Wiele osób nie wyobraża sobie godziny bez wody i dnia bez jedzenia, a ktoś jest gotów ograniczyć się do nich na całe życie. Z powodu tego, co wtedy człowiek może istnieć, jak funkcjonuje jego organizm, a jego podstawowe funkcje zostają zachowane. Zrozum tę teorię, możesz dowiedzieć się, kto jest pranowany.

Pranood - kto to jest?

Teoria rządów prawa jest poglądem światowym, zgodnie z którym człowiek może żyć bez jedzenia i wody. Nutrition Prana - siła życiowa, jest w stanie utrzymać funkcje życiowe organizmu bez dodatkowej żywności. Żywi ciało ludzkie. Oprócz diety, zwolennicy tego światopoglądu wzbogacają swój wewnętrzny świat i wchłaniają duchowe jedzenie . Tacy ludzie są rzadkością.

Prowadzą różne seminaria, spotkania, blogi, ale nie ma gwarancji, że każdy organizm będzie w stanie wytrzymać taki test. Jeśli osoba nadal myśli o danej teorii, warto odwiedzić lekarza i psychologa, aby podjęta decyzja nie stała się ostatnią w jego życiu.

Prawdomówność - co to jest?

Wśród wielu pomysłów - wegetarianizm, surowe jedzenie, jedzenie poza domem to teoria oparta na odmowie odżywiania, aby poprawić swoją duszę i ciało. Istnieje opinia, że ​​takie teoretyczne działanie jest sprzeczne z prawami natury, ponieważ wszystkie pożyteczne substancje, które organizm otrzymuje z zewnątrz, a tylko niewielka część jest w stanie sama się wyprodukować. Istnieją dwa możliwe wyjaśnienia teorii prawa:

 1. Ciało jest w stanie wyprodukować wszystkie niezbędne substancje bez udziału żyjących w nim bakterii, ale ta wersja mówi, że taki organizm w fizjologii różni się od wszystkich innych ludzi na planecie.
 2. Ciało przestaje wymagać przydatnych substancji, witamin i pierwiastków , tj. przystosowuje się do istnienia bez nich, ale nie można tego wyjaśnić z fizjologicznego punktu widzenia.

Co jedzą pranoods?

Kto jest pranod i jakie rodzaje potraw są zawarte w jego diecie? Zainteresowani tą teorią, pojawia się pytanie, czy jedzą pranoods. Odmowa jedzenia i wody oznacza post, ale dla diety pranoyada składa się z następujących składników:

 • energia kosmiczna;
 • powietrze;
 • energia słoneczna.

Jako taka duchowa żywność pozwala na zachowanie życia - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Istnieje niesprawdzona teoria, że ​​bakterie obecne w ludzkim ciele są w stanie wytwarzać użyteczne witaminy, witaminy, aminokwasy niezbędne do aktywności życiowej, dzięki czemu, nie wykluczając głębokiej wiary w światopogląd, mogą istnieć praniki.

tranomania, co to jest

Spokój?

Zanim stanie się pranodom, ważne jest, aby nauczyć się jak najwięcej informacji w tak nietradycyjnym kierunku filozoficznym. Po prostu porzucając jedzenie, możesz ograniczyć swoje ciało do składników odżywczych, co może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji lub śmierci. Post, a nawet stopniowe zmniejszanie liczby kalorii - nie przejście do spokój . W tym przypadku ważne są następujące aspekty, których nie każdy może zrozumieć:

 • duchowy składnik;
 • medytacja;
 • poszukiwanie wewnętrznej energii.

Prawdomówność - mit lub rzeczywistość

Nie raz próbowali zdać sobie sprawę z narażenia pranoods:

 • ułożone wywiady,
 • stworzyłem reality show,
 • umieścił przedstawicieli tej filozofii pod nadzorem lekarzy i kamer wideo.

Co dziwne, wynik we wszystkich przypadkach był inny. Ktoś z pranodova przez długi czas głodu znacznie pogorszył stan zdrowia, a ktoś pozostał tak wesoły. Według niektórych doniesień w drugim przypadku uczestnicy eksperymentu nie zawsze byli obserwowani. Bez względu na to, jak próbowali udowodnić swoją słuszność, fatalne wyniki zwolenników pranoods zrodziły kwestię, czy zagrozić ich życiu w celu podążania za poglądami innych ludzi.

Prawdomówność i nadludzkie zdolności

Zgodnie z teorią banalności, odżywianie światłem i praną może dać osobie dodatkową wewnętrzną energię, siłę i oczyścić karmę. Zwolennicy tego światopoglądu wierzą, że prana jest w stanie odżywić ciało człowieka, wspierać jego funkcje życiowe i podstawowe funkcje. Wszystko to pozwala osobie mieć trochę super-umiejętności i stają się bardziej trwałe - w opinii pranoods.

Zwróć uwagę na fakt, że dowody naukowe nie zostały jeszcze znalezione, ale istnieją przykłady stanu odwrotnego:

 • słabość;
 • senność;
 • letarg;
 • pojawienie się różnego rodzaju problemów zdrowotnych.

Prawdomówność i sport

Wiele osób powie, że gotowanie i budowanie ciała są całkowicie niezgodne. Organizm uprawiający sport, szczególnie taki intensywny wysiłek fizyczny, wymaga dużej ilości energii i zaopatrzenia w składniki odżywcze, aw przypadku postu - jak zdobyć niezbędną ilość energii? Opinie w tej sprawie są podzielone, a dojście do konsensusu jest całkowicie wykluczone.

Praktyk pranodah odpowie: prana dostanie taką samą energię, wytrwałość, nadzwyczajne zdolności, które wraz z filozofią pozwolą osobie osiągnąć pożądane rezultaty. Należy zauważyć, że taki pomysł może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji, ponieważ post i ciężkie ćwiczenia fizyczne mogą negować możliwość ludzkiego ciała.

ćwiczyć pranoid

Książki o prymitywności

Książka o przyzwoitości jest źródłem informacji o światopoglądzie tak trudnym do zrozumienia. Ogólnie zawierają one:

 • filozofia pranoods;
 • ich poglądy i przekonania;
 • wiele przykładów z osobistego doświadczenia.

Oto kilka książek poświęconych banałowi:

 1. Jasmukhin "Pranic food" . W książce można znaleźć pozytywne i negatywne aspekty tego rodzaju alternatywnego odżywiania, metody przejścia do niego, zasady duchowego oczyszczania ciała.
 2. V.A. Shemszuk "Słońce i prawdomówność" . Książka autora, o którym mowa, pozwoli ci poznać niektóre aspekty tego rodzaju żywności, jej szkodę i korzyści, jakie są warunki przejścia do niej.
 3. Jericho Sanfyer "Historia wojownika Bretanii" - autor dzieli się swoimi doświadczeniami z przestawieniem się na nietradycyjne rodzaje żywności.

Autorzy ci czasami sami się do takich poglądów przylegają, ale tak jak w każdym razie teoria może tylko wyjaśnić istotę takich poglądów słowami, fajnie jest opisać jej istotę i użyteczność, ale w rzeczywistości wszystko może się okazać zupełnie inaczej. Dlatego zanim pośpieszysz do puli nieznanej wcześniej filozofii i ściśle podążysz za jej przekonaniami, musisz dowiedzieć się nie tylko jej zalet i wad, ale także możliwych konsekwencji dla systemu biologicznego i życia w ogóle.

Słynni przodkowie świata

Możesz wymienić kilka nazwisk wyznawców tej filozofii - Jasmuchin (Ellen Grev), Genesis Sanfyer, Olga Podorovskaya lub Dmitry Lapshinov. Każda z nich ma własną historię, dzięki której doszli do prawości, znaleźli swoje opinie i poglądy na tak niezwykłe dla wielu system zasilania , wzbogacenie świata wewnętrznego i utrzymanie siły fizycznej.

Znani pranoods prowadzą aktywny tryb życia:

 • pisać artykuły i książki;
 • komunikować się z ludźmi;
 • prowadzić blogi wideo;
 • uczestniczyć w konferencjach.

O ile są uczciwi i wierni społeczeństwu, znają tylko siebie. Podążaj za nimi, czy nie - wybór jest tylko dla osoby. Ważne jest, aby pamiętać, że w tym przypadku było o wiele więcej niefortunnych przykładów niż udanych, a życie człowieka i jego bliskich jest najcenniejsze. Zdając sobie sprawę z tego, kto jest tak pranowany, dana osoba wybierze dla siebie pewien światopogląd. Zgodnie z filozofią ważne jest, aby nie zapominać o dobrym samopoczuciu i komforcie jednostki i rodziny. Bez względu na to, jak ważkie są argumenty pranoodów, przy wyborze takiej filozofii ludzkie zdrowie nie powinno wychodzić na dalszy plan.