Pomimo tego, że możesz całkowicie swobodnie biegać lub chodzić po schodach, wiele osób woli kupować symulatory. W rzeczywistości, ćwiczenie na cardio na odchudzanie da taki sam efekt, jak regularne bieganie. Jednak dla wielu fakt zakupu symulatora jest już dobrą motywacją, aby w końcu podjąć swoją figurę i nie rezygnować z zajęć.

Urządzenia sercowo-naczyniowe do odchudzania brzucha i innych części ciała

W przeciwieństwie do trenerów siłowych, których działanie ma na celu rozwój siły mięśni, konieczne jest wyposażenie układu sercowo-naczyniowego w celu wykonywania ćwiczeń aerobowych i sercowo-naczyniowych. Specyfika tego rodzaju obciążenia polega na tym, że ćwiczenia wykonywane są bez obciążania i z dużą liczbą powtórzeń, co pozwala uzyskać efekt zwiększonej wentylacji i trenuje cały układ sercowo-naczyniowy.

Uważa się, że urządzenia sercowo-naczyniowe do odchudzania są najbardziej odpowiednie, ponieważ ich głównym celem jest zwiększenie wytrzymałości organizmu, podczas gdy aktywne spalanie tłuszczu i utrata masy ciała działają jako przyjemny efekt uboczny.

Jeśli masz dość dużą warstwę tłuszczową na brzuchu lub innych częściach ciała, to są to urządzenia sercowo-naczyniowe, które pomogą Ci się go pozbyć. Osiągniesz maksymalny efekt, łącząc zajęcia z odpowiednim odżywianiem - czyli odżywianiem, z którego wyklucza się wszystkie tłuszcze, mąki, słodycze i fast food.

Rodzaje sprzętu sercowo-naczyniowego

Przede wszystkim rozróżnij cardio domowe i profesjonalne. Pierwszy typ istnieje wyłącznie do użytku domowego, a drugi jest oficjalnie dopuszczony do instalacji w publicznych halach sportowych.

Oprócz tego podziału istnieje wiele rodzajów symulatorów, z których każdy ma swoje zalety i wady. Rozważ popularne opcje.

Bieżnia Ze wszystkich urządzeń sercowo-naczyniowych bieżnia jest prawdopodobnie najbardziej popularna. Służy do symulacji chodzenia i biegania. W przypadku utraty wagi, musisz biegać co najmniej 30-40 minut na sesję i angażować się 3-5 razy w tygodniu. Takie podejście zapewni szybką utratę wagi. Jednak istnieją tu wady: zbyt duży nacisk na stopy i kolana, a także kręgosłup lędźwiowy. Takie działania nie są odpowiednie dla wszystkich.

Eliptyczny orbitrek ( trener eliptyczny ). W tym przypadku ruch stopy opisuje trajektorię eliptyczną, tak że symulator nazywa się godnym zastąpieniem bieżni, steppera i roweru treningowego natychmiast. Ładunek jest skierowany do dużych mięśni uda, a stawy w tym przypadku nie cierpią. Jest to bardzo skuteczny i nowoczesny symulator, który powinien być ćwiczony przez 30-40 minut 3-4 razy w tygodniu.

Stepper Ten symulator symuluje wchodzenie po schodach i obejmuje duże mięśnie uda, a także mięśnie pośladkowe. Symulator działa głównie na dolnej części ciała i jest wysoce zalecany dla kobiet z gruszką. Ćwiczenia na odchudzanie powinny trwać 30-40 minut 3-5 razy w tygodniu.

Ergometr ( rower treningowy ). Ten symulator symuluje jazdę na rowerze. W niektórych przykładach wykonania istnieją dźwignie do pracy z rękami, rodzaje cardio co pozwala na zwiększenie zużycia kalorii. Ten symulator chroni kolana i kostki przed obrażeniami i prawie każdy może z niego korzystać. Zaleca się ćwiczyć na takim symulatorze przez 30-40 minut 3-4 razy w tygodniu.

Maszyna do wiosłowania Ten symulator jest bardziej popularny wśród męskiej publiczności, ponieważ symuluje wioślarstwo. Obejmuje mięśnie górnej obręczy barkowej, a także mięśnie nóg i pleców. Ten symulator daje praktycznie równomierne obciążenie prawie wszystkim istniejącym grupom mięśni. Zaleca się angażować w 20-30 minut 3-5 razy w tygodniu.

Najważniejsze jest regularność i niezależnie od wybranej opcji, przyniesie korzyści tylko wtedy, gdy ściśle przestrzegasz harmonogramu szkolenia.