Czarna kawa przyczynia się do utraty wagi z powodu wielu jej właściwości. Przede wszystkim przyspiesza metabolizm i szybkość trawienia w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Kawa ma lekki efekt przeczyszczający, przyczyniając się do eliminacji toksyn i żużli. Wpływa również na przetwarzanie glukozy, zmuszając organizm do zużywania zgromadzonego tłuszczu w celu wytworzenia energii, w przypadku odchudzania stosuje się zieloną i czarną kawę. Ziele warzone jest z niepalonych ziaren kawy, co nadaje napojowi raczej specyficzny smak. Ale pozwala zaoszczędzić kwas chlorogenowy. To właśnie ten kwas zapobiega wchłanianiu tłuszczów do krwi, dzieląc je w jelitach.

Palone ziarna zawierają znacznie więcej kofeiny, także pirydyny, związków fenolowych i witamina PP . Rozbijają komórki tłuszczowe, przyspieszają metabolizm i skutecznie zwalczają cellulit.

Która kawa odchudzająca jest lepsza?

Która kawa odchudzająca jest lepsza: trudno jest zdecydować o kolorze zielonym lub czarnym. Wszystko zależy od indywidualnych cech ciała i celu utraty wagi. Jeśli chcesz przyspieszyć metabolizm i stymulować rozkład tłuszczu, możesz użyć zielonej kawy. W walce z cellulitem prażona fasola jest lepsza. Jednak czarna kawa może mieć negatywny wpływ na układ nerwowy, żołądek i zęby ze względu na zwiększoną zawartość kofeiny.

Ze względu na negatywny wpływ zwiększonej zawartości kofeiny w palonych ziarnach kawy lepiej jest użyć czarnej mielonej kawy jako szorowania lub owijania. Jest bardzo przydatny w walce z cellulitem i do odchudzania w opakowaniu z kawą i miodem, w przypadku utraty wagi można stosować czarną kawę w małych ilościach, aby zachować wigor i energię. Aby uzyskać lepszą utratę wagi, spożywaj posiłek tylko na kawę z mlekiem. Najważniejsze, aby użyć więcej mleka. Powinno to być trzy czwarte filiżanki i tylko jedna czwarta kawy.

Istnieje specjalny rodzaj kawy do utraty wagi, który jest traktowany jako dodatek do żywności w postaci napoju. Taka kawa oprócz kofeiny zawiera dodatkowe składniki, które aktywnie zwalczają komórki tłuszczowe i stymulują przemianę materii. Jest to głównie guarana, zielona herbata, cykoria i olejki eteryczne z grejpfruta, gorzkiej pomarańczy.

Przepisy na odchudzanie kawy

Zrób kawę do utraty wagi może być w domu. Aby to zrobić, zaparz kawę z dodatkiem imbiru, cytryny lub pieprzu. Dodatki te poprawią działanie kofeiny, poprawią równowagę wodno-solną w organizmie, pobudzą usuwanie toksyn i toksyn oraz aktywują rozkład tłuszczów.

Cytryna odchudzająca kawę

Składniki:

 • mielona kawa - 2 łyżeczki;
 • cytryna - 1 szt .;
 • woda - 300 ml.

Gotowanie

Skórka cytryny wycisnąć sok. W mielonej kawie dodać skórkę, zalać wodą i sokiem z cytryny. Doprowadzić do wrzenia i zdjąć z ognia, a następnie doprowadzić ponownie do wrzenia i zdjąć z ognia. Powtórz 3-4 razy. Pij w małych porcjach przed lub bezpośrednio po posiłku.

Kawa imbirowa do odchudzania

Składniki:

 • woda - 300 ml;
 • kawa - 2 łyżeczki;
 • mielony imbir - 1 łyżeczka;
 • Goździk - 2 szt.

Gotowanie

W wodzie dodaj kawę, goździki. Doprowadzić do wrzenia i usunąć z ognia. Powtórz 2-3 razy, a następnie dodaj imbir. Niech to wytrzyma. Kawa jest gotowa.

Kawa z pieprzem do odchudzania

Składniki:

zielona kawa
 • woda - 300 ml;
 • kawa - 2 łyżeczki;
 • czarny pieprz - ½ łyżeczki;
 • Cynamon - 1 szczypta.

Gotowanie

Wlej kawę, cynamon i pieprz do potraw tureckich, delikatnie podgrzej i dodaj 100 ml wody. Doprowadzić do wrzenia, zdjąć z ognia. Powtórzyć jeszcze dwa razy, dodając 100 ml wody. Możesz dodać trochę mleka dla uzyskania gładkiego smaku. Czasami w przepisie używa się czerwonego chili, ale trzeba z nim bardzo ostrożnie.