Banan jest złotym owocem palmy bananowej, pochodzi z południowo-wschodniej Azji i jest szeroko rozpowszechniony w prawie wszystkich równikowych i tropikalnych krajach świata, w których nie występują mrozy. Obecnie głównym dostawcą bananów na rynku światowym jest Ameryka Łacińska, w której wiodą Ekwador i Kostaryka. Istnieją odmiany deserów, restauracji i pasz.

Ze wszystkich tropikalnych owoców - banan być może najbardziej znany i popularny. Szczególnie jest kochany przez dzieci, ponieważ jest łatwy do pogryzienia, a nawet łatwiejszy w trawieniu. Jednocześnie niewielu ludzi pomyślałoby, aby dowiedzieć się, ile białka zawiera banan. Dlaczego? Opinia, że ​​banan jest czysto węglowodanowym produktem, jest zbyt stabilna w naszych umysłach.

Ile energii i białka zawiera banan?

Banan ma po prostu fantastyczny zapas energii. W tej formie on - wicemistrz. Tylko dwa banany, a człowiek otrzymał zapasy energii na pół godziny! Nic dziwnego, że tenisistka i zawodnicy w przerwach meczu są wspierani przez banana. Według tego wskaźnika przed nim tylko mistrz - awokado. Ale owoce awokado są nijakie, czego nie można powiedzieć o bananie.

Banany zawierają naturalne cukry, mianowicie sacharozę, glukozę, fruktozę, bardzo bogate włókno . Zawiera witaminy i minerały, z których szczególnie warty jest potas.Bankom poleca się lekarzy dla pacjentów z cukrzycą i rdzeniami, w celu wzmocnienia mięśnia sercowego i zwiększenia ogólnego tonu ciała.

Wartość kaloryczna banana wynosi 89 kcal, a jego skład jest następujący:

  • odpowiedź na pytanie "ile gramów białka znajduje się w bananie?" - 1,5 g;
  • tłuszcz - 0,1 g;
  • węglowodany - 22,1 g

Ale jest o wiele ważniejsze niż ilość białka zawartego w bananach, a następnie, jakie białka można uzyskać. Banan zawiera białko tryptofanowe, które zamienia się w serotoninę. To białko pomaga poprawić ogólny ton ciała, poprawić nastrój, przezwyciężyć różne urazy moralne, pomaga po prostu odpocząć i czuć się szczęśliwym. To jest przyczyną łagodnej euforii, podniesienia ducha, po zaledwie 1 zjedzonym bananie.

Według wielkiego specjalisty od kardio Amosova, około 20-25 gram czystego białka wystarcza osobnikowi na dzień. ile białek w bananie Cóż, spójrzmy, ile białka zawiera 1 banan. Liczba ta nie jest najjaśniejsza - tylko 2,5 g, ale po zjedzeniu 4 bananów dziennie podczas podjadania w pracy, na przykład, już pokryliśmy połowę dziennego zapotrzebowania.

Możemy jednak przeprowadzić procedurę "wzbogacania" banana białkiem. Aby to zrobić, musisz zjeść na dzień nie 4 świeże, ale 4 suszone banany. Ze względu na parowanie cieczy zawartość białka w nich zbliża się do całkowitej dziennej dawki osoby - 20 gramów. W wielu krajach Ameryki Południowej, gdzie ubóstwo dużej części populacji nie pozwala na częste spożywanie mięsa, smażone są banany, zwiększając zawartość białka w nich 2,5 razy. Spróbuj i ugotuj to danie. Nagle się podoba?