Miasto Koper ( Słowenia ) jest centrum regionu Istrii, położonego na wybrzeżu Adriatyku. Ze wszystkich miast w tej części kraju Koper jest najbardziej ruchliwy i najbardziej atrakcyjny dla turystów. Jest to zarówno port, jak i centrum motoryzacyjne. Tutaj turyści nie będą się nudzić o każdej porze roku, ponieważ są tu ciekawe zabytki, różnorodne rozrywki i sklepy.

Informacje ogólne

Koper (Słowenia), którego atrakcje gromadzą się wokół czterech placów, jest najstarszym miastem w tym kraju. Wspomina się go w pismach Pliniusza, ale pod nazwą Aegis. Koper "doświadczony" Bizancjum i Imperium Rzymskie, odwiedzane pod panowaniem Wenecji, więc istnieje wiele zabytków z epoki weneckiej.

To, co podróżni powinni wiedzieć, to dostępność karty turystycznej, dzięki której można korzystać z transportu publicznego, zobaczyć zabytki i uzyskać zniżki w lokalnych restauracjach. To dobra oferta, tylko transport publiczny może nie być potrzebny, ponieważ Koper jest dość zwartym miastem i można nim chodzić w około dwie godziny.

Jaka jest pogoda?

Koper (Słowenia) słynie z klimatu. Ludzie przyjeżdżają tu o każdej porze roku i cieszą się przyjemnym pobytem. Zimą turyści są bardziej zajęci robieniem zakupów (rabaty sięgają 70%) lub jeżdżeniem na nartach w najbliższych ośrodkach narciarskich. Wiosną i latem na gości czekają festiwale muzyczne, imprezy rozrywkowe, a temperatura powietrza wzrasta do + 30ºС. Jesienią temperatura znacznie spada, więc pływanie w morzu nie będzie działać, ale ta pora roku jest popularna ze względu na niskie ceny mieszkań.

Co zobaczyć w mieście?

Idąc na spacer, powinieneś dostać się do jednego z czterech głównych pól:

 • centralny plac Titow jest targowaniem ;
 • Центральная площадь Копера
 • Brolo , położone blisko pierwszego;
 • Площадь Броло
 • Karpaccia , która przylegała do nadmorskiej promenady;
 • Plac Prescreen .
Прешернова площадь

Styl głównego placu jest surowy i lekko lakoniczny wenecki. Tylko rywale piękności Tarowa Plac Tartini w Piranie . Oto zabytki:

 1. Pałac pretorianów , fasada budynku, zdobią skrzydlate weneckie lwy. Odwiedzający miasto mogą za niewielką opłatą pokazać zdjęcie (Veduto Kopra), na którym miasto było jeszcze wyspą. Można również zobaczyć starą aptekę, szafę do przechowywania ubrań i innych przedmiotów należących do szlachetnych dam.
 2. Następną atrakcją placu jest Katedra Wniebowzięcia NMP . Kiedyś na jego miejscu stała romańska bazylika, a jeszcze wcześniej świątynia z okresu starożytnego. Styl współczesnego kościoła jest mieszanką stylów gotyckich i renesansowych. Jeśli masz kartę turystyczną, możesz wspiąć się na dzwonnicę za darmo. W kościele przechowywane są rzeczy bezcenne: duży obraz ołtarzowy "Madonna z Dzieciątkiem na tronie i świętych", trumna wykonana z kamienia obrońcy Kopry, św. Nazariusza. Wewnętrzna część katedry została odnowiona w XVII wieku, więc nie ma już śladu po gotyku i weneckim stylu.
 3. Собор вознесения Марии
 4. Na głównym placu znajduje się Galeria Sztuki , Loggia, która przypomina zewnętrzną część Pałacu Dożów w Wenecji, choć jest mniejsza. Na pamiątkę zarazy z 1554 r. W rogu budynku wzniesiono terakotową rzeźbę Matki Boskiej z Dzieciątkiem.
 5. Художественная галерея, Лоджия
 6. Dwa domy, które służyły różnym celom, Foresteria i Armeria , zostały połączone w jedno. Jeśli chcesz, możesz zagrać w grę "znajdź różnice" między nimi.

Po głównym placu należy iść ulicą Chevlarskaya, która przypomina średniowieczne czasy. Oto pałac Barbabianza , poświęcony potrzebom kontroli podatkowej. Interesujące jest to, że pracownicy instytucji są zmuszeni iść do pracy pieszo, nie można podjechać do budynku po transporcie.

Plac Preshernova słynie z fontanny , która powstała po moście Rialto w Wenecji i Brama Muda w Koper. I to jest jedyna zachowana brama w mieście, kiedy tam było 12. Mają obraz słońca z ludzką twarzą. Styl bramy kontynuowany jest w Fountain de Ponte. Woda w misce "pluje" czterem pogańskim bóstwom.

Następny plac Carpaccio został nazwany na cześć słynnego weneckiego malarza. Na placu stoi kolumna Justyny, wzniesiona na cześć zwycięstwa pod Lepanto w 1572 roku, a także wenecka studnia w kształcie stolic kolumny.

Na placu znajduje się najbardziej malowniczy stary magazyn soli , który miejscowi nazywają "Tawerną". Następnie należy wybrać się na spacer ulicą Kidrichheva i podziwiać stare domy, a jednocześnie pałace - Totto ex Gavardo, Belgramono Tatstso . Ten ostatni jest jednym z pięknych budynków zbudowanych w stylu barokowym. Ma podwójne imię, ponieważ spadkobierca z rodziny Belgramono zgubił dom komuś z rodziny Tatstso. Obecnie mieści się tu Muzeum Krajoznawcze .

Plac Brolo zostanie zapamiętany przez spichlerz , który stał się zabytkiem historycznym i kulturalnym. Jest to jeden z najstarszych budynków w Koper, a także Brutti Palace na rynku , w którym mieści się biblioteka miejska , a obok niej kościół Wniebowstąpienia Marii .

Gdzie się zatrzymać?

Koper - miasto, w którym istnieje wystarczająca liczba komfortowych hoteli. Bez względu na to, który hotel zostanie wybrany do tymczasowego zakwaterowania, atrakcje będą w odległości spaceru. Hotele Koper wyróżniają się różnymi cenami i warunkami, jako przykłady następujących opcji:

 1. Na przykład istnieją apartamenty Apartament & Suits Veneziana , zaprojektowane z myślą o rodzinie. Jedna noc kosztuje 100 € dla całej rodziny. Hotel należy do kategorii czterech gwiazdek.
 2. Hotel Aquapark Zusterna , należący do kategorii trzygwiazdkowych hoteli, otrzymał wiele dobrych recenzji. Jest restauracja, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Znajduje się prawie obok morza, co jest kolejnym plusem.
 3. Отель Aquapark Zusterna
 4. Popularne hostele w centrum Koper obejmują Museum Bife & Hostel . Znajduje się on obok głównego placu i oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Pokoje, choć małe, ale czyste.
Museum Bife&Hostel Restauracje w Koper

Jeśli chodzi o restauracje, to jest zdominowana przez kuchnię włoską. Na miejscu znajduje się restauracja serwująca owoce morza, Skipper , która serwuje różnorodne dania z owoców morza. Można je zjeść na tarasie z widokiem port koper . Na szybką przekąskę powinieneś odwiedzić restauracje typu fast food lub odwiedzić kawiarnię. Restauracje są w średnich cenach i drogie. Te ostatnie obejmują "Capra", "Al Mulin" . W pierwszej serwowane są pyszne desery, aw drugiej - niesamowite steki i makarony z owocami morza.

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do Koper na różne sposoby, ale nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego ani kolejowego. Samolotem możesz się dostać Lublana , a następnie samochodem, pociągiem, autobusem lub taksówką. Możesz wynająć samochód bezpośrednio lotnisko , wtedy będzie można swobodniej eksplorować wybrzeże Słowenia .

Pociąg jest interesujący, ponieważ droga przebiega przez malownicze miejsca. Ale najpierw trzeba dostać się na stację kolejową, az niej przez 2,5 godziny dojechać pociągiem do Koper. Cena biletu wynosi około 9 €.

W pobliżu dworca kolejowego znajduje się dworzec autobusowy. Czas przejazdu autobusem to 1,5 godziny, koszt około 11 €. Najdroższa przejażdżka taksówką - około 120 €.