Jeśli marzysz o opalaniu się i kupowaniu na granicy z kołem podbiegunowym lub za nim, w otoczeniu wiecznych gór lodowych i lodowce , a następnie przejdź do Norwegia . Dzięki ciepłemu Prądu Zatokowego i słońcu, plaży odpocząć tutaj jest całkiem realny.

Ogólne informacje o plażach w Norwegii

Sezon pływacki w kraju rozpoczyna się późną wiosną i trwa do połowy sierpnia. Plaża jest pokryta kamykami i piaskiem, w zależności od lokalizacji. Zazwyczaj plaże w Norwegii są myte zatokami morskimi, które wbijają się głęboko w wybrzeże i charakteryzują się krętymi i wąskimi formami.

Tutaj znajduje się rozwinięta infrastruktura, szezlongi, parasole, prysznice, toalety, miejsca do przebierania się, w niektórych miejscach są zespoły ratunkowe i stacje medyczne. Plaże w Norwegii są zawsze zadbane i czyste, a dla gości oferowane są różne atrakcje wodne, na przykład:

 • wynająć skuter wodny lub łódź;
 • jeździć na nartach wodnych;
 • odwiedź parki wodne i tak dalej.

W pobliżu plaż w Norwegii zawsze jest dużo kawiarni i restauracji, gdzie można zjeść smaczne i obfite. Najczęściej w placówkach gastronomicznych narodowe dania norweskie .

Обустроенные пляжи

Popularne miejsca do wypoczynku

Idąc na wakacje w Norwegii, warto wziąć pod uwagę nie tylko sezon, ale i pożądane wybrzeże. W południowo-zachodniej części kraju znajdują się plaże ze śnieżnobiałym piaskiem. Najpopularniejsze z nich to:

 • Orrestranda;
 • Solastrand;
 • Vigdel;
 • Hellest;
 • Godalen.

Nie są daleko miasto Stavanger i są najlepsze i najdłuższe w państwie. Temperatura wody w tym miejscu nagrzewa się do + 23 ° C, a dla wczasowiczów jest dużo rozrywki.Jeśli jesteś w stolicy Norwegii, to odwiedź miejskie plaże i półwysep Bugde. Są to bardzo dobre miejsca do rekreacji, najczęściej odwiedzane w kraju, ponieważ temperatura powietrza w Oslo latem osiąga + 30 ° C, a zatem woda (do + 19 ° C) również dobrze się nagrzewa.

Романтические места

Znane plaże Norwegii

Niektóre miejsca do wypoczynku są zaprojektowane do zabawy przez rodzinę, inne do romansu, a jeszcze inne do różnych sportów. Najbardziej znane plaże to:

 1. Plaże Jeroen i Sula nadają się do kitesurfingu i surfingu.
 2. Bystrand uważany jest za najlepszą plażę na południu kraju. Różni się nie tylko ciepłymi wodami, ale także rozwiniętą infrastrukturą.
 3. Słynna plaża Seljesanden znajduje się w małym porcie na zachodzie stanu, w miejscowości Selje.
 4. Hoddevik jest uważana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych plaż w Norwegii. Otoczone jest ze wszystkich stron skałami, które tworzą niewysłowiony krajobraz.
 5. Plaża Utakleiv to najbardziej romantyczna plaża w kraju. Jego długość wynosi ponad 100 km, a wybrzeże jest usiane kamykami. Rozciąga się na północ od koła podbiegunowego.
 6. Пляжи за Полярным кругом
 7. Lofoten Islands , które również znajdują się poza kołem podbiegunowym i mają śnieżnobiały piasek, zasługują na szczególną uwagę. Latem temperatura wody ogrzewa się do +18 ° C, więc można ją kupić tutaj, a nawet z komfortem.
Plaże dla nudystów w Norwegii

Nudyzm jest szeroko rozpowszechniony w kraju, więc całkowicie pozbawieni ludzi można znaleźć nie tylko w pobliżu morza, ale także na statku, a nawet na nasypie. Najpopularniejszymi plażami dla miłośników pozbycia się ciężaru odzieży są:

 • Kollev gen, położony na wyspie Asky, w pobliżu Bergen ;
 • Mauren, niedaleko wioski Alesund ;
 • Hjertya, która znajduje się w miasto Molde ;
 • Djupvika, położony w Trondheim ;
 • Ursetvika, która znajduje się w pobliżu Saltfjorden / Bod.
Белый песок

Podróż do Norwegii tylko na odpoczynek na plaży nie zawsze jest logiczna, ponieważ pogoda w kraju jest nieprzewidywalna i nie zawsze można kupić. Ciepłe morze i doskonała pogoda będą przyjemnym dodatkiem do letnich wakacji. Jeśli woda wydaje Ci się zbyt zimna, wtedy, aby nie być zimnym, nosić mokre kombinezony.

Купание в гидрокостюмах