Dobry apetyt - partner życiowy tych, którzy nieustannie zmagają się z nadwagą. Wydaje się, że gdy już poczujemy apetyt, oznacza to, że ciało wie, czego potrzebuje, a może kawałek ciasta będzie teraz bardzo pożądany. Ale w rzeczywistości, z takimi myślami pociesza się i tłumi przed nami przebłyski sumienia, zdrowego rozsądku i poczucia winy za uszkodzoną figurę. Niestety, bardzo wiele utraty wagi są zdziwieni, jak zmniejszyć apetyt W rzeczywistości, jeśli potrafisz odróżnić tendencję do przywar i głos ciała, apetyt zostanie uznany za prawdziwie pozytywny aspekt życia.

Apetyt w godzinach wieczornych

Wszyscy wiemy, że po szóstej jest źle, szkodliwie i haniebnie do jedzenia. Ale dlaczego dokładnie po szóstej po prostu chcemy jeść? Być może jest to po prostu zakaz, ponieważ zawsze rozpoczynamy przede wszystkim od zakazanych. Ale bez zaostrzenia przez psychologię naszych pragnień, porozmawiajmy o tym, jak zmniejszyć apetyt wieczorem.

Najskuteczniejszą metodą jest mycie zębów po ostatnim posiłku, aby nie stała się ostatnią. Po pierwsze, będzie działał psychologicznie - "Nie chcę brudzić czystych zębów". Po drugie, każdy, nawet najsmaczniejszy pokarm po pastach będzie miał nieprzyjemny, kwaśny smak. Pytanie brzmi: czy tego potrzebujesz?

Kolejną podwójną drogą jest trening. Po prostu ćwicz przez 20 minut, a twoje ciało, po pierwsze, nie będzie ono zależało od jedzenia (będzie ono miało czas, aby o tym zapomnieć), a po drugie pożałujesz, że w ciągu kilku minut kalorii stracisz w pocie.

PMS

Podczas PMS i menstruacji nie stój na łuskach, nie martw się na próżno - twoje ciało ma aktywnie nagromadzony płyn, macica się zwiększyła, wszystko to prowadzi do naturalnego przyrostu masy ciała, który po menstruacji musi (!) Odejść. Ale w tym momencie bardzo przydatne jest zastanowienie się, jak zmniejszyć apetyt przed i podczas menstruacji.

Po pierwsze, zdrowa żywność. Organizm uwalnia do krwi minimum żelaza, tak aby nie tracił go po utracie samej krwi w okresie menstruacji. W związku z tym zmniejszenie naturalnego głodu będzie zawierało w diecie pokarmy zawierające żelazo:

  • czerwone mięso;
  • wszystkie rodzaje owoców morza;
  • gryka, soczewica;
  • suszone owoce;
  • szpinak
Pokarmy zmniejszające apetyt

Istnieją również substancje, które zmniejszają apetyt i są poza PMS. Należą do nich woda. Często mylić pragnienie z głodem, ale warto byłoby wypić szklankę wody - a ciało jest zadowolone.

Pokarmy proteinowe również dobrze nasycają i przyczyniają się do łatwiejszego unikania szkodliwych przekąsek. Obejmują twaróg, fasolę, kefir i mleko w diecie.

Owoce i warzywa które przyczyniają się do produkcji hormonów szczęścia. Wśród nich są banany, chociaż nie są zalecane do jedzenia podczas odchudzania, ale mimo to są z pewnością bardziej użyteczne i naturalne, by złagodzić stres niż gofry ze skondensowanym mlekiem.

Chrom odpowiada za stabilny poziom cukru we krwi. Jeśli jest wystarczająco dużo chromu, oznacza to, że będziesz potrzebował mniej słodyczy, więc zwróć uwagę na pszenicę, mąkę razową, ser i pieprz.

Dla tych, którzy są niezwykle ważni nie tylko, jak zmniejszyć apetyt, ale także schudnąć, trzeba zdeterminować się zestawem dozwolonych słodyczy (bo bez nich życie straci coś!). Na przykład wszyscy wiedzą, że czekolada jest potencjalnie przydatna dla wszystkich, szczególnie w umiarkowanych dawkach. tłumiące apetyt Ale czekolada różni się od czekolady, a podczas gdy czekolada mleczna tylko zwiększa apetyt, czarna czekolada ją tłumi.

Środki zmniejszające apetyt

Naturalnym supresorem apetytu jest pełny sen. Kiedy nie masz dość snu, brakuje energii życiowej, a ciało, zdając sobie sprawę, że nie wolno spać, czerpie siłę z jedzenia. Zaspokój - a będziesz chciał jeść o wiele mniej.

Jeśli przestrzegasz zrównoważonej diety i reżimu dnia, problemy z apetytem zwierząt (nawet podczas PMS) staną się całkowicie niewidoczne.