Skondensowane mleko - ile w tym zdaniu! Każdy ma szczególne wspomnienia z dzieciństwa związane z tym smacznym i pożywnym produktem. Otrzymany z mleka i cukru, ma całą użyteczność pierwszego, ale nie jest też bez wad. Korzyści i zagrożenia związane ze skondensowanym mlekiem w tym artykule.

Korzyści i szkody związane ze skondensowanym mlekiem dla zdrowia

Jak już wspomniano, skondensowane mleko ma takie same korzystne właściwości, jak zwykłe mleko. Działa jako źródło cennych białek zwierzęcych - głównych budulców mięśni, a także tłuszczu, laktozy, witamin , antybiotyki, hormony, przeciwciała i inne enzymy, których organizm bardzo potrzebuje. Wśród wielu użytecznych właściwości tego produktu można wyróżnić zdolność do pozbycia się nadmiaru płynu i dostarczenia mu wapnia niezbędnego do budowy kości szkieletowych, zębów itp. Od najdawniejszych czasów mleko było stosowane w leczeniu cholery, szkorbutu, zapalenia oskrzeli, chorób układu nerwowego.

Ale zagotowane mleko skondensowane, wraz z korzyściami, może również zaszkodzić ciału. Przede wszystkim jego wysoka zawartość kalorii, ponieważ jest to bardzo słodki produkt. Jeden słoik zawiera 1200 Kcal, a jeśli jest on nadużywany skondensowanym mlekiem, wszystkie jego korzyści spowodują szkody - nadwagę lub nawet skondensowane mleko cukrzyca. Ponadto, dziś na półkach sklepów są produkty, które są daleko od tych, które są wykonane zgodnie z GOST i nie mają odpowiedniej nazwy, która brzmi jak "Całe mleko skondensowane z cukrem". Bez skrupułów producenci dodają do nich olej palmowy i inne składniki o ujemnej przydatności.

Wiele z nich produkuje skondensowane mleko domowej roboty, którego zalety przewyższają korzyści płynące z robienia zakupów, ale szkoda z powodu nadużywania pozostaje. Eksperci zalecają jeść nie więcej niż 3 łyżeczki dziennie. ten produkt, dodając go do herbaty lub kawa .