Dziś rynek oferuje szeroką gamę symulatorów, które można nabyć na szkolenia domowe. Wśród nich jest stepper, który odnosi się do sprzęt sercowo-naczyniowy . Jego działanie opiera się na naśladowaniu wchodzenia po schodach.

Czym jest stepper?

Wiele osób zadaje te pytania, wybierając dla siebie symulator. Zrównoważony stepper i inne warianty tego symulatora są używane do odchudzania i korekcji figury. Dzięki regularnemu treningowi możesz ćwiczyć mięśnie, wzmacniać układ sercowo-naczyniowy i rozwijać układ oddechowy. Jedną z ważnych zalet jest łatwość obsługi i warto zauważyć niewielki rozmiar konstrukcji.

Jakie mięśnie trenują steppera?

Podczas treningu głównym obciążeniem są mięśnie łydek, ale również biodra i pośladki aktywnie działają. Sprawdzając, co daje stepper, jakie mięśnie działają, warto zauważyć, że prasa odbiera ładunek, ale tylko wtedy, gdy ćwiczenie jest wykonane prawidłowo. Jeśli używany jest symulator z dźwigniami, działają mięśnie rąk, klatki piersiowej i pleców. Kolejna ważna kwestia - ile kalorii spala stepper, więc wszystko zależy od początkowej wagi, na przykład, jeśli waga pokazuje 70 kg, to za pół godziny treningu można zmarnować 175 kalorii.

Jak wybrać steppera?

Rynek prezentuje kilka wersji tego symulatora, które różnią się konstrukcją. Istnieje wiele zaleceń, jak wybrać krok do domu:

 1. Na początek powinieneś określić, gdzie będzie stał symulator, czyli ile miejsca można przeznaczyć na sprzęt sportowy.
 2. Weź pod uwagę zasadę symulatora i najlepiej wybrać opcję z niezależnym kursem pedałów, ponieważ sprawność będzie znacznie wyższa, ale ma to również wpływ na cenę.
 3. Trzeba zwracać uwagę na urządzenia elektroniczne. Warto zastanowić się, jakie parametry są konieczne, a jakie zbędne. Na przykład przydatne są miernik pulsu i miernik zużycia kalorii.
 4. W symulatorze krokowym mogą być różne programy, monitor, dodatkowe elementy projektu, np. Stojak na butelki, który będzie przyjemnym bonusem, ale jednocześnie podniosą cenę symulatora.
Czym jest stepper?

Gracz stepowy - plusy i minusy

Aby kupić symulatory sportowe, nie rozczaruj, konieczne jest zważenie wszystkich zalet i wad. Budowa stepperów jest niewielka, zwłaszcza w przypadku mini-wersji, więc mogą sobie pozwolić na ludzi, którzy mieszkają w małych mieszkaniach. Trening na stepie nie wymaga specjalnych przygotowań fizycznych i jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych sportowców. Lekcje szkód mogą powodować tylko wtedy, gdy nie bierzesz pod uwagę przeciwwskazań.

Stepper jest dobry

Wyniki terapeutyczne i estetyczne prezentowanego symulatora są liczne i różnorodne. Jeśli interesuje Cię to, do czego jest przydatny stepper, powinieneś wiedzieć o takich zaletach:

 1. Ponieważ symulator odnosi się do cardio, spalanie tłuszczu jest aktywnie spalane, a waga jest stabilizowana.
 2. Regularne szkolenie prowadzi do wzmocnienie mięśni nogi i pośladki, a to są główne obszary problemowe na ciele kobiety.
 3. Wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i oddechowy.
 4. Podczas treningu, aby ciało nie opadło na boki, bardzo ważna jest dobra koordynacja, która podczas treningu się rozwija.
 5. Występuje stymulacja procesów metabolicznych i wzmacnianie odporności.
 6. Dopuszcza się stosowanie symulatora krokowego dla osób na etapie rehabilitacji po zakończeniu terapii podstawowej.

Stepper - szkoda

Przed użyciem jakichkolwiek symulatorów sportowych konieczna jest konsultacja z lekarzem, aby wykluczyć występowanie możliwych problemów zdrowotnych. Aby uniknąć negatywnego wpływu steppera, należy wziąć pod uwagę istniejące przeciwwskazania:

 1. Obecność chorób i urazów kończyn i kręgosłupa, na przykład skręcenia, zwichnięcia i tak dalej.
 2. Nie możesz ćwiczyć, jeśli występują poważne problemy w pracy serca, nerek, wątroby i naczyń krwionośnych.
 3. Użyj aparatu treningowego krokowego nie może kobiet w 2-3 trymestrze ciąży.
 4. Odmówić nauki w nadciśnienie tętnicze 3 stopnie i cukrzyca w fazie dekompensacji.
 5. Przenieś trening powinien być w obecności nieżytów, chorób zapalnych i zakaźnych, którym towarzyszy wzrost temperatury.

Jak ćwiczyć na steppera?

Chociaż konstrukcja symulatora jest prosta, a szkolenia na pierwszy rzut oka wydają się prymitywne, w rzeczywistości istnieje kilka niuansów, które należy wziąć pod uwagę w celu uzyskania korzyści, o której wspomniano wcześniej. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak prawidłowo radzić sobie ze steperem, warto wziąć pod uwagę takie niuanse:

 1. Nie możesz ćwiczyć po jedzeniu, więc pamiętaj, że powinno to zająć co najmniej 1-1,5 godziny.
 2. Podczas zajęć nie zapominaj o oddychaniu, które powinno być normalne. Jeśli oddech oddechowy zostanie utracony, warto zwolnić tempo ćwiczeń.
 3. Przed użyciem steppera ważne jest rozgrzanie do rozgrzej mięśnie i stawy, co jest ważne dla skuteczności treningu. W końcu, zaleca się wykonać zaczep.
 4. Ważne jest, aby wybrać prawidłową prędkość roboczą i określić ją w prosty sposób. Jeśli podczas chodzenia na stepie oddech zostanie znokautowany tylko podczas rozmowy, wtedy intensywność ładunku jest dobrze dobrana.
 5. Istnieje kilka niuansów dotyczących właściwej techniki chodzenia. Zabrania się opuszczania kolan, ponieważ może to spowodować obrażenia. Stopa powinna stać całkowicie na platformie, a ciśnienie powinno być wykonywane płynnie. Jeśli pięty zwisają, obciążenie na biodrach wzrośnie.
 6. Podczas ćwiczenia należy upewnić się, że tył jest prosty, a głowa podniesiona. Nie zaleca się całkowitego wyprostowania kolan.
jakie mięśnie ćwiczą steppera

Ćwiczenia na steppera

Wielu błędnie uważa, że ​​przedstawiony symulator może wykonać co najmniej kilka ćwiczeń, więc istnieje kilka skutecznych opcji:

 1. Podczas chodzenia przechyl ciało lekko do przodu lub lekko ugnij kolana, co zwiększa obciążenie mięśni nóg.
 2. Zajęcia na steppera mogą być urozmaicone różnymi ruchami rąk, na przykład możesz wykonywać zginanie, hodować, obracać i tak dalej. Aby zwiększyć obciążenie, użyj hantli.
 3. Aby lepiej pracować na pośladkach, konieczne jest wykonywanie przysiadów podczas chodzenia po stepie. Musisz to zrobić w czasie, gdy nogi są na tym samym poziomie.

Zajęcia na steppera na odchudzanie

Skuteczność treningu zależy od regularności i intensywności treningu. Używając steppera do odchudzania, weź pod uwagę następujące triki, aby zwiększyć efektywność:

 1. Opracuj harmonogram szkoleń. Aby utrzymać ciało w formie, musisz ćwiczyć trzy razy w tygodniu przez 30-60 minut. Jeśli chcesz schudnąć, powinieneś ćwiczyć codziennie przez 60-120 minut. Ważne jest, aby stopniowo zwiększać ładunek.
 2. Aby zwiększyć i zróżnicować obciążenia, zaleca się zmianę wysokości stopni. Przydaje się naprzemienne chodzenie z niskim i wysokim nachyleniem.
 3. Eksperyment i szybkość chodzenia. Najlepsza opcja: 2 min. wolno chodzić i tym samym szybko.