Juicy o smaku ogórka jest mile widzianym gościem na naszym stole przez cały rok. Niektórzy nie uważają tego warzywa za kompletny posiłek, ponieważ wiadomo, że ogórki zawierają około 90% wody. Jednak oprócz cieczy mają różne witaminy i minerały ogórki bardzo pomocny.

O składzie ogórków
  1. Te warzywa są bardzo bogate w kwas askorbinowy. Jedząc je, prowadzisz profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych i wzmacniasz swoją odporność.
  2. Ogórki zawierają różne witaminy z grupy B. Związki te biorą udział w wielu procesach biochemicznych - regulują wytwarzanie czerwonych krwinek, kontrolują metabolizm węglowodanów i tłuszczów.
  3. Również w ogórkach znajdują się minerały, w szczególności potas, który zapewnia wyraźne działanie serca.
  4. Regularnie spożywając to warzywo, otrzymasz wymaganą ilość jodu - pierwiastka niezbędnego do syntezy hormonów tarczycy.
  5. W skład ogórków znalazł kwas tartronowy. Uważa się, że ta unikalna substancja spowalnia odkładanie się niewykorzystanych węglowodanów w postaci lipidów. Tak więc, te warzywa będą bardzo przydatne podczas walki z nadwagą.

Czasami eksperci zalecają włączenie ich do diety osób niepełnosprawnych w pracy układu sercowo-naczyniowego. Ponieważ ogórki wywołują działanie moczopędne i żółciopędne, będą przydatne w chorobach nerek i pęcherzyka żółciowego, ale nie w okresie zaostrzeń i tylko w świeżej postaci. Jednak ogórki są nie tylko dobre, ale także możliwe szkody.

Zwalczaj ogórki

Korzyści z warzyw, które pojawiają się na półkach wczesną wiosną, pozostają niepewne. Często pozbawieni skrupułów producenci nawożą je azotanami. Związki te są gromadzone głównie przez skórkę, dlatego lepiej jest odciąć je od wczesnych ogórków.

Nie nadużywaj ogórków marynowanych lub kiszonych, to znaczy nie powinieneś jeść ich w takich samych ilościach jak świeże. Sól i różne przyprawy są tym, co słone ogórki są bogate, zarówno korzyści, jak i szkody są możliwe. Po pierwsze, takie ogórki zawierają znacznie mniej witamin i minerałów. Po drugie, ze względu na wysoką zawartość soli zatrzymującej płyn, warzywa te nie są zalecane dla osób z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca i problemami z nerkami. Jednak ogórki kiszone są nie tylko szkodliwe dla pacjentów z nadciśnieniem, ale także korzyści dla tych, którzy cierpią z powodu zmniejszonego apetytu, ponieważ ten produkt pomaga wzmocnić i poprawić trawienie. Ponadto, ogórki kiszone delikatnie oczyszczają jelita, więc powinny być spożywane przez tych, którzy napotykają problem zaparcia.

Lekko solone ogórki są również korzystne i szkodliwe dla organizmu. Zawierają nieco mniej witamin niż świeżych, ponieważ substancje mineralne pozostają prawie w całości. Dlatego dodaj do swojego dieta solone ogórki mogą być tymi, którzy nie mają problemów Świeżo solone ogórki dobre i złe z sercem i nerkami, ale występują problemy z apetytem. Z ostrożnością ten produkt powinien być leczony przez ludzi z zapaleniem żołądka lub wrzodem trawiennym.

Ponadto, niektórzy wolą używać kiszonych ogórków, korzyści z nich też będą. Ten produkt charakteryzuje się obecnością specjalnych enzymów, a także dużej ilości witaminy C, podczas gdy sól w nich jest zwykle mniejsza.

Jeśli chcesz zorganizować dzień postu, kilka kilogramów świeżych ogórków jest do tego idealnych. Kiszone, marynowane lub marynowane ogórki najlepiej dodają się do dań głównych i nie nadużywaj ich, jeśli występują choroby układu sercowo-naczyniowego, układu moczowego, wątroby i pęcherzyka żółciowego.