Miasto Koch znajduje się na południu Słowenia , w pobliżu płyną dwie rzeki - Krka i Kolpa. Obszar ten słynie z prastarych lasów i dzikich zwierząt zamieszkujących ten obszar. Ponadto turystów przyciągają interesujące zabytki architektury.

Historia miasta

W swojej historii od połowy XIII wieku do połowy XX wieku miasto było niemiecką enklawą, która znajdowała się w Słowenii. Wcześniej mieszkańcy rozmawiali w jednym z bawarskich dialektów. W pierwszej wzmianki o mieście miał na imię Gotshe i należał do hrabiów Ortenburg, którzy byli niemieckimi kolonistami. Wkrótce przybyli tu imigranci z innych krajów, w szczególności z Austrii i Bawarii. Oczyścili tę krainę lasów i stworzyli kilka osad.

Gotschee uzyskał status miasta w 1471 roku. Od 1870 roku niemieccy koloniści zaczęli podróżować, większość z nich przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. W 1918 roku terytorium zostało włączone do Królestwa Serbów, które później nazwano Jugosławią, a następnie miasto zostało przemianowane na Nomadę. Do chwili obecnej miasto liczy około 8,5 tys. Osób.

Живописные пейзажи в Кочевье Zabytki architektury

Miasto Nomadów ma bogatą historię, co znajduje odzwierciedlenie w zabytkach architektury znajdujących się na jego terenie. Wśród nich możesz wymienić:

  1. Pierwotnie miasto było na lewym brzegu Rinzi w 13 wieku, w chwili obecnej na tym terytorium stoi kościół św Jernei . Osada nie miała absolutnie żadnej obrony i dlatego została zniszczona przez Turków. Po tym jak nic nie pozostało z miasta, rozkaz przybył od obecnego cesarza, by przywrócić miasto po prawej stronie rzeki Rintsy. W 1650 roku na tych ziemiach powstał wspaniały zamek Auersperg. Pod koniec XVIII wieku zamek został zdemontowany z powodu jego bezużyteczności.
  2. Na początku XIX wieku w mieście wybudowano cegielnię , która po raz pierwszy w Słowenii wykorzystała do produkcji silnik parowy.
  3. W pobliżu Kochevya znajduje się huta szkła , zbudowana w 1840 roku na polecenie hrabiego Auerspergi.
  4. W 1943 r. Przeprowadzono w mieście strajk lotniczy, w którym zrzucono 22 bomby. Wyrządził nieodwracalne szkody wszystkim średniowiecznym zabytkom miasta Nomadów. Historyczne centrum miasta zostało zniszczone, pozostała część zamku Auerspergov . W miejscu ruin był pomnik poświęcony walce wyzwoleńczej ludu w 1953 roku.
  5. Замок Ауэрспергов
  6. Baza 20 , która była siedzibą słoweńskiego ruchu, zachowała się w zalesionych obszarach w pobliżu miasta Kochevye. Do 1944 r. Oprócz partyzantów zatrzymało się 140 innych wojskowych i polityków, którzy bronili tej ziemi od faszyzmu. Do tej pory to miejsce stało się jedynym pomnikiem ruchu oporu w Europie. W 1952 r. Baza 20 otrzymała status pomnika, zrekonstruowano koszary, a koszary zachowały swój dawny wygląd.
Hotele Nomad

Turyści, którzy zdecydują się na pobyt w Kochewach, będą mogli wybrać jeden z przytulnych hoteli, wśród których znajdują się:

  1. Jednym z hosteli na nocleg jest Bearlog Kočevje , położony 500 metrów od centrum Kochevya. Goście mają możliwość osiedlenia się o każdej porze dnia, wspólna kuchnia z niezbędnym wyposażeniem, a także bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Śniadanie w formie bufetu jest dostępne. Możesz skorzystać z wypożyczalni samochodów lub rowerów.
  2. Turyści mogą zatrzymać się w pensjonacie Veronika . Jest bar dla gości i istnieje możliwość parkowania za darmo. Z pokoi roztacza się piękny widok na miasto.
  3. W Nomads można zatrzymać się w pensjonacie "Three Stars" , który ma ogród, każdy pokój posiada taras. Hotel oferuje usługi konsjerża, który może przynieść jedzenie i napoje bezpośrednio do pokoju. W pensjonacie znajduje się restauracja i bar.
Гостевой дом Veronika

Gdzie zjeść w Nomads?

W mieście Koje nie ma takich restauracji. Ale każdy hotel, hostel i pensjonat oferuje śniadanie w formie bufetu oraz lunch lub kolację.

Jak się tam dostać?

Odległość między miastem Nomads i Lublana jest 60 km i więcej Lotnisko Jože Pučnik 73 km. Możesz dostać się do tej osady autobusem lub samochodem.