Rzeczywiście, czasami zdarzają się sytuacje, gdy dana osoba próbuje i stara się zwiększyć atrakcyjność niektórych obszarów swojego ciała, a jego waga spada, ale problem nie znika.

Tutaj musisz wybrać strategię odchudzania od miejsca, w którym gromadzi się najwięcej tłuszczu. W tym celu rozważymy 6 rodzajów otyłości poniżej.

Otyłość przejadania się

Jeśli tłuszcz jest równomiernie rozmieszczony w całym organizmie, to wina przejadanie się . Trzeba tylko zmniejszyć dietę do akceptowalnego rozmiaru i przestrzegać dyscypliny.

Nerwowy brzuch

Dla tego typu otyłość jest charakterystyczne, że gromadzi się w okolicy brzusznej. Najczęściej przyczyną tego zjawiska jest przewlekła depresja i zajęcie jej słodkości.

Otyłość glutenowa

Najpopularniejszym typem otyłości u kobiet jest właśnie to. Tłuszcz gromadzi się głównie na biodrach. Zwykle cała przyczyna nierównowagi hormonalnej. Przestań pić alkohol, palić i prowadzić aktywny tryb życia.

Aterogenna nierównowaga metaboliczna

Ten typ otyłości charakteryzuje się nagromadzeniem tłuszczu w jamie brzusznej. Czasami w związku z tym występują nawet problemy z oddychaniem.

Aby rozwiązać ten problem, zacznij uprawiać sport i wykluczać z diety pokarm pochodzenia zwierzęcego.

Otyłość kanałów żylnych

W tej sytuacji tłuszcz znajduje się w nogach. Trudno tu walczyć, ponieważ według naukowców wina leży na poziomie genetycznym. Staraj się zwracać większą uwagę na obciążenia stóp: biegnij, przestań używać wind i tak dalej.

Otyłość bez otyłości

Klasyfikacja rodzajów otyłości obejmuje również tego typu otyłość, gdy po ciągłym długim obciążeniu osoba zaczyna prowadzić pasywny styl życia.

Ważne jest, aby poważnie zrewidować swoją dietę, ponieważ teraz potrzebujesz mniej energii niż wcześniej, więc jest też mniej.

rodzaje otyłości
rodzaje otyłości