kheimea. Goście oczekują wygodnych pokoi, doskonałej kuchni, pomocnego personelu;
 • Czterogwiazdkowy hotel Lofoten Suitehotel doceni przystępne ceny i stosunek ceny do jakości.
Отель Restauracje

Na Lofotach szeroki wybór miejsc gastronomicznych. Możesz znaleźć przytulną kawiarnię i drogą restaurację. Turyści lubią spędzać czas w restauracji Krambua, Borsen Spiseri, Anitas Sjømat, gdzie można skosztować pysznych dań z dorsza i jagnięciny.

Уличный ресторан

Jak się tam dostać?

Przyszli turyści często są zainteresowani tym, jak dostać się na Lofoty. Jest na to kilka sposobów:

 1. Samolotem. Codzienne loty odjeżdżają ze stolicy na lotnisko Evenes, które zabierze Cię na miejsce w 1,5 godziny.
 2. Promem. Codziennie od portu Miasto Narvik odpływają małe promy. Czas podróży to pół godziny.
 3. Podróż na Lofoty samochodem możliwa jest na drodze prowadzącej z Narwiku. Miasto i archipelag łączą most. Dzięki temu spacery i wycieczki na Lofotach mogą być organizowane niezależnie.