Ciało jest złożonym systemem, w którym każdy element jest ważny. Potas jest bardzo ważnym minerałem niezbędnym do prawidłowego metabolizmu soli wodnej. Jeśli rano zauważysz silny opuchliznę, jest to wyraźny znak, że musisz zwiększyć zawartość potasu w swojej diecie. Jednak to nie jest najważniejsze - potas jest niezbędny do pracy serca i jest to główny powód, dla którego pokarmy bogate w potas powinny zawsze znajdować się na stole. Zastanów się, gdzie jest najbardziej zawarty potas.

Potrzebujesz potasu?

Przed podjęciem decyzji, gdzie przechowywać potas, warto ustalić, czy masz deficyt. Niedobór tego minerału przejawia się w następujących objawach:

 • rozproszenie uwagi, brak koncentracji;
 • zły sen, bezsenność;
 • chroniczne zmęczenie;
 • obniżona odporność, częste choroby;
 • skurcze mięśni i ból;
 • problemy z paznokciami, włosami lub skórą;
 • naruszenie serca.

Jeśli zauważysz 2-3 objawy lub więcej, jest to wyraźny znak, że twoim problemem jest brak potasu.

Gdzie zawiera dużo potasu?

Napełnianie diety wystarczającą ilością potasu jest łatwe: wystarczy je codziennie podawać dieta 1-2 z następujących produktów:

 1. Pomidory . Jest to jedno z najlepszych źródeł potasu. Naukowcy uważają, że najkorzystniejsze pomidory w swojej naturalnej postaci i najlepiej smakują w świeżych sałatkach warzywnych.
 2. Kapusta kwaszona . Przez długi czas naukowcy odkryli, że kiszona kapusta przewyższa zwykłą pod wieloma względami, a ilość potasu jest jedną z nich.
 3. Cytrusy . Mandarynki, pomarańcze, grejpfruty, cytryny są doskonałym źródłem potasu. Regularnie stosując je w naturalnej formie, nie będziesz cierpieć z powodu braku witamin i składników odżywczych.
 4. Rośliny strączkowe Fasola, fasola, groch nie są zbyt bogate w potas, ale nawet ta ilość wystarczy, aby wypełnić stawkę dzienną.
 5. który zawiera dużo potasu
 6. Większość suszonych owoców jest bardzo bogata w potas, a jeśli dodasz je do śniadania, przyniesie to wiele korzyści dla twojego organizmu.
 7. Zboża . Gryka, ryż i pszenica są szczególnie bogate w potas. Systematyczne stosowanie zbóż doskonale wpływa na zdrowie organizmu jako całości.
 8. Warzywa . Prawie wszystkie warzywa są bogate w potas w taki czy inny sposób, ale szczególnie - buraki, marchewki i ziemniaki.
 9. Żurawina . Żurawina jest magazynem witamin i pierwiastków śladowych, a potas występuje również w dużych ilościach.

Podczas spożywania pokarmów bogatych w potas ważne jest, aby wiedzieć, kiedy przestać, ponieważ nadmiar jakiejkolwiek substancji również szkodzi ciału, podobnie jak jego niedobór.