W odniesieniu do mleka nie jest to pierwsze dziesięć lat, wiele "brudnych" plotek rozprzestrzenia się. Chociaż, to nie są nawet pogłoski, ale raczej błędne opinie tych, którzy nie lubią mleka, od dzieciństwa nie był przyzwyczajony do korzyści płynących z tego produktu, a on nie chce słyszeć. Jednak najbardziej przekonującym argumentem na jego korzyść jest ilość białka w mleku.

Zawartość białka w mleku

Białko jest niezbędne do wzrostu dowolnej komórki naszego ciała. Bez wystarczającej ilości białek nasze mięśnie nigdy nie osiągną takiego rodzaju, o jakim marzymy, bez względu na to, jak bardzo nie ćwiczymy.

W mleku są dwa rodzaje białka - kazeina i serwatka. W zależności od rodzaju mleka (krowa, koza, owca, klacz, osioł, samica) stosunek tych dwóch grup białek jest różny. Na tej podstawie jest oznaczany jako mleko "kazeina" i "albumino-globulin".

Przybliżmy się do praktyki - jak myślisz ile białka znajduje się w jednej szklance mleka? Okazuje się, że aż 8 g białko . Po wypiciu litra mleka spożywa się 40 gramów białka, co nie jest wystarczające.

Kto jest ważny dla białka w mleku?

Przede wszystkim sportowcy, kulturyści - interesuje ich ilość białka w mleku. Powodem tego zainteresowania jest to, że właśnie ta kategoria ludzi stale poszukuje sposobów na zwiększenie spożycia kalorii wraz ze wzrostem zawartości białka.

Tak więc dwie szklanki mleka z kilkoma łyżkami sproszkowanego białka wzbogacą porcję sportowca o 380 kcal i ogromną ilość białka. Jest to przydatne, jeśli zyskujesz masę, ale jeśli wszystko jest dokładnie przeciwne, i dieta musisz wyciąć, 1 szklanka mleka będzie doskonałą przekąską o niskiej zawartości kalorii i dobrej dawce białka (która jest przydatna nawet podczas fazy suszenia).

No i jeszcze jedna banalna rzecz. Lekarze ostrzegają wszystkie "początkujące" matki, aby wzbogacały dietę dzieci o mleko. Okazuje się, że jeśli dzieci nie są przyzwyczajone do tego produktu od najmłodszych lat, później mają problemy z absorpcją białka i wapnia z dowolnego innego pokarmu.