Niemal każda firma kosmetyczna ma lekarstwo na cellulit. Kobietom oferuje się cudowną herbatę z cellulitu, wspaniały pas, wspaniałe szorty i inne cuda. Nie chcę nikogo denerwować, ale w przypadku cellulitu cuda się nie zdarzają. Dlatego, aby się go pozbyć, trzeba znać przyczyny pojawienia się cellulitu.

Skąd bierze się cellulit?

To jest problem większości żeńskiej populacji planety. Brzydka pagórkowata powierzchnia, popularnie zwana skórką pomarańczową, może pozbawić snu i sprawić, że wykonają niewiarygodne rzeczy. Jednak nie rozpaczaj, jeśli odkryjesz, że ten problem nie ominął cię.

Cellulit jest w rzeczywistości wtórnym oznakowaniem seksualnym kobiety. Nie oznacza to jednak, że musisz się z nim pogodzić, ponieważ nie znosimy nadmiernej wegetacji. Poza wiekiem i czynnikami hormonalnymi (nie występują dziewczęta do 16 skór pomarańczowych), istnieją przyczyny, które bezpośrednio wpływają na występowanie cellulitu.

W rzeczywistości jest to tłuszcz, który twoje ciało odłożyło na nieprzewidziane okoliczności. Im wyższy wskaźnik masy ciała, tym większe prawdopodobieństwo cellulitu.

Ponadto przyczyną powstawania cellulitu może być niewłaściwa dieta i mała aktywność fizyczna. Dobrze znana prawda "Jesteś tym, co jesz" w tym przypadku pokazuje się w całej okazałości. Im więcej nie przydatnych, sztucznych rzeczy, które jesz, tym więcej powstaje cellulitu. Brak wystarczającej ilości czystej wody w organizmie prowadzi również do nieprzyjemnych konsekwencji. Osoba ma 80% wody, wiele procesów zachodzących w organizmie zależy od niej, a gdy woda jest zamieniana na sok, kawa , soda, stres przychodzi do organizmu i zaczyna wkładać tłuszcz "w rezerwę" (często w postaci cellulitu).

Produkty, które powodują cellulit

Walka z cellulitem wymaga wiele czasu i wysiłku, ale często zapominamy, dlaczego pojawia się cellulit. Drogie kremy, zabiegi spa, peelingi i masaże mają tymczasowy efekt kosmetyczny, więc jeśli nie zmienisz swoich nawyków, wtedy wróci cellulit. Pamiętaj, aby zastanowić się nad przyczynami wewnętrznymi lub produktami, które spożywasz każdego dnia, powodując cellulit. Może to być niezdrowe tłuste jedzenie, napoje gazowane, alkohol, kawa.

Ciągły stres, nieregularne godziny pracy w biurze, brak czasu na normalne obiady i kolacje - to wywołuje pojawienie się cellulitu i psuje sylwetkę. Warto się zmienić tryb zasilania , często i krok po kroku pije się co najmniej 1,5 litra wody dziennie, ponieważ od razu widać pozytywny wynik. Jednak wiele osób preferuje szybkie przekąski, zwłaszcza gdy na lunch zaplanowano 40 minut.

Rozwinięta sieć restauracji typu fast food stała się jednym z głównych czynników rozprzestrzeniania się otyłości w wielu krajach. To jedzenie przyciąga, ale niewiele osób myśli o tym, jak to się robi i nieprzyjemne konsekwencje dla organizmu.

Nie wystarczy codziennie stosować specjalne kremy i masaże. Magii oznacza szeroko reklamowane w telewizji i Internecie trudno w to uwierzyć. przyczyny cellulitu Niestety, w naturze nie ma takich cudów. Jeśli jesteś zdeterminowany, aby pokonać cellulit, to nic nie powinno cię powstrzymywać w drodze do pięknego ciała. Dlatego musisz minimalizować stresujące sytuacje, starać się dobrze jeść, poruszać się więcej i pić czystą wodę.

Konieczne jest wyłączenie z codziennej diety produktów, które powodują cellulit. Jest to, po pierwsze, alkohol, kawa, duża ilość mąki i żywności, smażone w głębokim tłuszczu. Czekolada i inne słodycze w rozsądnych ilościach nie mają tak wyraźnych negatywnych skutków. Oczywiście, aby uniknąć awarii i dodatkowych stresów, możesz być rozpieszczany czymś, co nie jest przydatne kilka razy w miesiącu.