Kwas chlorogenowy w żadnym wypadku nie jest odkryciem XXI wieku. Znała ją od dawna, ale z jakiegoś powodu niezaprzeczalne sukcesy w odchudzaniu za pomocą kwasu chlorogenowego zaczęły się dopiero teraz mówić. Lider zawartości kwasu chlorogenowego - zielona kawa to on jest pierwszą rzeczą związaną z tą substancją chemiczną. Ale nie może być tak, że było to jego jedyne źródło. Tak więc, dzisiaj zrozumiemy, gdzie jest kwas chlorogenowy i obrysujemy jego użyteczne właściwości.

Produkty

Już nikt nie będzie zaskoczony, że kawa zawiera kwas chlorogenowy. Dlaczego zielona reklamowana jest jako jej główne źródło? Po prostu dlatego, że kwas chlorogenowy, podobnie jak większość innych związków chemicznych, jest niszczony przez obróbkę cieplną. Smażenie kawy, które prowadzi do pojawienia się aromatu kawy, przyjemnej goryczki i charakterystycznego koloru kawy i jest najbardziej niszczycielską obróbką cieplną.

To znaczy, jeśli chcesz, aby kawa stała się Twoim źródłem kwasu chlorogenowego, kup zielone zboża i nie smaż ich nawet w domu. Tylko surowe ziarna nie mają zniszczonej łuski i zawierają lwią część CGC.

Więc według liczb. W prażonej kawie zawartość kwasu chlorogenowego jest ograniczona do 5-7%, w kawie zielonej - około 10%, a najbardziej uzasadnione jest zastąpienie produktów zawierających kwas chlorogenowy ekstraktem z zielonej kawy. Jest sprzedawany w aptekach w postaci kapsułek i zawiera do 50% potrzebnej nam substancji.

Ale światło na kawie nie pasowało do siebie. Istnieje wiele innych produktów bardziej nam znanych i znacznie tańszych. To na przykład jabłka , gruszki, ziemniaki, nasiona słonecznika, karczochy (określenie "taniej" nie ma do nich zastosowania). W jabłkach zawartość kwasu chlorogenowego może wynosić od 5 do 50%! Powodem fundamentalnej różnicy są różne odmiany jabłek, uprawa w warunkach środowiskowych, obecność lub brak przetwarzania przed sprzedażą, a także ich sezonowość - nie jest tajemnicą dla nikogo, że w zimie zakopane jabłka są zupełnie bezużyteczne.

Kolejny ważny fakt: podobnie jak w kawie, gdzie kwas chlorogenowy znajduje się w cienkiej skórze, w innych produktach należy go szukać w tych samych miejscach, których nie wymagamy. Nie pozbywaj się skórki warzyw i owoców, w nich znajdziesz nie tylko HGK, ale także wiele innych użytecznych pierwiastków śladowych.

Korzyści

Co to jest kwas chlorogenowy - już się zorientowaliśmy, ale czy naprawdę tego potrzebujemy? Wszystko dookoła mówią jedno: z kwasu chlorogenowego lub kawa schudnąć. Dlaczego, jak, nie jest tak ważne. Zauważ, że badania nad korzyściami z odchudzania HGC są przeprowadzane stosunkowo niedawno - nie dłużej niż rok lub dwa, i jak dotąd nie ma jednego uznanego na arenie międzynarodowej oświadczenia o stwierdzonych korzyściach i zbadanych badaniach.

Na razie zgaduję. Kwas chlorogenowy wpływa na metabolizm węglowodanów. Przyspiesza formowanie glikogenu z glukozy - w tej formie glukoza osadza się w wątrobie. Tak więc we krwi nie ma nadmiaru glukozy, która może przekształcić się w tłuszcz. Ale to nie wszystko. Ze względu na działanie kwasu chlorogenowego, w chwilach, gdy organizm potrzebuje energii, CGC blokuje ich czerpanie z glikogenu i co zawiera kwas chlorogenowy "Powoduje" organizmowi rozkładanie tłuszczów na ich potrzeby. Stąd i rosną nogi na oświadczeniach o korzyściach dla utraty wagi zielonej kawy.

Schudnij z kawą lub bez, ale nie daj się nabrać na sztuczki tych, którzy piszą na etykietach "odchudzającej się kawy". Stężenie kwasu chlorogenowego w kawie zależy tylko od odmiany, Robusta zawiera go więcej niż arabika, a zielone ziarna kawy, będąc półproduktem, nie powinny być 10 razy bardziej czarne, ale dwa razy tańsze. To jest dokładnie to, ile kosztuje w Europie i Ameryce, i tutaj, dla tych, którzy chcą znaleźć przepis na utratę masy ciała, kwas chlorogenowy jest nauczany jako sposób na ratowanie tonących.