Bez względu na to, jak banalne zasady diety mogą Ci się wydawać, co będziemy głosować poniżej, okazuje się, że dla wielu ludzi stanie się ona wglądem, ponieważ patrząc na to, kto spożywa to, co możesz bezpiecznie powiedzieć o całkowitym braku kultury jedzenia. To jest kultura! Ponieważ osoba, która uwielbia jedzenie, honoruje ją, wie, jak cieszyć się jedzeniem, nigdy nie zasiądzie na diecie z marchwi. Dlaczego? Tylko dlatego, że go nie potrzebuje, bo kiedy lubisz posiłek, wcale nie musisz jeść. Dokładnie to mówi nasz pierwszy punkt w zasadach racjonalnego żywienia.

Obżarstwo mówi o braku emocji i wrażeń.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że większość ludzi jest pełna przejadanie się . Wracając do domu po pracy wieczorem, jedyną przyjemnością, na którą możesz sobie pozwolić, jest telewizor i pełny talerz pełen niczego poza ekranem. Jedynym sposobem, aby poradzić sobie z tym nałogiem, jest wycofanie się z ekranu i zobaczenie, co znajduje się wewnątrz płytki. Posmakuj smaku i głosu każdego produktu, zastanów się, jakie skojarzenia wywołuje. Świadoma konsumpcja żywności jest jedną z podstawowych zasad żywienia. I sam zauważysz, dlaczego - kiedy lubisz smak jedzenia, a nie proces wchłaniania, psychologiczne i fizjologiczne bogactwo przychodzi znacznie szybciej.

Tryb zasilania

Bardzo ważne jest, aby przyzwyczaić swój żołądek do regularności przyjmowania pokarmu. Ludzie mają doskonale opracowany zegar biologiczny, po prostu dzięki budzikom i zegarkom stępimy tę ważną funkcję. Ale jeśli będziesz jadł codziennie mniej więcej w tym samym czasie, twój żołądek zapamięta go, a następnym razem usiądzie przy przygotowanym stole - z początkiem ślinienia, sokiem żołądkowym i zdrowym apetytem. Nie trzeba dodawać, że to jest dobre dla trawienia?

Nie z przyzwyczajenia

Problemem wielu ludzi jest to, że jedzą z nudów, ze strachu, zabawy, stresu lub po prostu z lodówki. Nie powinieneś jeść z przyzwyczajenia, pogrążasz się w uczuciu głodu i sytości dzięki temu szkodliwemu działaniu. Jeśli nie czujesz się głodny, chociaż czas już nadszedł, poczekaj do następnego posiłku. Lepiej być trochę głodnym niż na maszynie.

Produkty Harmony

Jedna z 5 zasad racjonalnego żywienia mówi, że w naszej diecie powinna być harmonia tłuszczów, węglowodanów i białek. W tym samym czasie żaden zdrowy dietetyk nie powiedziałby, że tłuszcz lub węglowodany powinny być w ogóle odrzucane w imię utraty wagi. W ciele wszyscy wykonują swoje funkcje, i nadwaga - nie jest to wina tłuszczów, ale wasza beztroska w ich nadmiernym jedzeniu.

Potrzeby każdego

Ponadto jedzenie powinno pasować do gustu, stylu życia, zdrowia, wieku. Nie jedz tego, czego nie lubisz, lepiej znajdź ten przydatny produkt, który możesz zjeść z przyjemnością. Naiwność mówienia o indywidualnym zapotrzebowaniu na energię: osoba, która przez cały dzień ciężko pracuje fizycznie, nie może jeść podstawowe zasady żywienia co klasyczny księgowy ma na lunch.

Zasady racjonalnego żywienia dzieci można włączyć do tej kategorii. Po pierwsze, aby dowiedzieć się, że warto jeść, a czego nie należy dotykać, dzieci powinny należeć do rodziny. Po drugie, nie dziwcie się, że dzieci czasami jedzą, jak "z łańcucha się zepsuło". Tylko ich ciało rośnie i wymaga więcej jedzenia. Twoim zadaniem jest uczynienie tego jedzenia użytecznym.

Białka odgrywają szczególną rolę w diecie dzieci - powinno być ich więcej niż w menu dla dorosłych, a dla dzieci ważne jest również, aby przed śniadaniem śniadanie było gorące. Udowodniono, że poprawia to ich wydajność i dane mentalne.