Nie jest tajemnicą, że w procesie zwalczania otyłości dieta często zmusza nas do ograniczenia diety tak bardzo, że organizm po prostu nie ma wystarczającej ilości witamin i składników odżywczych. W związku z tym pojawia się pytanie: jakie witaminy należy przyjmować przy zrzucaniu wagi?

Oczywiście, żaden kompleks witamin na odchudzanie nie może wykonać całej pracy dla ciebie. Innymi słowy, picie jakichkolwiek witamin, bez cięcia diety czy aktywnego uprawiania sportów, jest prawie bezużyteczne przy odchudzaniu. Jest to narzędzie pomocnicze, które działa tylko w połączeniu z resztą.

Istnieją witaminy, które przyczyniają się do utraty wagi - przyjrzymy się im. Z reguły pomagają one rozproszyć metabolizm, zmniejszyć apetyt lub zwiększyć energię. Przede wszystkim jest to kompleks witamin B:

  1. Witamina B2 . Jest to niezbędna substancja do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, która kontroluje metabolizm, co oznacza, że ​​jeśli jakaś witamina pomaga schudnąć, to z pewnością to! Zamiast kompleksu witaminowego lub drożdży piwowarskich można po prostu dodać do diety takie produkty dietetyczne jak zielone warzywa liściaste, migdały, jajka, mleko, wątroba, twardy ser.
  2. Witamina B3 . Witamina ta bierze udział w procesie produkcji hormonów tarczycy i reguluje poziom cukru we krwi - a zatem zmniejsza apetyt. Jeśli chcesz znaleźć naturalne źródło, będzie to łatwe: jaja, wątroba, mięso, ser, kurczak, indyk, łosoś, makrela, tuńczyk, jęczmień, brązowy ryż, otręby pszenne i płatki, owies, suszone owoce.
  3. Witamina B4 . Dla prawidłowego metabolizmu tłuszczu, ta substancja jest po prostu niezbędna dla naszego organizmu. Można go uzyskać z ogórków, kalafiora, orzeszków ziemnych, żółtek jaj lub wątroby.
  4. Witamina B5 . Jest to niezwykle ważna substancja do utraty wagi, ponieważ bierze udział w złożonym procesie wykorzystywania tłuszczów i uwalniania energii z nagromadzonych osadów. Aby uzyskać tę witaminę z pokarmów, należy uwzględnić pokarmy takie jak drób, wątroba i nerki, jaja, mięso, ryby morskie, rośliny strączkowe, kiełki pszenicy, płatki pszenne i otręby, orzechy, chleb pełnoziarnisty i zielone warzywa, zwłaszcza - liściaste.
  5. Witamina B6 . Ten pierwiastek jest niezbędny do stałej kontroli metabolizmu, a także uczestniczy w produkcji hormonów tarczycy. Jeśli Twoja dieta jest bogata w tę witaminę, znacznie łatwiej będzie schudnąć. Aby to zrobić, dodaj do menu następujące produkty: pszenica pełnoziarnista, kiełkujące ziarna pszenicy, owies, orzechy laskowe, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, drób, ryby, wołowina, jaja, banany, awokado, ziemniaki, kapusta, brązowy ryż.
  6. Witamina B8 . Ta witamina jest przeznaczona do spalania nadmiaru tłuszczu, który gromadzi się w organizmie. Do jego przyjmowania ważne jest, aby regularnie jeść soję, wątrobę, orzechy, cytrusy, kiełki pszenicy.
  7. Witamina B12 . Substancja ta odgrywa ważną rolę w przyswajaniu pewnych węglowodanów i tłuszczów, a także pomaga nam zachować skuteczność przez długi czas. Ta witamina do utraty wagi nie jest dostępna dla wegetarian, ponieważ występuje tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego - ryby, mięso, wątroba, owoce morza, jaja i wszystkie produkty mleczne.
  8. witaminy promujące utratę wagi
  9. Aby skutecznie spalać tłuszcz, organizm potrzebuje witaminy C , która jest dość obfita w kapuście i wszystkich owocach cytrusowych, a także w kiwi i bułgarskiej papryce.
  10. Witamina D jest odpowiedzialna za uczucie sytości, dlatego ważne jest włączenie jej do diety w celu zmniejszenia masy ciała. Nasz organizm wytwarza go z promieni słonecznych, ale można go również uzyskać z produktów: tłustych ryb, sera i masła.

Pomimo faktu, że teraz wiesz, jakie witaminy należy pić przy zrzucaniu wagi, ważne jest, aby nie poprzestać tylko na przyjmowaniu tabletek lub włączaniu pokarmów do diety, ale także całkowicie przejść na zdrową dietę. To najkrótsza droga do harmonii!