W dzisiejszych czasach, gdy problem nadwagi jest szczególnie dotkliwy, ważne jest, aby zrozumieć, że ludzie sami stwarzają takie problemy. Jeśli spojrzeć, nikt nie zmusza nas do przejadania się lub jedzenia fast-foodów. A jeśli zrozumiesz przyczyny pojawienia się nadwagi, zrozumiesz, że najwyższy czas, aby wziąć odpowiedzialność.

Nadwaga: przyczyny

Wielu skłonnych jest wierzyć, że nadwaga jest dziedziczna. I wszystko byłoby niczym, ale oto są przypadki, kiedy identyczne bliźnięta mają inną kategorię wagową. Sugeruje to, że ludzie mają tendencję do nadwagi, ale sama waga nie jest przekazywana jako program dziedziczny.

Wielu twierdzi, że problemem jest metabolizm. Jednakże, jeśli nie masz niedoczynności tarczycy i podobnych chorób, wtedy metabolizm w twoim przypadku nie ma z tym nic wspólnego. Zdarzają się przypadki, kiedy i kiedy niedoczynność tarczycy kobiety zachowały prawidłową wagę.

Kolejny powód - siedzący tryb życia. Niechętnie się z tym zgadzają, ale tak naprawdę jest w tym prawda - kalorie dostarczane z jedzeniem nie są wydawane na istotną aktywność i to właśnie ciało przechowuje na przyszłość w postaci tłuszczu.

Główną przyczyną nadwagi - niewłaściwe nawyki żywieniowe. Czy jesz słodycze bez skrupułów? Czy w twojej diecie jest dużo mąki? Czy lubisz smażone placki, frytki i inne "produkty tłuszczowe"? Nawyk zjedzenia niewłaściwej diety jest często przekazywany rodzicom, dlatego pojawiają się całe pokolenia grubych ludzi.

Niebezpieczeństwo nadwagi

Nie jest tajemnicą, że główną szkodą dla nadwagi jest straszliwe obciążenie serca, naczyń krwionośnych i otyłości narządów wewnętrznych, co utrudnia ich pracę. Czy powinienem mówić o problemach psychologicznych nadwagi? niska samoocena , zwątpienie, izolacja? ..

Jedynym sposobem poradzenia sobie z tym wszystkim jest wzięcie odpowiedzialności i raz na zawsze przejście do właściwego odżywiania, które uzdrowi zarówno ciało, jak i psychikę.