Wioślarz to urządzenie, które symuluje wiosłowanie na łodzi. Wykonywane ruchy powodują, że organizm ciężko pracuje, wypracowując różne grupy mięśniowe i spalając nadmiar tłuszczu. Ważne jest, aby postępować właściwie, w przeciwnym razie wszystkie wysiłki będą niejednoznaczne.

Symulator wiosłowania - dobry i zły

Jeśli porównamy listę zalet i wad treningu na takim urządzeniu, wówczas bilans przyniesie korzyści. Dzięki regularnemu treningowi z odpowiednią techniką możesz rozpocząć proces odchudzania, poprawić metabolizm, zmniejszyć cellulit, wzmocnić tkankę łączną, rozwijać wytrzymałość i siła. Ponadto poprawia się praca układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, a także stan kręgosłupa.

Symulator wiosłowania jest niebezpieczny, jeśli nie można tego zrobić, ponieważ możesz doznać obrażeń. Nie zaleca się wykonywania ćwiczeń, gdy temperatura jest podniesiona, pojawia się kaszel lub osłabienie. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni ładunek, w przeciwnym razie mogą wystąpić nudności, zawroty głowy i inne nieprzyjemne objawy. Jeśli masz takie objawy, musisz skontaktować się z lekarzem i trenerem.

Wioślarz - jakie mięśnie działają?

Osoby z różnymi treningami sportowymi i sylwetką mogą wykonać tę instalację. Zaleca się szkolenie nawet osób o ograniczeniach sportowych i dużych nadwaga . Wiele osób interesuje się tym, jakie mięśnie rozwija symulator wioślarstwa, więc gdy technika zostanie prawidłowo wykonana, otrzymywane jest obciążenie:

 1. Ręce : triceps, biceps, zginacze / prostowniki nadgarstka.
 2. Łopatki : pakiety Delta umieszczone z przodu iz tyłu.
 3. Powrót : trapez i najszersze mięśnie, a także kręgosłup.
 4. Nogi i pośladki : mięsień czworogłowy, duże mięśnie pośladkowe i ścięgna udowe.
 5. Prasa : skośne mięśnie, znajdujące się na zewnątrz i wewnątrz.
 6. Klatka piersiowa : mniejszy ładunek jest rozliczany przez mięsień piersiowy .

Ile kalorii spalono na maszynie do wiosłowania?

To jedno z pierwszych pytań zadawanych przez ludzi, którzy chcą schudnąć. Warto dowiedzieć się, co daje symulator wioślarstwa, aby zrozumieć, że trening jest skuteczny. Wynik zależy bezpośrednio od początkowych wskaźników na skali. Aby obliczyć przybliżoną wartość, należy użyć prostej formuły: 7,4 pomnożyć przez własną wagę w kilogramach. Rezultatem jest ilość kalorii zużywanych na godzinę treningu na maszynie do wiosłowania.

Która maszyna do wiosłowania jest lepsza?

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, którą wersję symulatora lepiej wybrać, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Wśród popularnych wzorów można zidentyfikować:

 1. Koncepcja 2 . Jeśli lubisz magnetyczne maszyny do wiosłowania, to ten model jest dobrym rozwiązaniem dla domu. Wyróżnia się unikalnym systemem oporu aerodynamicznego. Jest monitor do monitorowania parametrów. Kolejny plus - można go łatwo i szybko zdemontować.
 2. co maszyna wiosłowa jest lepsza
 3. Kettler Favorit . Tutaj system obciążenia jest mechaniczny z napędem hydraulicznym. Układ hydrauliczny jest płynny i można wyregulować siłę. Jest czujnik do pomiaru częstości akcji serca.
 4. magnetyczne maszyny do wiosłowania
 5. Torneo Golfstream . Dobry model dla początkujących sportowców, który ma prosty i mały apartament. Taki symulator wiosłowania jest niedrogi, ale ma to wpływ na jakość montażu i komponentów.
 6. rodzaje maszyn do wiosłowania

Rodzaje maszyn do wiosłowania

Istnieje kilka odmian takich instalacji, które różnią się zasadą działania i ich możliwościami.

 1. Mechaniczny . Najtańsze symulatory, ale należy pamiętać, że wpływa to na liczbę dostępnych funkcji.
 2. Magnetyczny . Te opcje mają różne funkcje i są wygodne. Magnetyczne maszyny do wiosłowania są droższe niż pierwszy rozpatrywany typ. Takie instalacje można łatwo dostosować.
 3. Z wbudowanym elektromagnesem . Najdroższa opcja o zwiększonej funkcjonalności. Jedną z zalet jest to, że jest praktycznie bezgłośny.

Jak wybrać maszynę do wiosłowania do domu?

Jest kilka kryteriów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze symulatora.

 1. Zwartość . Jeśli nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca, warto wybrać projekty, które można przechowywać w pozycji pionowej lub złożone.
 2. Dostosowanie . Ważne jest, abyś mógł samodzielnie ustawić podnóżek, uchwyt i wysokość siedziska.
 3. Transmisja . Aby maszyna do wiosłowania dla domu była łatwa w użyciu, trzeba wybrać kable i cele, które będą się swobodnie poruszać bez opóźnień.
 4. Siła ramy . Najlepiej wybrać opcje z solidną metalową ramą i siedziskiem z aluminiową podstawą.
 5. Regulacja obciążenia . Symulator powinien spełniać funkcję zmiany skokowej obciążenia.

Trening wioślarski

Aby wyniki były zauważalne, konieczne jest prawidłowe wykonanie ćwiczenia. Technika maszyny wioślarskiej obejmuje kilka etapów:

 1. Przechwyć . Usiądź na siedzeniu, umieść stopy równolegle do siebie w odległości ramion. Pozycja ciała będzie przypominać, tak jak przy kucaniu. W rękach weź uchwyty. Trochę pochylić się do przodu, rozluźniając mięśnie pleców, ale musisz odciążyć prasę.
 2. szkolenie na maszynie do wiosłowania
 3. Naciśnij . Aby wykonać ćwiczenie na maszynie do wiosłowania, musisz naciskać nogami, jednocześnie napinając pasek na ramię. Pociągając za uchwyt do brzucha, bicep powinien się dokręcić. Konieczne jest zmniejszenie łopatki, a tym samym popchnięcie piersi do przodu.
 4. wyszczuplająca maszyna do wiosłowania
 5. Zakończenie . Aby ustabilizować sytuację, trzeba obciąć biodra, pośladki i mięśnie prasy. Rękojeść należy pociągnąć jak najbliżej żołądka.
 6. szkolenie na maszynie do wiosłowania
 7. Odzyskanie . Kontynuując trzymanie klamki, należy ją popchnąć do przodu. Wraz z tym, ciało również się porusza. Ważne jest, aby trzymać prasę mocno. Nogi zaczynają się zginać przed przyjęciem początkowej pozycji.
 8. Symulator wiosłowania

Dla tych, którzy są zainteresowani pracą na maszynie do wiosłowania, trzeba wiedzieć, że lepiej trenować 4 razy w tygodniu, wybierając jeden z programów.

 1. Dla początkujących. W ciągu 5 minut. rząd z minimalnym oporem, a następnie ustaw średni opór i wykonaj 40 ruchów na minutę, bez przyspieszania przez 20 minut. W końcu jest hak.
 2. Interwały zasilania. Po rozgrzewce konieczne jest przeplatanie pracy przez minutę przy maksymalnej mocy i silnym oporze z minutą lekkiego wiosłowania. Musisz wykonać 5-10 cykli.

Trening na wyszczuplarce wioślarskiej

Trening interwałowy uważa się za najlepszy do spalania masy. Wioślarska wyszczuplająca maszyna może być używana jako przygotowanie jakości przed obciążeniem mechanicznym lub do przeprowadzenia oddzielnego pełnego treningu.

 1. Najpierw rozgrzewa się w spokojnym tempie, które nie powinno trwać dłużej niż pięć minut.
 2. Następnym krokiem jest nieznaczne zwiększenie oporu i rzędu przez 15 sekund. z maksymalną prędkością.
 3. Następnie przez 45 sekund. musisz poruszać się płynnie, aby odzyskać oddech.
 4. Wykonaj pięć powtórzeń, a następnie zwiększ opór. Przy nowym obciążeniu trzeba wiosłować przez 30 sekund i odzyskać minutę. Wykonaj pięć powtórzeń.
 5. Pod koniec szkolenia zostaje wykonany hak, który trwa 5 minut.

Symulator wiosłowania - przeciwwskazania

Aby szkolenie było niezwykle przydatne, należy wziąć pod uwagę istniejące przeciwwskazania.

 1. Nie pracuj, jeśli występują poważne problemy z układem sercowo-naczyniowym i uszkodzeniem kręgosłupa i stawów.
 2. Wioślarska maszyna do wiosłowania ze zwężeniem stawu kolanowego nie jest zalecana w przypadku problemów pogarszających się, dlatego lepiej jest odwiedzić lekarza.
 3. Przeciwwskazania obejmują nadciśnienie tętnicze .