To dość dziwne, ale problem nadwagi na świecie jest prawie tak samo dotkliwy jak problem głodu. Podczas gdy biedne kraje decydują, jak wyżywić ludność, Stany Zjednoczone i inne kraje rozwinięte walczą, aby pomóc ludziom utrzymać normalną wagę. W rzeczywistości nie ma tu nic skomplikowanego, wszystkie odkrycia są tworzone od dawna i są tak stare jak świat.

Psychologiczne przyczyny nadwagi

Eksperci na całym świecie przez długi czas badali przyczyny nadwagi u kobiet, co doprowadziło do wielu interesujących wniosków. Po pierwsze, kobiety są biologicznie skłonne do gromadzenia nadmiernej wagi - jest to dodatkowa ochrona dla dziecka, gdy jest w łonie matki, i sposób na przetrwanie nawet w długich okresach głodu (tak, natura zrobiła wszystko, aby kobieta mogła znieść i karmić dziecko) . Po drugie, kobiety potrzebują więcej pozytywnych emocji, a najprostszym sposobem na ich zdobycie jest zjedzenie czegoś pysznego. Te dwa czynniki są fundamentalne i wystarczą, aby coraz więcej kobiet zaczęło szukać diety cudownej.

Przy okazji, wiele sposobów, aby schudnąć, które są uprawiane w sieci, to kolejna przyczyna nadwagi. Jeśli kobieta ściśle ograniczy dietę żywieniową na tydzień, straci na wadze. Ale kiedy wraca do poprzedniej diety, ciało postanawia zapełnić - a jeśli dojdzie do kolejnego okresu głodu? W wyniku krótkiej diety cały system metaboliczny zostaje utracony, a kobiety odzyskują jeszcze więcej. Czy powinienem mówić o "pigułkach cudownych", których odbiór powoduje nieodwracalną szkodę dla ciała? Wszystkie te eksperymenty na sobie i chęć uwierzenia w magiczne narzędzie - kolejny powód nadwagi u kobiet.

Częstym psychologicznym powodem do zupełności jest niezadowolenie z siebie i niska samoocena . Nadwaga jest sposobem na udowodnienie sobie: "Tak, nie kocham siebie i nie postępuję właściwie". Oczywiście dzieje się to nieświadomie.

Jak pozbyć się nadwagi?

Przede wszystkim należy uznać, że walka z otyłością jest złożonym zajęciem i wcale nie jest szybka. Szybko upuszczone kilogramy mają zbyt dużą szansę, aby wrócić zbyt szybko. Często osoby z nadwagą wybierają niewłaściwą strategię odchudzania, w wyniku której pozostają bez niczego. Odpowiedz sobie na pytanie - czy chcesz chwilowo być szczupły? A może chciałbyś na zawsze uzyskać piękną figurę? Jeśli wybierzesz drugą opcję, potrzebujesz kompleksowego i zdrowego podejścia.

Zastanów się, jak walczyć z otyłością, którą należy łączyć w utracie wagi:

  1. Zrób plan odchudzania. Normalne stawki - od 3 do 5 kilogramów na miesiąc. Im mniej ważysz, tym mniej normalny pion. Dla dziewczynki ważącej 50 kg, 5 kg to 10% masy ciała, liczba ta jest dość poważna. Im więcej nadwagi, tym łatwiej. Oblicz, o której godzinie możesz naprawdę schudnąć. Zapamiętaj tę datę.
  2. utrata masy ciała
  3. Zrób sobie plan ćwiczeń. Jeśli kluby fitness cię nie polubią, możesz wybrać jogging, skakankę, długie spacery. Obciążenie powinno być regularne, 2-4 razy w tygodniu.
  4. Zrób sobie plan zdrowego odżywiania. Zasady są proste: jedz małymi porcjami, nie przejadaj się, porzuć mąkę, słodkie i tłuste, nie pij po posiłku, trzy godziny przed snem, jedz po raz ostatni. Warzywa , owoce, chude mięso, drób, ryby, produkty mleczne - wszystko to powinno być obecne w twojej diecie.

Po tym, pytania, jak radzić sobie z nadwagą, nie będzie. Po prostu dobrze odżywiaj się, ćwicz i chudnij na swoim planie! Pamiętaj, że nie odmawiasz słodyczy i słodyczy, odrzucasz nadmiar tłuszczu na brzuchu. Dzięki takiej postawie nie boisz się!