Oczywiście, gdy słowo "utrata masy ciała" natychmiast powstaje w związku z dietą mono, głodem i stresem absolutnym. W końcu, utrata wagi oznacza nie jedzenie. Nie chcemy Cię rozczarować i zmartwić, ale jesteśmy zmuszeni zauważyć, że przy takich metodach odchudzania tracisz wodę. Niemal wszystkie diety opierają się na całkowitej eliminacji soli. W ten sposób cały płyn wypływa z organizmu, pozostaje tylko podskórny tłuszcz, i cellulit staje się bardziej zauważalny.

Po podobnej diecie, gdy zjesz coś o normalnej zawartości soli, woda powróci do miejsca, na przykład do wagi. Oferujemy dietę na odchudzanie, czyli pozbycie się tłuszczu, a nie wody. Efekt tej utraty wagi będzie znacznie dłuższy, ale proces jest bardziej skomplikowany niż stosowanie herbatek moczopędnych, środków przeczyszczających itp.

Jak pozbyć się tłuszczu?

Aby nasz organizm zaczął rozkładać podskórne rezerwy tłuszczu, konieczne jest wyczerpanie zapasów glikogenu, czyli glukozy. Po posiłku część glukozy znajduje się we krwi, większość jest wysyłana do wątroby w celu konwersji do glikogenu, a pozostałość odkłada się w deszczowy dzień jako podskórny tłuszcz. Z tego wynika, że ​​odpowiednia dieta do odchudzania powinna stworzyć warunki, w których zapasy glikogenu zostaną wyczerpane, a następnie osiągnie tłuszcz.

Najpierw przedstawiamy waszej uwadze przybliżoną dietę odchudzającą, a następnie rozmawiamy o niuansach.

Menu

Liczba posiłków wynosi 6, a zatem spożywanie jedzenia w małych porcjach, w naszym ciele nie będzie tworzyć nadmiaru glukozy, która zamienia się w tłuszcz. Spożywamy tyle, ile wątroba może być odkładana w postaci glikogenu.

Śniadanie - sałatka jarzynowa z piersią kurczaka lub ryżem brązowym z pieczoną rybą lub płatkami owsianymi z jajecznicą. Do każdej z opcji wolno dodać kawałek chleba żytniego.

Drugie śniadanie - jogurt, twaróg lub kefir z dodatkiem 1 owocu (banan, jabłko, gruszka) lub orzechów (migdał lub nerkowiec 20g).

Obiad - białko (mięso, ryby lub drób) + węglowodany (ozdoba warzywna i płatki zbożowe):

  • Szponder z kurczaka z sałatką warzywną, tost z chleba żytniego;
  • pieczone ryby z kaszą gryczaną i duszonymi warzywami;
  • kurczak (bez skóry) z brązowym ryżem i warzywami;
  • Szynka o niskiej zawartości tłuszczu z omletem i vinaigrette.

Przekąska - herbata lub szklanka mleka o niskiej zawartości tłuszczu (możesz dodać miód) z ciasteczkami owsianymi lub pianką, mlekiem smoothie .

Kolacja - produkty mleczne z owocami lub orzechami lub warzywami gotowanymi na parze lub pieczonymi ziemniakami lub grillowanym mięsem lub rybą.

Ostatni posiłek - tylko o niskiej zawartości tłuszczu produkty mleczne:

  • mała porcja twarogu;
  • kieliszek kefiru;
  • jogurt naturalny.

Niuanse

Przygotuj dietę na odchudzanie - to wciąż połowa sukcesu. Przecież wyżej wymieniona żywność pomoże tylko nie uzyskać dodatkowej wagi, a proces utraty tłuszczu najskuteczniej odbywa się rano.

Po przebudzeniu nie spiesz się na śniadanie. Cierpią około godziny. Podczas snu, zapasy glikogenu są wyczerpane, a teraz możesz zacząć pozbywać się tłuszczu bezpośrednio.

W pierwszą godzinę po przebudzeniu wykonuj lekkie ładowanie cardio, jeżdżąc na stacjonarnym rowerze codzienna racja żywnościowa (w wolnym tempie), szybkie chodzenie lub, oczywiście, poranne ćwiczenia. Najważniejsze dla spalania tłuszczu jest tlen, dlatego otwórz okno i odetchnij głęboko.

Twoja codzienna racja powinna zawierać wszystkie białka, tłuszcze i węglowodany niezbędne do życia, zawartość kalorii powinna być dobierana indywidualnie pod kątem stopnia pożądanej utraty wagi i w zależności od kosztów energii. Kiedy schudniesz, możesz zmniejszyć swoją zwykłą zawartość kalorii o 20-30%.

Wieczorem metabolizm zwalnia, dlatego naszym ostatnim posiłkiem jest czyste białko. Będzie on spożywany podczas snu w celu przywrócenia i wzrostu komórek, a my nie będziemy potrzebować węglowodanów i tłuszczów. Wątroba ma wystarczającą ilość zapasów glikogenu.